Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hova támadnak fel a halottak?

Hova támadnak fel a halottak?

Figyelt kérdés

2016. dec. 8. 11:11
1 2
 1/18 szp72 ***** válasza:
67%

Krisztus visszajön a földre. A halottak föltámadnak a földre, Krisztus mindenkit megítél a földön, miközben régi föld tűzben elpusztul, s a bűnösök mennek az örök kárhozatba. A menny leszáll a közben egészen újjá és mássá alakuló földre. A föld és a menny egyesül, s ezen a mennyei földön élnek az üdvözültek hasonlóan, mint az angyalok.


Az a földies házasságos földi élet amibe a Jehova tanúi hisznek, olyan nem lesz.


"Új eget és új földet láttam. Az első ég és az első föld ugyanis elmúltak, és tenger sincs többé. Akkor láttam, hogy a szent város, az új Jeruzsálem alászállt az égből, az Istentől. Olyan volt, mint a vőlegényének fölékesített menyasszony. Akkor hallottam, hogy a trón felől megszólal egy hangos szózat, ezt mondva: „Íme, Isten hajléka az emberek között! Velük fog lakni és ők az ő népe lesznek, és maga az Isten lesz velük. Letöröl szemükről minden könnyet. Nem lesz többé halál, sem gyász, sem jajgatás, sem fáradság, mert az elsők elmúltak.” Akkor a trónon ülő megszólalt: „Íme, újjáteremtek mindent!” Majd hozzám fordult. „Írd fel: ezek a szavak hitelesek és igazak.” Aztán folytatta: „Megtörténtek. Én vagyok az alfa és az ómega, a kezdet és a vég. A szomjazónak ingyen adok az élet forrásának a vizéből. Ez lesz a győztes öröksége: az Istene leszek, és ő az én fiam lesz. A gyávák, hitetlenek, gonoszok, gyilkosok, kicsapongók, csalók, bálványimádók és hazugok mind a lánggal égő kénköves tóba kerülnek. Ez lesz a második halál." (Jel 21,1-8)



1Új eget és új földet láttam. Az első ég és az első föld ugyanis elmúltak, és tenger sincs többé. 2Akkor láttam, hogy a szent város, az új Jeruzsálem alászállt az égből, az Istentől. Olyan volt, mint a vőlegényének fölékesített menyasszony. 3Akkor hallottam, hogy a trón felől megszólal egy hangos szózat, ezt mondva: „Íme, Isten hajléka az emberek között! Velük fog lakni és ők az ő népe lesznek, és maga az Isten lesz velük. 4Letöröl szemükről minden könnyet. Nem lesz többé halál, sem gyász, sem jajgatás, sem fáradság, mert az elsők elmúltak.” 5Akkor a trónon ülő megszólalt: „Íme, újjáteremtek mindent!” Majd hozzám fordult. „Írd fel: ezek a szavak hitelesek és igazak.” 6Aztán folytatta: „Megtörténtek. Én vagyok az alfa és az ómega, a kezdet és a vég. A szomjazónak ingyen adok az élet forrásának a vizéből. 7Ez lesz a győztes öröksége: az Istene leszek, és ő az én fiam lesz. 8A gyávák, hitetlenek, gonoszok, gyilkosok, kicsapongók, csalók, bálványimádók és hazugok mind a lánggal égő kénköves tóba kerülnek. Ez lesz a második halál.”

2016. dec. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
20%
Te sem az eszedről vagy híres.
2016. dec. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Jézus hová támasztotta fel a halottakat? :)

A földre.

Amúgy a Biblia szerint a Föld örökké fennmarad, illetőleg, már csak abból kiindulva, hogy hány helyen van jelképesen beszélve a Földről (pl egy nyelve- a lakosságát érti), egyértelmű hogy a fentebb linkelt rész a társadalomra irányul

2016. dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%

Egyes becslések szerint eddig kb. 100 milliárd ember élt a földön összesen.


Ha mindenki feltámad egyszerre, akkor megnézhetjük magunkat, több mint 100 milliárdnyian szoronghatunk majd egymás hegyén - hátán a földön.

2016. dec. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Senki nem mondta, hogy fel fog mind. Amúgy meg Isten simán meg tudná oldani, volt is egy ilyen kérdés, hogy milyen megoldásokat képzelnénk el :D

Amúgy ez a becslés honnan? Linket tudnál dobni? Ebbe már az állítólagos majomemberek is benne vannak, nem?

2016. dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

5. Valahol futólag utánanéztem, csak egy becslés.


Nincs jelentősége a konkrét számnak, ma 7 milliárd felett vagyunk, ha belegondolunk, ha csak az elmúlt 2000 évet nézzük, akkor is marha sokan lennénk, ha egyszerre mindenki feltámad. Szinte mindegy is, hogy 50 vagy 100 milliárd, már 20 is marha sok lenne.


De persze, a Jóisten majd megoldja valahogy - könnyű álláspont mindent ráfogni.

2016. dec. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az Úr elé fognak feltámadni a halottak.

És minden térd meg fog hajolni elötte!

Hogy hol lesz ez azt nem tudom, de azt tudom, hogy így lesz.

2016. dec. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%

Ahhoz nem kell az égbe menni, hogy Isten előtt álljanak az emberek.

A Földön is Isten szeme előtt vagyunk.

2016. dec. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Jézus már csak tudja.
2018. ápr. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

6.Föld lakossága.

. www.nyf.hu/others/html/.../002.htm

2018. ápr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!