Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Hitler a keresztet választj...

Ha Hitler a keresztet választja 45 fokos szögben megdöntve, akkor a kereszt (mert hasonlítana a használt jelképre) belenne tiltva?

Figyelt kérdés

Itt egy érdekes olvasmány:

[link]



#Jelképek;
2016. nov. 28. 12:48
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
47%
Izraelben, Európában, USA-ban, Kanadában, Ausztráliában, Oroszországban biztos nem néznék jó szemmel a keresztet, akár milyen kereszt is lenne. A náci jelképeket mindenképpen tiltott önkényuralmi jelképeknek tekintik. Tehát, ha másként nézett volna ki a horogkereszt, akkor is tiltott önkényuralmi jelképnek minősülne pl. Magyarországon. A nácizmusnak sokkal kevesebb ember esett áldozatul, mint a bolsevizmusnak, ennek ellenére sok embert nem zavar az 5 ágú vörös csillag, ellenben a horogkeresztért minden ember csúnyán néz. Kivéve a szélsőjobbosok, meg az ázsiai emberek, mert a horogkereszt ősi jelkép a Távol-Kelet több országában. Kínában, Thaiföldön, Indiában, Japánban lengethetsz horogkeresztes zászlót és SS egyenruhában is közlekedhetsz az emberek között, mert ott nem fognak érte lekapcsolni a zsaruk.
2016. nov. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Imádom ezeket a kérdéseket. Igen, be lenne tiltva. Nem, nem lenne betiltva.

A horogkereszt jelenleg tiltott önkényuralmi jelkép. De ha pl. egy második világháborús német tank modelljét rakod össze, nem kell pipacsot festeni rá helyette.

Budapesten rengeteg helyen látni sormintaként padló kövezetén. Pl. a Herkules-villában. Senkit nem zavar.

Ha holnap egy szélsőséges szervezet egy párnát venne fel jelképének, akkor nem tiltanák be a fej alá valót, csak mint önkényuralmi jelvényt (ha eljutnak odáig.)


Nézetem szerint, tiltással semmit nem lehet megoldani. Idióta emberekkel nem lehet mit kezdeni, a normálisabbakat el tud hülyíteni egy karizmatikus vezető, de jelvények nélkül is.

2016. nov. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
35%
Amúgy ezt a kérdést rossz kategóriába írtad. Hitlernek mi köze van bármelyik valláshoz? A zsidó vallást utálta, a keresztény vallást megvetette, lenézte a papokat, meg az összes keresztényt, Jehova tanúit is akik békéről, meg emberségről beszéltek és ellenezték a háborút. Az iszlám és a buddhista, meg a hindu valláshoz szintén köze nem volt a náciknak. A náciknál a horogkereszt az Árja faj legyőzhetetlenségét jelképezte.
2016. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Azért tettem ebbe a kategóriába, mert a keresztről van szó. Hitler nem utálta a kereszténységet, sem a papokat, néz utána a könyvében, ha nem hiszed.
2016. nov. 28. 13:17
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

"Hitler nem utálta a kereszténységet, sem a papokat, néz utána a könyvében, ha nem hiszed."


Te nézzél utána, mert Hitler erősen kereszténység-ellenes volt. Nem kevés papot és lelkészt deportáltak koncentrációs táborokba.


Emellett a horogkereszt nemcsak távol-keleti, de keresztény szimbólum is. Megtört szárú keresztnek hívják, és a halál feletti diadalt, a feltámadást jelképezni. Igaz, sosem volt nagyon gyakori jelkép, de folyamatosan jelen van a kereszténység elmúlt majdnem kétezer évében. Nem nehéz olyan templomot találni, ahol valamilyen formában találkozol vele.

2016. nov. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
0%
A Mein Kampf-ban én nem nézek utána semminek. Ha a Mein Kampf-ra gondoltál, amikor Hitler könyvét szóba hoztad. Én nem szeretem az agymosást, szóval nem olvasok Bibliát, se más vallási könyveket, mert nem hiszek Istenben és Mein Kampf-ot se akarok olvasni, mert megelégszem azzal, hogy nagyjából tudom miről szól. A fajokról is szól, hogy az Árja felsőbbrendű, de valójában mindenki egy fajba tartozik és ez a Homo Sapiens Sapiens. Szóval Hitler könyvébe, ami tele van ökörségekkel, én abba nem olvasok bele. A Bibliát se olvasnám el semmi pénzért, egy nagyon vallásos, keresztény ismerősömtől ajándékba kaptam egyszer egy Bibliát, amit itthon a kazánba dobtam és elégettem, de ugyanezt tenném a Koránnal, a Talmuddal, meg a Mein Kampf-fal is. Egy ilyen hülyeségre se vagyok kíváncsi. Szívesebben olvasok ismeretterjesztő, háborús könyveket, vagy szívesebben nézek természetfilmet a tv-ben.
2016. nov. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Hitler keresztyén volt, a bolsevikokat utálta, a "métely" szót használta rájuk, s hogy kizsákmányolók. Sem a papokat, sem a kersztényeket nem utálta.

A könyvében a kereszt szentségére esküszik, ateista ilyet nem tesz.


Nem vagyok náci. Nem védem tetteit, mindössze tényeket közlök.


Tudom, hogy papokat is bántottak a nácik, de erre Führer nem adott utasítást, arra sem, hogy nőket erőszakoljanak meg, mégis megtörtént.


Olyan ez, mint a keresztes háborúk Isten nevében. Gondolom Isten egyik esetben sem adott utasítást, arra nézve, hogy gyerekeket őljenek, mégis megtörtént.

2016. nov. 28. 13:58
 8/24 A kérdező kommentje:

#6 Nem kell elolvasni. Mindössze, annyit írtam, ha nekem nem hiszel...


Egyik sem agymosás: Sem a Biblia, sem a Gita, sem a Tóra.


Mein Kampf egy gondolkodásmód. Ahogyan a Biblia, Gita, Tóra...


Ha elolvasod lesz rálátásod a nagy egészre, addig csak mások véleményét szajkózod. Kölcsönkapott. Nem igazi.

Féloldalas.

2016. nov. 28. 14:11
 9/24 anonim válasza:

Az eszedbe sem jutott kérdező, hogy Adolf Hitler hazudott? Sokszor hazudott a Führer. A Molotov- Ribbentrop paktum során azt hazudta Sztálinnak Ribbentropon keresztül, hogy nem akar háborút a Szovjetunió ellen, de ennek ellenére 1941. nyarán megindult a német támadás a Szovjetunió ellen.

Hitler hazudott a saját népének is, mert elhitette velük, hogy ők felsőbbrendűek, a zsidók meg alsóbbrendűek, pedig minden ember a vallásától, származásától, bőrszínétől függetlenül egy fajhoz tartozik.

Hitler és a többi náci politikus hazudott a német civileknek abban is, hogy a Birodalom megnyeri a háborút, miközben már esély se volt rá az 1943-as vereségek után, hogy megnyerjék a háborút.

Az 1930-as években meg azt hazudta, hogy nem akar háborút.


Szerinted, ha ennyi mindenben hazudott, akkor nem esküdött hamisan, amikor a kereszt szentségére esküdött? Honnan tudod, hogy őszinte esküt tett és nem csak hamisan esküdött, másokat megvezetve, ezáltal átverve a könyvét olvasó embereket?


A keresztes háborúkról meg annyit, hogy azokat a keresztények Szent háborúknak tartották mindig is, de szerintem egy háború se szent. Ha másokat megölsz az mindenképpen bűn. Amúgy meg én nem hiszek Isten létezésében.

2016. nov. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én olvastam, a munkámhoz tartozott. Sírni valóan szánalmas.
2016. nov. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!