Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az állatok lelkével mi a helyzet?

Az állatok lelkével mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Köszöntök mindenkit.


A kérdésem az lenne, hogy az állatok, tegyük fel egy házi macska az eltávozása után hova kerül? A mennybe? Az ember lelke halhatatlan, és az állaté? Az én távozásom után fogok találkozni elhunyt házi kedvenceimmel akik a túlvilágon rám vártak?

Köszönöm.


2016. dec. 1. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Köszöntelek.


Az ember sem halhatatlan, ahogy az állat sem.

ugyan az történik mindannyiunkkal.


(Prédikátor 3:18–20) 18 Azt mondtam én a szívemben az emberek fiairól, hogy az igaz Isten különválasztja őket, hogy meglássák, ők maguk is az állatokhoz hasonlók. 19 Mert az emberek fiainak vége hasonló az állatoknak végéhez, egyenlő végük van. Amint meghal az egyik, úgy meghal a másik is; egy szellemük van mindegyiküknek, úgyhogy nem áll felette az ember az állatnak, hisz minden hiábavalóság. 20 Mindegyik egy helyre megy; mindegyik a porból lett, és mindegyik a porba tér vissza.


Sajnos a görög Platóni tanítást belemosták annak idején a keresztény tanításba, és így terjesztették el a hatalomra jutott egyházak, sok más egyéb hamis tanítással együtt.


Egyébként az ember örök élet kilátásával lett életre teremtve a földre, csak sajnos jelenleg az Ádámi hiba miatt az ember meghal, vagy is visszatér ahonnan jött. az az a nemlétezésbe.


Sajnos sokaknak ez elfogadhatatlan, és hihetetlen mert még most is ezt tanítják. Az állatnak soha nem volt az örök élet kilátásba helyezve, csak az embernek.

A feltámadás reménységét kapta az ember Jézus által, amikor eljön az ideje ide a földre támadnak fel azok akik meghaltak, és itt fognak találkozni a szeretteikkel, ha méltóak lesznek a feltámadásra.

2016. dec. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
Az állatoknak nincs halhatatlan lelkük, de az általános feltámadáskor ők is fel fognak támadni és a mennybe jutnak (mert nem voltak bűneik).
2016. dec. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én sajnos nem tudok neked pontos választ adni azzal kapcsolatban, hogy mi történik a kedvenceinkkel a haláluk után, mert erre szerintem senki nem tud. Viszont szeretnék mutatni neked valamit és lehet, hogy majd saját magad rájössz arra amit annyira szeretnél tudni.

Figyeld meg az alábbiakban, hogy a teremtéskor mi történik és lásd meg a különbséget;


1Móz 1:23-25

És lőn este és lőn reggel, ötödik nap.

Azután monda az Isten: Hozzon a föld élő állatokat nemök szerint: barmokat, csúszó-mászó állatokat és szárazföldi vadakat nemök szerint. És úgy lőn.

Teremté tehát Isten a szárazföldi vadakat nemök szerint, a barmokat nemök szerint, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokat nemök szerint. És látá Isten, hogy jó.


Tehát mint látod a fentiekben Isten a szavával megteremti az állatokat;

"Hozzon a föld élő állatokat nemök szerint..."


És most nézd meg a hatodik napot, mi történik amikor megteremti az embert;


1Móz 2:7

És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké.


Tehát látod a különbséget kedves kérdező?

Isten az embert nem csupán a szavával teremti meg, és nem a földnek adja ezt a feladatot mint az állatok esetében hanem Ő saját maga avatkozik bele az ember megformálásában és ez még nem minden mert sokkal fantasztikusabb dolog történik itt;


"és lehellett vala az ő orrába életnek leheletét. Így lőn az ember élő lélekké"


Mint láthatod hatalmas nagy különbség van a kettő között.

Bármennyire fáj ez nekünk de az állatok nem kapták meg azt a kiváltságot,hogy Isten leheletét hordozhassák a testükben.

Még egy fontos dolog amit meg szeretnék mutatni;


1Móz 1:26

És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.


Amit fontos megjegyezni ebben az igében nem az, hogy minket az állatok fölé helyezett, hanem az, hogy mi mindannyian emberek Isten hasonlatosságára lettünk megteremtve;


"Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra..."

Ez nem csak azt jelenti, hogy talán fizikai formában hasonlítunk a Teremtőnkhöz hanem azt is, hogy az ami minket emberré tesz, az örök. Tehát a lelkünk, az a leheletünk amit a Teremtőnk adott ami élő lélekké tett bennünket, az bizony örök!


Tehát ez a hatalmas nagy szakadék különböztet meg bennünket az állatoktól.

Van lelkünk, van értelmünk van alkotó képességünk, vagyis szinte mindenünk megvan ami a Teremtőnknek is megvan bizonyos értelemben.


Nem szeretném megsérteni az első válaszolót, de sajnos ki kell mondanom.

Ő hazudik neked!

Nem veszi vagy nem akarja figyelembe venni se a teremtés történetét és sajnos Jézus szavait sem.

Ugyanis Jézus a következőket mondja el nekünk;


1Ján 5:11

És ez az a bizonyságtétel, hogy örök életet adott nékünk az Isten és ez az élet az ő Fiában van.


Fel tudod fogni kedves kérdező azt amit a fentiekben olvasol? :)


"az a bizonyságtétel, hogy örök életet adott nekünk az Isten..."


És itt jön az alábbiakban az ami megadja a választ mindenre;


Jn 8:51

Bizony, bizony mondom néktek, ha valaki megtartja az én(Jézus) beszédemet, nem lát halált soha örökké.


Kedves kérdező bármit is mondanak neked az eltérítők ne figyelj rájuk mert nekik az a céljuk, hogy a hamis próféta útjára tereljenek ami a kárhozatba vezet.

Ne add a lelked olyan könnyen oda senkinek.

Még csak azt sem kérem, hogy nekem higgy, hanem csak annyit kérek, hogy mindig a fenti igék csengjenek a füleidben és akkor biztonságban leszel.

Egyedül Jézus Krisztus az aki megóvhat és senki más!


De visszatérve az állatokhoz, én csak azt tudom mondani neked, hogy minden bizonnyal találkozni fogunk még velük az örök életben is. :)


Zsolt 104:25-31

Ez a nagy és széles tenger! Itt vannak benne a megszámlálhatatlan csúszók; apró állatok nagyokkal együtt.

Amott gályák járnak s czethal, a melyet azért formáltál, hogy játszadozzék benne.

Mindazok te reád néznek, hogy megadjad eledelüket alkalmas időben.

Adsz nékik és ők takarnak; megnyitod kezedet, és megtelnek a te jóvoltoddal.

Elfordítod orczádat, megháborodnak; elveszed a lelköket, kimulnak és porrá lesznek újra.

Kibocsátod a te lelkedet, megújulnak, és újjá teszed a földnek színét.

Legyen az Úrnak dicsőség örökké; örvendezzen az Úr az ő teremtményeiben;


Látod!?- :) nincs ok aggodalomra!


Kellemes napot!

2016. dec. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

# 3


"Én sajnos nem tudok neked pontos választ adni azzal kapcsolatban, hogy mi történik a kedvenceinkkel a haláluk után, mert erre szerintem senki nem tud."


Már hogyne tudnánk!

A keresztény vallásban konkrét tanítás van erre vonatkozóan, azt írtam le a #2 válaszban.

Az egy teljesen más kérdés, hogy sokan nincsenek tisztában a keresztény tanítással, de attól az még létezik. ;)

2016. dec. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves 2/4-es!


Őszintén örülök, hogy te tudod arra a kérdésre a választ amit a kedves kérdező feltett! :)


Üdv

2016. dec. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen,találkozhatsz velük,ha ők is úgy akarják.
2016. dec. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!