Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van arra utalás az Ószövetségb...

Van arra utalás az Ószövetségben, hogy kétszer fog eljönni a Messiás?

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nincs.
2016. dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van. Számos prófécia nem a messiás első eljövetelére, hanem már a végítéletre vonatkozik. Sőt, most össze kéne számolni, de mintha éppen ezekből lenne több.
2016. dec. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
"Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem [volna], megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek."(jn 14:2,3)
2016. dec. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
(Jn 14:2,3)
2016. dec. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 imakommandós ***** válasza:
9%

Több olyan prófécia van ami még nem teljesedett be, mint ami beteljesedett. Zakariás 14.fejezet nem teljesedett be, de nagyon sok van még amikor az egyik vers az első eljövetelre vonatkozik, a következő pedig még nem teljesedett be. pl. Malakiás 3. Fejezet egész eleje nem egy olyan Messiás eljövetelét ábrázolja aki nem kiált és hangját sem hallatja, hanem ítélőbíróként fog jönni...

Malakiás 3:5 "Mert ítéletre indulok hozzátok, és gyors tanú

leszek a szemfényvesztők ellen, a paráznák és

hamisan esküvők ellen, és azok ellen, akik

megrövidítik a munkásnak bérét, az özvegyet és

árvát, és akik nyomorgatják az idegent, és nem

félnek engem..."

2016. dec. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 imakommandós ***** válasza:
9%

Itt sem szelid szamárháton érkező Messiásról van szó, hanem bíróról:


Mikeás 4:1 Mert ímé, eljön a nap, lángoló, mint a sütő-

kemence, és olyanná lesz minden kevély és

minden gonosztevő, mint a pozdorja, és

megégeti őket az eljövendő nap, azt mondja a

Seregeknek Ura, amely nem hagy rajtok

gyökeret, sem ágat.

2016. dec. 12. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

""Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem [volna], megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek."(jn 14:2,3)"


János evangéliuma mióta is Ószövetség?


----


A kérdésre a válasz: nincs. Az ószövetségi leírások alapján amikor eljön a Messiás, akkor újraépül a Templom, a bűnösök megbűnhödnek, és utána béke lesz (zanzásítva).

Nincs benne szó több felvonásról.

2017. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!