Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan halljuk meg Istent?

Hogyan halljuk meg Istent?

Figyelt kérdés
Isten élő személy Szellem de természetét tekintve valóban élő lény. Mert csak Ő tud teremteni aki él. Személyes kapcsolatra vágyik velünk. Isten segít de nem úgy ahogy azt mi gondoljuk hanem szellemileg lelkileg segít add vigasztalást. Ezért lehet csak hit által elfogadni. A bűnbe esés ideje alatt a két pár Isten nélkül akartak élni rosszul döntöttek ezért Jézus eljött értünk hogy boldogok lehessünk együtt vele. Egy nap le zárul a kegyelem kapuja és akkor már nem lesz érvényes a bűn beismerő vallomásra csak ha őszintén megvallva meg bántad. Ezért kell megtérni míg van időnk.

2016. dec. 4. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Ámen! Annyiban javítanék, hogy nem két pár, hanem egy pár.


Első mondathoz: "Élő csak élőből származhat"-Pasteur. Eddig ezt nem sikerült cáfolni. Következésképp az élet (a mi lehetőségi létünk) egy abszolút élőből fakad, amiben mindezek a lehetőségek léteznek (mozgás, gondolkodás, információcsere, ((az anyag lehetőségei-ez ugyebár nem élő, de mégis ide tartozik)), stb...)



"Egy Teremtő létezése természettudományosan bizonyíthatatlan, de az információelmélet megköveteli, hiszen az információ természeti törvényeiből arra lehet következtetni, hogy az információ nem keletkezhet anyagból és energiából (ezek csak hordozói az információnak). A kódolt információ eszerint nem anyagi, hanem szellemi eredetű."


Forrás: K. U. Kolrep: Teremtés vagy evolúció 112-113.o.

2016. dec. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló és a többi érkezőktol is elnézést kérek egy pára gondoltam csak rosszul írtam!
2016. dec. 4. 09:49
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod.
2016. dec. 4. 09:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Minden korban voltak emberek, vagy angyalok, akiket felhasznált, hogy közvetítse a mondani valóját.

Ritkább esetben saját maga is hallatta a hangját, illetve beszélt az emberekkel.


Napjainkban a szent írás szerint is, a Biblián, illetve a felhasznált emberein keresztül juttatja el a kéréseit, mondani valóját.

2016. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Így igaz!😉
2016. dec. 4. 10:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Isten személyválogató lenne?-kétlem!

Én úgy hiszem, hogy Ő mindenkihez beszél csak a gond az, hogy nem mindenki fogadja be Őt.

Hogy vannak papjaink, lelkészeink,prédikátoraink, véneink az csak egy dolog hisz mindig is voltak, de ez nem zárja ki azt, hogy Isten mindenkihez egyformán szól.

Nincs szükségünk közvetítőkre meg közbejárókra mert nekünk mindannyiunknak egy a közbejárónk Jézus Krisztus.

A döntés a miénk..

2016. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszönöm szépen a választ! Ezt én is így gondolom. Isten nem személyvalogato. Ami közben járonk az Úr Jézus Krisztus, az embereken múlik ki akar hinni benne és ki nem ez a lényeg!
2016. dec. 4. 12:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Valóban? És mi van azokkal, akik nem TUDNAK hinni? Mint pl én sem tudok. 50 éve áldott emlékű és mélyen vallásos nagyszüleimnél gyakorlatilag együtt nevelkedtem a nálam mindössze másfél évvel idősebb nagybátyámmal. Ugyanazt a nevelést kaptuk. Belőle pap lett, belőlem ateista. Neki nem voltak kérdései, nekem voltak.
2016. dec. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!