Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten a biblia szerint mit...

Isten a biblia szerint mit gondol az öngyilkosokról bün? Vagy nem az? Illetve van e olyan helyzet hogy isten elfogadja döntésünket? Bele tartozik az a szabad akaratba hogy döntsünk akarunk e élni?

Figyelt kérdés

sok élethelyzet és más más okok miatt lesznek emberek öngyilkosok a legtöbben idösebb emberek akik már betegesek és nem akarják a családjukat terhelni tovább,

vannak akik egéségesek de nincs a helyzetükből kiút,és még sok más ok

én személy szerint fiatal vagyok (20 f) de nem látok kiutatt az életemből mindenhol csak érzéketlenség és a hétköznapok kegyetlen monotonitása illetve az elszigeteltségem miatt,hisszek istenben és probálok jó ember lenni egy ideje de mivel ilyen kilátástalan a helyzetem egyre több bennem a harag és a keserüség és ugy érzem a bennem lévö gonosz egyre erösebb és idövel ezért rá fog venni nagyon gonosz dolgokra másokal szemben,

én ezt nem akarom és szeretnék békével elmeni erről a világról a bibliában nem sok szó esik az öngyilkoságról,véleményetek szerint létezhet olyan ember akinek ez van megirva hogy öngyilkosnak kell lennie?


Helyesírásért elnézést kérek


2016. szept. 26. 16:48
 1/7 anonim válasza:
Ez is bűn, mert gyilkosság, ugyanolyan mintha mást ölnél neg
2016. szept. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első dolog, az öngyilkosságot felejtsd el, el is mondom miért, vallástól, Istentől, istenektől függetlenül. Ha megölöd magad akkor vége, ha a vallásokat vesszük figyelembe az öngyilkosságot kevés kivétellel, amik tényleg nagyon kevés kivétel, mindenhol valami rossz dolgot von maga után. A másik, ha nem vesszük a vallásokat figyelembe, hanem elfogadjuk az egyszerű természetes biokémiai folyamatokat, akkor meghalsz, és megszűnsz végleg létezni, ami bár fájdalommal nem jár, de nem érezheted már a boldogságot soha többé. Akárhogy is osztok, és szorzok, semelyik verzió sem jó.


Elszomorít, hogy így érzel, de átérzem a helyzeted, én 25 éves vagyok, évek óta egy árva lélek nem nyitotta rám az ajtót. Gondold el min mentem keresztül, és jelenleg is min megyek keresztül. A legtöbb kapcsolatom ami más emberekkel van, az, hogy elmegyek a boltba ételt venni, és ennyi. Tudod mindenkivel próbálok kedves lenni, és megértő, mégis egyedül hagytak az emberek, sokszor megfordult az a fejembe ami neked, és ma is néha eszembe jut, aztán eszembe jutnak azok a harcosok, bölcsek, és szerencsétlenek akik nálamnál rosszabb sorsot is megéltek, és rájövök, hogy a legrosszabb ami történhet, hogy meghalok, egyedül maradok, hajléktalan leszek? Mi történhet? A legrosszabb ha meghalok, amíg lélegzek viszont nem adom fel, egy nagy harcos mondta "Az élet akkora terhet tesz rám, amekkorát el tudok viselni" Lehetne mondani, de akkor hogy lehet, hogy vannak akik mégis öngyilkosok? A válasz egyszerű, a szervezetben van egy anyag, ami nekem fejből nem megy, de a lényeg, hogy azért felelős, hogy az ember ne ártson magának, ha valakinek nagyon alacsony ez az anyag, akkor egy kisebb depresszió hatására is megölheti magát.


Vissza térve, átérzem a helyzeted, de azt mondom küzdj, és harcolj, mert ha egy percnyi boldogságot is találsz az életben akkor már megérte élni, most kora ősz van, csodálatos az idő, nincs igazán meleg, de még nagyon hideg sem napközben, menj ki, sétálj, nézd meg a közeledben lévő tavat, erdőt, és töltődjél fel. A természet él, és erővel látja el az embert, hiszen fák nélkül nem igazán élhetnénk.


Van egy anime amit szoktam nézni, tudod ilyen Japán, Kínai, Koreai mese szerű dolog, az egyikben van egy férfi egy harcos akit Démonnak tartanak, szereti a harcot, és azt is ha megsérül, egyetlen vágya, hogy harcoljon, és méltó embertől megkapja a halált, amikor harcol és látja, hogy az ellenfele erős, nevet, mint egy démon nevet, és egyre lelkesebb lesz, a sérüléseitől egyre jobban nevet, és nem veszi tudomásul azt, hogy létezik a fájdalom, az élteti. Egy őrülthöz hasonlít, mégis amikor egy későbbi tanítványával találkozik, harcolnak, a tanítvány alulmarad, a tanítvány pontosan olyan, mint ő meg akar halni, nem akar "vesztesként" élni, a fentebb említett démoni ember azt mondja neki "bolond, ne azzal foglalkozz, hogy élsz, és ne akard azt, amit én nem osztok rád, örülj a szerencsédnek, hogy élhetsz, foglalkozz azzal, hogy meghalj, ha már halott vagy, addig viszont edz, és légy erősebb, hogy egy nap majd legyőzz"


Remélem tudtam segíteni, mosolyogj a világra úgy ahogy van, és ha a fájdalom elakar pusztítani akkor mosolyogj rá, és használd fel arra, hogy jobb ember legyél, hogy másoknak ne keljen átélnie azt amit te átélsz, hidd el van miért élni, becsüld meg az életed.


Üdv. 25 f

2016. szept. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 pelgrim ***** válasza:

Nem tudom mennyire őszinte ez a kérdés egy 20 évestől, vagy-hogy mi köze van a bibliai Istennek az öngyilkossághoz, azt azonban tudom hogy tetteinknek következményei vannak.


Az öngyilkos jelölt már a pokolban van mielőtt szándékát végbe vitte volna, a halál pedig nem viszi egy lépéssel se tovább – nem jelent kiutat.


https://www.youtube.com/watch?v=2nB67nBG9qA&list=LLHNfQv7g-8..

2016. szept. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem segìt ha ilyen dolgokon agyalsz. Ha meghalsz ,mindegy Isten mit gondol nem? Vagy legalábbis abban a beszűkült tudatban ,keveseket érdekel Isten, rokon stb. Èn is emlékszem agyaltam ezen , de nem segített semmilyen tudat. Engedi..nem engedi ..Magadért kell élned. Célokat kitűzni. Segíteni másoknak pl, barátságokat ápolni ,melyböl erőt meríthetsz ha teljesen kezdenél lecsùszni.
2016. szept. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!


Megértlek,hisz én is voltam olyan kilátástalan helyzetben,mint te.Én segítséget kértem,és kaptam abban a helyzetben.


Két feladatot adnék neked:


1.Sok olyan helyzetben lévő ember van,mint te,akiket igazán,csak te érthetsz meg.Keresd meg őket,és vezesd el őket a megbocsájtó,szerető Jézushoz!(Ha nem eléggé ismered Őt,akkor olvass sokat az evangéliumokból hozzá!)


2.Gyakorolj szeretetet,a beteg,idős,elesett emberek iránt!

Sok család rohan az élet fenntartásáért,és beteg,idős emberekre nem marad idejük,s ezért magányosan mennek el.Törd meg az életük monotonitását,és beszélgess velük!Meséltetsd el életüket,s érintsd meg őket Krisztus szeretetével!

2016. szept. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság, mint bűn felfogható paradoxonként. Tudjuk, hogy a zsidóknak adott törvény tiltja a gyilkosságot, de a bűnösöket a törvény halálra ítélte. Tehát a bűnösök kivégzése igazságosnak tekinthető, különösen gyilkosság esetén. Továbbá a Biblia senkiről sem írja, hogy elkárhozott-e a halála után, így az öngyilkosok esetén is.


Úgyhogy ha az öngyilkosság bűn, akkor ha öngyilkos leszel, akkor nem ártatlanként, hanem gyilkosként halsz meg. Így nem követsz el bűnt, emiatt ártatlant ölsz meg, tehát jogtalanul ölöd meg, ezért bűnös vagy.

2016. szept. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A 10 parancsolatban megtalalhato h ne olj! - nem azt irja h ne olj meg masokat!! Az ongyilkossag bun! Isten megadja az embereknek a szabad akaratot. Mindent szabad, de nem minden hasznal! Isten szol hozzad! Imadkozz hozza, o valaszolni fog!!! Ne legy elkeseredve en is nagyin nehezem turom az e vilagi bunoket, de soha ne add fel! Istem segit neked.


Erdekesseg kepp.mondom : egyszer hallottam h azok akik a Vietnamban harcoltak azt mondtak hogy a szellemi harc sokkal nehezebb mint a fizikai. Az ordog azon van hogy bunbe kenysueritsen teged- ne hagyd!!! Higgy Istenben!! O nala van a megoldas. Ajanlom neked h nezd vissza a youtubeon a 700-as klubot, vasarnaponkent van a vidam vasarnap - ezeket nezd. Olvasd bibliat! Es imadkozz!!

Hiszem hogy siker elmenyed lesz, es h megismered istent es megtersz hizza

2016. szept. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!