Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény családok nagyon...

A keresztény családok nagyon szigorúak? És a zsidók? Mik a szabályok a család tagjai számára?

Figyelt kérdés
2016. dec. 9. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Mit jelent neked a szigor?
2016. dec. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem a család vallásától függ, hogy milyen szigorúak. Hanem, hogy mennyire vallásosak, mit jelent nekik a vallás. De egy egyáltalán nem vallásos család is lehet nagyon szigorú.
2016. dec. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Ma már elég sokan csak hagyományápolásból vallásosak, velük nincs semmi gond. De aki komolyabban veszi a vallást, azok jellemzően világi nézőpontból nem egészen komplettek, gyerekeiket is olyan "erkölcsre" akarják nevelni, ami a mai nyugati világgal nem kompalibis, sokszor ezzel jól tönkre is teszik őket.
2016. dec. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Mi olyanok voltunk mint egy ateisa család. Csak jártunk templomba.
2016. dec. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Ésszerűnek, és rugalmasnak kell lenni, a családban a Biblia mindenkinek, a család minden tagjának ír teendőket.


Hogy a "nyugati világ" vagy bármely világi felfogás mit mond az egy dolog.

Egy magát kereszténynek valló ember vagy család, nem a világ után megy. Nem embereknek kell tetszeni, ahogy Jézus mondta is:

(Máté 16:26) 26 Mert mi haszna lesz abból az embernek, ha az egész világot megnyeri, de a lelkét elveszti?. . .


Lehet hogy a világban népszerű lenne, de az Istennél népszerűtlen. Nem az Atyától vannak a világ dolgai, a világ elmúlóban van a kívánságaival együtt.


Egy keresztény szülő mindig a korának megfelelően neveli a gyermekét, és a korához mérten indokolja meg, mit miért nem szabad, és mik azok, amiket a lelkiismeret nem vesz túlzott szigorúsággal.


Sem a túlzott engedékenység, sem a túlzott szigorúság nem vezet eredményre.

Viszont ami tilos az tilos, engedményeket nem lehet tenni. Isten nem változtat az elvárásain, és nem is modernizálja azokat az elveket, amik az ember tisztaságát befeketítenék.

2016. dec. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

"gyerekeiket is olyan "erkölcsre" akarják nevelni, ami a mai nyugati világgal nem kompalibis, sokszor ezzel jól tönkre is teszik őket."

A mai nyugati világ nem kompatibilis az erkölccsel. 13-16 éves tini ribik piálnak, kocsmában dugnak, mindenük kilátszik. Csak jogaik vannak és kötelezettségeik nulla. Magyarország diákjai élvonalból a béka feneke alá süllyedtek értelmileg. Számolni, szöveget értelmezni nem tudnak rendesen. Egyetemen alapvető dolgokat kell velük bepótoltatni. Egy mai 3-mas régebben jó, ha nem karó volt. A liberalizmus, nyugatiasodás egyik legnagyobb fertője Svédország. Már nyílvánosan lehet hokizni is. Mindegy, hogy hány éves gyerek látja a parkban. Családi közösség manapság szintén 0. Mindenki másik szobában nyomogatja az okostelót. Nem egymással beszélgetnek, programokat csinálnak. Szerintem nem a vallás teszi tönkre az embereket, hanem a túlzott liberalizmus, elnyugatiasodás. Egy erkölcstelen társadalom persze, hogy nehezen bírja a normálisnak nevezhető életet. Hiszen manapság túl nagy kérés, hogy tanulj jól, segíts a házimunkában és kisebb testvérednél, ne dugj össsze-vissza kiskorúként, ne piálj. Nem azzal van a baj, aki ezeket elvárja, hanem aki nem tudja és nem is akarja teljesíteni. Azaz sajnos a többséggel.

2016. dec. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

A vietnámi háború idején mi volt az erkölcsös viselkedés?


Az ha valaki jó keresztény fiúként elment harcolni szülei és isten áldásával a kommunizmus ellen?


Vagy az aki rájött, hogy ez egy nagy sz..ság, és inkább lelépett, és a szex, drug, rock and roll életstílust választotta, vagy akár még a háború-ellenes polgárjogi mozgalomhoz is csatlakozott? (A vietnámiak nem robbantgattak Amerikában.)

2016. dec. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15%
ez nagyon változó, és felekezettől is függ, van ahol kb fasizmus van, van ahol meg laza jó arcok a szülők igyekeznek egy szerintük helyes vallásos értékrendet átadni, de úgy gondolják ezt nem lehet belenevelni vagy beleverni valakibe, sőt az ilyesmi csak eltaszítja a gyereket, szóval nincs kényszer
2016. dec. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

#6: Hülyeségeket írsz.


#7: Teljesen egyetértek.


Nos ,én keresztény családba születtem (amibe erősen jelen volt a zsidó identitás ,addig amíg én el nem kezdtem nyíltan gyakorolni a judaizmust...) és az én szüleim gyerekkoromba rohadt szigorúak voltak. Viszont így a gyülekezet többi családjához képest "közepesen" voltak szigorúak.


Ami azt illeti én még nagyon messze vagyok a családalapítástól (gyerektől főleg). De én tuti ,hogy a lehető legszekulárisabb módon fogom nevelni ,e kérdésbe. Felőlem bármibe hihet ,csak ne tegyen emiatt senkibe se kárt. Ez az én véleményem. Ennyi.

2016. dec. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó : semmi olyat nem írtam, ami nem tény. Bár hülyeség lenne, de nem az. Magyarország züllött, elbutult ország lett.
2016. dec. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!