Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi volt a dolguk a tábori...

Mi volt a dolguk a tábori papoknak a háború idején?

Figyelt kérdés

2016. máj. 9. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mise, áldás, lelki támasz, utolsó kenet. Legalábbis az Elit Alakulat c. sorozatban ezt láttam :)
2016. máj. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Édesapám résztvett a második világháborúban és ő mesélte,hogy többek között olyan lelki felkészítő is volt,hogy Isten velünk holott a túloldalon is Katolikusok voltak.

Isten előtt dicsőség az ellenséget lelőni. Ez a gyilkolás a tízparancsolat alul fel van oldva.

2016. máj. 10. 18:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Èrtem.
2016. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja Amit Isten megparancsolt ember fel nem bothatja.

Ugy,hogy NE ÖLJ parancsolatot nem bontotta fel,semilyen körülmènyre az Isten.Ez törvèny szegès az embertől.

Ha mègis tudsz idèzetet kerlek idèzd be.Addig nekem a háboru gyilkosság.

2016. dec. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amint tudjuk a tœrtènelemből nem volt komolyabb dolguk mint hátul bujkáltak a vèdett területen.Továbbá amikor kellett erősitèst küldeni a csatába sokszor a Katolikus Katolikus ellen,Ortodox Ortodox ellen.Ilyenkor azt mondták Isten velünk van,de kivel mikor erről is arrol is Katolikus volt.A katona melyik igy fel lett kèszitve nyugodtan ment mert Isten vele volt.

Melyik isten? A háboru istene a gyilkolás istene,a világ istene a Sátán.

Amire Jèzus azt mondta "ime jön a világ istene, de èn bennem nincs semmije".

Pál azt mondta"e világ istene megvakitotta a hitetlenek elmèjèt...........".

2016. dec. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!