Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elveszett Hit, meginogtam az...

SNW kérdése:

Elveszett Hit, meginogtam az Urban Mi tevo legyek?

Figyelt kérdés
20 eves srac vagyok, sport eletet elek, nem szeretem az akoholt nincs karos szenvedelyem es nem fuggok semmitol, csak a felelmeimtol, Nagyon sokat csalodtam az elozo kapcsolataimban , jelenleg van egy csodalatos baratnom de kisert a felelem hogy mi lessz ha.. sajnoa itthon sem allunk jol az anyagi dolgokkal es ebbol adodoan folyton turelmetlen vagyok nem talalom a v nyugalmam ugy erzem nagyon melyre sullyedek ott sirok ahol senki nek lat aztan megtorlom szemeim es folytatom a mindennapjaim . A Bibliat olvasom ertelmezem foleg a zsoltarok konyvebol es a peldabeszedekbol az imadsagokat , keresem az urat , jartam a Hit Gyulekezetebe de ugy erzem hogy szemfenyvesztes az egesz. Depressziosnak erzem magan es megtortnek :(((((( valaki esetleg hasonlo cipoben jart mar kozuletek :((( mit tegyek hogy nyerjem vissza ujra az elet kedvem :((( nem akarok keseru ember lenni

2013. jan. 29. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Pszichológus. Komolyan. A depresszió egy szellemi betegség, és nem olyan, amit otthon, vagy az interneten keresztül bárki meg tudna gyógyítani. A te érdekedben én elmennék egy orvoshoz.
2013. jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 The Other válasza:

Lapozd fel itt a "Szerelem, szex" rovatot, és meglátod, hogy ott hányan vannak az öngyilkosság szélén, mert bőven 20 (sőt 25) felett vannak és még sosem volt barátnőjük. Téged imád az Úr azokhoz képest.

Amúgy ráérsz akkor aggódni valamin, ha már bekövetkezett, addig felesleges.

2013. jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"sajnoa itthon sem allunk jol az anyagi dolgokkal"


Mennyire rossz a helyzet?

Miért vagy türelmetlen és ideges? Attól jobb lesz?

Vagy dolgoznod kell otthon és túl vagy terhelve?

Van valami munkád azon kívül, hogy kikapcsolódj és átöleld a barátnőd vagy elmenjetek valahová?

2013. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De nekem van baratnom es ezzek nem volna problema, amugy nagy igazsagot mondtal azzal hogy raerek akkor gondolni erre de ez nem ilyen egyszeru
2013. jan. 29. 19:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Van élet a halál előtt.Nem akarok rossz tanácsos lenni,de felejtsd el a Bibliát (mint én).Az életed megalapozására készülsz és egy olyan könyvet próbálsz követni,ahol a példát mutató személyt megölik,hiába volt a legerkölcsösebb az egész időszakban (a történet szerint).A valós életben te magad és döntéseid befolyásolják főként az életed alakulását,amit nem érdemes másokra bízni.(Saját céljaikra,előbbrejutásukra akarnak majd felhasználni.)


A szemfényvesztés,pedig szemfényvesztés...


Ha keresed a lehetőségeket,hidd el sikeres és boldog leszel.


Ha még utána is szeretnél fizetni a "szemfényvesztőknek",ám legyen.

Alkotmányos jogod.:)

2013. jan. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A saját elméd termékeiben a gondolataidban vesztél el.A félelmeidre ne kívül keresd a megoldást,mert ott nem találsz rá.

Tudatosítsd magadban,hogy te nem vagy azonos a gondolataiddal,hiszen,ha így lenne,akkor nem lennél képes megfigyelni azokat!Vedd észre,érd tetten a negatív gondolatokat,akkor amikor keletkeznek,figyeld meg milyen érzelmi és testi reakciókat váltanak ki és semmi estre se fordulj el ezektől,hanem amilyen mélyen csak tudsz,menj beléjük!Így nem uralkodnak többé rajtad tudattalanul ezek a gondolatok,hanem a tudatosságod,figyelmed fényében inaktívvá válnak.

2013. jan. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pietrosol ***** válasza:

Bocs!


Még annyit,hogy éppen a hozzád hasonló lelkiállapotú embereket használják ki a vallástalan,de magukat vallásosnak mondó,birodalomépítő guruk!És hát valljuk be őszintén,a civilizáció gondolkodáskényszere ontja a "lelkibeteg" embereket!Nehogy félreérts,ebben a világban,-kevés kivételtől eltekintve-alig van ember,aki lelkileg a helyén állna!

2013. jan. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hitgyülit offold, de elmehetsz másik gyülekezetbe! Olvasd az evangéliumokat is! Ha van barátnőd, az nagyon jó, támasz. És hidd el, sokaknak sokkal rosszabb! Örülj, hogy élsz, nem éhezel, stb. Ezen kívül mindenképp keress egy pszichiátert! Depressziós vagy, amiből majdhogynem lehetetlen pszichiáter nélkül kigyógyulni, velük azonban könnyű.


Mondd el ezt az imát hittel, átéléssel minden reggel:

Adj Uram békességet, hogy amin nem tudok változtatni, elfogadjam.

Adj Uram bátorságot, hogy amin tudok változtatni, megtegyem.

Adj Uram bölcsességet, hogy a kettőt meg tudjam különböztetni egymástól.

Ámen

2013. jan. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Az ima fontosságát minden képen kihangsúlyozom, mert Jézusnak is szüksége volt rá, nekünk annál inkább.

erre itt egy számomra kedves biblia vers:

(Filippi 4:6, 7) 6 Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindenben az ima és a könyörgés által hálaadással együtt tárjátok kéréseiteket az Isten elé; 7 és az Isten békéje, amely felette áll minden gondolkodásnak, meg fogja őrizni szíveteket és gondolkodóképességeteket Krisztus Jézus által.


S máris jobban fogod érezni magad. de hittel semmit sem kételkedve:

(Jakab 1:6-8) . . .De hittel kérje kitartóan, egyáltalán nem kételkedve, mert aki kételkedik, az olyan, mint a tengernek szél űzte és ide-oda hajtott hulláma. 7 Az ilyen ember bizony ne vélje, hogy bármit is kap majd Jehovától; 8 határozatlan ember ő, minden útjában állhatatlan.


azután mondott Jézus nekünk egy nagyon fontosat.:


(Máté 6:25-32) 25 Ezért azt mondom nektek, hogy ne aggódjatok tovább a lelketek miatt, hogy mit fogtok enni, vagy mit fogtok inni, vagy a testetek miatt, hogy mit fogtok viselni. Hát nem jelent többet a lélek, mint az eledel, és a test, mint az öltözék? 26 Figyeljétek meg gondosan az ég madarait, mert nem vetnek, nem is aratnak, nem is gyűjtenek tárházakba, égi Atyátok mégis táplálja őket. Hát nem értek ti többet náluk? 27 Ki az közületek, aki aggódásával hozzá tud tenni egyetlen könyöknyit az élettartamához? 28 Az öltözék miatt is miért aggódtok? Okuljatok a mező liliomainak példájából, hogyan növekednek: nem fáradnak, se nem fonnak, 29 de mondom nektek, hogy még Salamon sem öltözködött dicsősége teljében úgy, mint ezek közül egy. 30 Ha pedig a mező növényzetét, amely ma itt van, és holnap a sütőkemencébe dobják, így öltözteti az Isten, vajon nem fog-e sokkal inkább titeket, ti kicsinyhitűek? 31 Soha ne aggódjatok hát, és ne mondjátok: »Mit fogunk enni?«, vagy: »Mit fogunk inni?«, vagy: »Mit fogunk felvenni?« 32 Mert mindezekért a nemzetek törik magukat. Hisz tudja a ti égi Atyátok, hogy szükségetek van mindezekre.



s végül ugyan ebben a részben Jézus kiemelte a következőt ezzel kapcsolatban:


(Máté 6:33, 34) 33 Így tehát továbbra is keressétek először a királyságot és az Ő igazságosságát, és ezek az egyéb dolgok mind megadatnak nektek ráadásként. 34 Soha ne aggódjatok hát a következő nap miatt, mert a következő napnak meglesznek a maga aggodalmai. Minden napnak elég a maga baja.


Nos ha az életedben továbbra is a teremtő és az Ő akarata kap első helyet az egyéb dolgok, mint az élelem ruházat, lakás megadatnak, nem fogsz enélkül maradni.


Gondolj Salamonra, Ő igen bölcs volt és nagyon gazdag, de ezt imádkozta:


(Példabeszédek 30:7-9) 7 Két dolgot kérek tőled. Ne tagadd meg ezeket tőlem, mielőtt meghalok: 8 A hamisságot és a hazug szót messze vesd el tőlem. Ne adj nekem se szegénységet, se gazdagságot. Hadd egyem a nekem előírt táplálékot, 9 nehogy elteljek, és megtagadjalak ezt mondva: „Kicsoda Jehova Isten" s nehogy elszegényedjem, és lopjak, és Istenem nevét gyalázzam.



Ezeken elmélkedj és gondolkodj. Hidd el belső béke fog áthatni, ha ezeket alkalmazod az életedben.

2013. jan. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Egyetértek az előttem szólóval, és még kiegészíteném. Nekem sokat jelentett, amikor egy időben minden nap leírtam, hogy mi volt aznap kicsit is jó, és hálát adtam érte. Én szoktam írni imádságokat, egyszerűen csak leírom, ami a

"szívemet nyomja". Mindenképp keress egy jó keresztyén közösséget, fiatalokat. Rengeteget jelent. Ha esetleg bármi kérdésed van nyugodtan írj nekem üzenetet. Imádkozom érted!

2014. júl. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!