Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szabad-e elveszett eb érdekébe...

Szabad-e elveszett eb érdekében Assisi Szent Ferenchez imádkozni?

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Igen, mert ő halt meg az emberiségért, és ő mondta, h csakis én vagyok az út az Atyához.
2016. dec. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Kérheted a segítségét, Szent Ferenc nagyon szerette az állatokat. Reméljük megkerül szegény elveszett kutya!
2016. dec. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 kzs ***** válasza:
0%

A kutyák szoktak emberhez imádkozni?

(ha láttál már ilyet, akkor te is tedd ezt)

2016. dec. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Közbenjárását kérheted.
2016. dec. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
kzs, nem értem a válaszodat.
2016. dec. 13. 16:24
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Közbenjárásért szoktunk imádkozni szentekhez. Egyébként Páduai Szent Antalt szokták számon tartani "az elveszett dolgok megtalálójaként", akiről szintén sok legenda van állatokkal kapcsolatban.
2016. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kzs ***** válasza:

@ Kérdező


Na jó, akkor most komolyra fordítom a szót.


Szóval, hol is van olyan a SzentÍrásban, hogy akár Jézus, akár a korai apostolok olyat tanítottak, miszerint kéréseinkkel meghalt teremtett lényekhez imádkozzunk??

Ilyet sehol nem olvasol.


Olyan viszont bőségesen van - és a SzentÍrás nagyon sok helyen tanítja - hogy CSAK Istenben bízz, és CSAK Őhozzá (mármint Istenhez) imádkozz.


A SzentÍrásban a Zsidókhoz írt levél nagyon is szemléletesen és részletesen vezeti le Krisztus egyedüli és kizárólagos közbenjárói voltát, miközben kitér arra, hogy miért nem lehet más.

Az 1.Tim 2/5 ismételten kitér Krisztus kizárólagos közbenjárói mivoltára, az 1.Péter 5/7 szintén ezt mondja ki.


Kérdező, én nem tudom, mi akar lenni ez az "elveszett eb" (amire rákérdeztél). Nem tudom, hogy ezt képletesen értetted, vagy ténylegesen elveszett a kutyád.

De ha keresztény szempontból érdekel a dolog, akkor el kell hinned, hogy - szemben azzal a vallási babonával, miszerint védőszentek lennének, akik által hatékonyabb lenne az imánk - a SzentÍrás kizárólag Krisztus egyedüli közbenjárását támasztja alá, és senki másét.


Jézus a Máté 11/28-30 igeszakaszban kizárólag magához int minden szükségben lévőt, és semmiféle közvetett segéderőt nem említ.


Éppen ezért minden olyan tanítás, ami arra buzdít, hogy Krisztuson kívül más védőszent is van, illetve hogy bízhatunk bennük, nem más, mint hazug eretnek tanítás, ami súlyosan sérti a SzentÍrás több pontját.

2016. dec. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Krisztuson kívül más védőszent is van"

?? Jézus Krisztus NEM védőszent.

Védőszentek meg vannak: akik életüket felemelték Istenhez, halhatatlanná váltak, Krisztussal vannak a Paradicsomban (mint ahogy ezt valakinek mondta is Krisztus, alighanem nem csak a jobb lator érte ezt el)

Annyira szenvedtek ettől, mintha valóban valami eszement bűn lenne. Nem az.

2016. dec. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kzs ***** válasza:

@ 8-as (előbbi)


Na akkor tisztázunk valamit. A védőszent az, aki miérettünk esedezik, aki közbenjár.

Ez pedig - Igei bizonyítékok alapján - kizárólag Krisztusra igaz, mint hű és igaz főpapunkra.

Úgyhogy Krisztus IGENIS védőszentünk, és egyetlen.


Másokkal kapcsolatban ilyet nem ír a Biblia, sőt, ha olvasod a SzentÍrásban a Zsidó-levelet, szemléletesen levezeti azt, hogy a teljes közbenjárás hogyan, mi módon összpontosul kizárólag Krisztusnál.

2016. dec. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

jól van, hidd ezt, nem érdekel

*

Kérdező, meg lett a kutyusod?

2016. dec. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!