Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi volt a tennivalójuk a...

Mi volt a tennivalójuk a tábori papoknak?

Figyelt kérdés

2016. dec. 7. 23:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
2016. dec. 8. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
21%

Nagyapám elmondta,hogy amikor a háboruban a katonát az èlvonalba küldtèk a pap meggyontatta ès buzditotta a csatára.Amikor a katona megijedt ès visszaszaladt akkor az övèi löttèk le a tábori pappal az èllen.Igy volt betöltve a tiz parancsolat az az rèsze ,hogy NE ÖLJ.

Az nem mentsèg,hogy az emberektöl meg volt engedve de Isten e törvènyt nem vonta vissza a vèrszomjas emberèrt.

2016. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Akkor a nagyapád egy szenilis vén bolond volt, vagy pofátlan hazudozó. Lehet választani.
2016. dec. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem hat meg. Az én dédapám is 1952-ben került haza a hadifogságból.

Térjünk vissza a tárgyra: hogy lőtte volna le őket a tábori lelkész? Még szolgálati fegyvere se volt! Az csak egy pap, akit az adott katonai egységhez rendelnek papi szolgálatra... Tudod, a börtönlelkész se rab és nem is fegyőr, csak egy pap, aki ott szolgál...

2016. dec. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Lebuktál te rohadt rágalmazó agymosott jehovás!

Az rémlik, hogy "Ne tégy felebarátod ellen hazug tanúbizonyságot!"???

Egyébként magával a háborús bűnös fogalmával sem vagy tisztában.

2016. dec. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Gratulálok 8-as,már alább nincs.
2016. dec. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

8.Nem kivántam beavatkozni a bejegyzésedbe de ezek a szavak nem idevalok:rohadt,hazug,rágalmazó,agymosott,jehovás stb.

Én mint Erdélyi és a szavaid szerint veled hitbeli vagyok más a négyzeten az ember társaim iránt.

A 23%-sal kapcsolatosan:lehet Tanu is.Amit irt a háborúról és a fokságrol az borzasztó,ha fele is igaz,mondujk ki az igazat,a fegyver fogás volt az oka.

Ami a Jehovás dolgot illeti van bennük sérelem csak 1-2 ddolog a városkám körül:most a nyáron temettek egy nem Tanu fiút Hargita megye Tsnád Románia Bálint család.Az apa Tanu, a halott nem ,a nagyapa nem Tanu a ki mellé kellett volna temetni.A Katolikus pap nem engedte be a temetőbe,30 km-re kellett idegen temetőbe tenni.Az apának 300 éves gyökere Tusnádon a papnak 5 év.


Szentamás HARGITA MEGYE:egyTanu asszonyra pap nem a családi sirba engedte hanem a temetőkert sarkába,és 5 npra rá a kerítést bevetett és a Tanu sírja a mezőben találtatott Demeter calád.

5 Tanut ismerek ki dupla tömlecet ült mert nem akart ember társas ellen fegyvert fogni.

Most amikor az utolsó három pápa bocsánatot kért az inkvizicioért,háboruért,pedofiliáért stb.akkor miért rotjuk el a jó kezdeményezést,kimutatva a középkori arcunkat?

Ismétlem nem tudom Tanu és Katolikus vita van-e köztetek vagy csak ember iránti gyülölet?

2016. dec. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Tehát most azt állítod, hogy azért, mert mostanában Erdélyben egy katolikus pap (teljesen jogosan) megtagadta valakitől a katolikus temetőbe való temetést, a tábori lelkészek embereket lőttek agyon a világháborúban.

Hol a logika? HOL???

2016. dec. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Itt a logika az,hogy valamiért mindketőtökben sérelem van és ezt kifejezödésre juttatjátok.Ő sem kellettvolna az akkori elmesélt dologra ráüljön,te sem kellet volna tüzesen reagálj.Hasznaáljátok a keresztényi mivoltotokat.

Köszönöm tisztelettel!!!

2016. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

11.Hadd mondjak egy logikus ès tökèletes idèzetet Jèzustol"a szv teljessègèböl szòl a száj".


A fenti kèt temetès:engem nem èrdekel de egy jövevèny elvegye a 300 eves családi sirt az már igen.Tehát ez komunizmus,a tulajdonost kizsaroljuk mi jövevènyek, ès a tulajdonos jövevènyè vállik.

Ez a terror addig tart amig Isten bosszut nem áll.

Már a szennyes dolgok kezdtek felszinre kerülni.

Továbbá a komunizmus sem tartott sokáig.

2016. dec. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!