Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel a beszélő kígyóban?

Hiszel a beszélő kígyóban?

Figyelt kérdés
Évát megkísértette a beszélő kígyóba bújt ördög. Te hiszed, hogy egy kígyó beszélt Évával?
2016. dec. 14. 13:43
1 2 3
 1/22 imakommandós ***** válasza:
38%
Képzeld nem csak beszélt hanem akkor még lábakon is járt. :)
2016. dec. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
16%

Nem.


Az ördög nem bújt a kígyóba,

Sátán mint angyali személy, láthatatlan emberi szemeknek.

Szegény kígyó, aki épen akkor ott tekeredett a fán lett megvádolva, mert azt hitte Éva, hogy a kígyó beszél, mivel mást nem látott ott.

Ha egy csiga csúszkált volna arra, akkor meg Ő lenne a vádlott.

2016. dec. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Két kígyó pihen az Édenkertben, a tudás fájának az ágai között. Az egyik megszólal: "Te, én megpróbálom bepalizni ezt az embernőstényt, hogy egyen ennek a fának a gyümölcséből. Mit szólsz hozzá?" Mire a másik: "Basszus, egy beszélő kígyó!"
2016. dec. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Miért is ne? Ha a szamár tudott beszélni legalább egszer, miért volna problematikus ez? Egy biztos, a kígyó nem ravasz állat, de ez a bizonyos Kígyó minden állatnál ravaszabb, de még az embernél is. Vagyis ez a Kígyó különbözött minden más kígyótól. Nem gondolnám, hogy az átok az egész kígyó nemet sújtotta volna, inkább arra hajlok, hogy a kígyóknak soha nem volt lábuk, annak ellenére, hogy többek között a Boa constrictornál az anális karom mérete a nemek megkülönböztetésére ad lehetőséget. De ahogy abban nem hiszek, hogy a madaraknak valaha mellsőjük volt, pedig a szárnyukon megvan a hüvelykujj, és azon a karom, így abban sem hiszek, hogy az anális karom valaha láb volt. Inkább azt gondolom, hogy az átok a Sátán személyére lett kimondva, és annak az állatnak a gyengesége lett valami módon hozzákötve, amelyiken keresztül megkörnyékezte Évát. De a kígyókon kívül vannak lábatlan gyíkok, lábatlan gekkók, mivel pedig nekik semmi közük a kígyókhoz, érthetetlen lenne, hogy velük mi történt. Ezért én kétlem a kígyók néhai lábait, de egyszer tuti megtudjuk, hogy hogyan is volt.
2016. dec. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Gondolom a sátán a Jób könyvének elejéhez hasonlatosan átmeneti engedélyt kapott, jelen esetben, hogy a kígyót beszélővé tegye. Nyilván ahhoz is engedélyt kellett kapnia, hogy megkísértse Évát. Persze más, nem kinyilatkoztatott dolog is állhat a háttérben. Én nem látom be, hogy ne szó szerint értelmezzük. Ellenkező esetben ellenőrizhetetlenül nyakatekert teológiai értekezésbe kellene belevágnunk
2016. dec. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

*átmeneti engedélyt kapott

Úgy is írhatnám, hogy átmeneti hatalmat kapott

2016. dec. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%
nem ,mivel nem vagyok hülye...
2016. dec. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Hajjaj!


Kedves 1x-es! Ez így igaz! :)


Kedves 2# Living Witness!

Ezt írtad:

"Szegény kígyó, aki épen akkor ott tekeredett a fán lett megvádolva, mert azt hitte Éva, hogy a kígyó beszél, mivel mást nem látott ott. " Ajjaj! ....Elég érdekes,és fura elgondolás ez!

Akkor,hogy is van a bűnbeesés után ez a mondat:

1Mózes3:

14. És monda az Úr Isten a kígyónak: Mivelhogy ezt cselekedted, átkozott légy minden barom és minden mezei vad között; hasadon járj, és port egyél életed minden napjaiban.


Kedves Kérdező!Imakommandós mond helyes választ.De amint olvasgattam nem csak itt! Én pontot adtam az 1-esnek! És szeretném megköszönni a válaszát én is!

Ui: van még "remény".

2016. dec. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"Gondolom a sátán a Jób könyvének elejéhez hasonlatosan átmeneti engedélyt kapott, jelen esetben, hogy a kígyót beszélővé tegye."


...és az Agyar Gözgáz Társaság Gézengázai Jogtanácsosa Tiszti pecsétjével ellátott formanyomtatványával kérjük Kígyó urat elfáradni a harmadik ablakhoz, a piros kérvénysablon előzetes normatív kezdőjelentésével együtt kitölteni a beleegyezési kérvény mind elő-, mind pedig utóbiztosítási garantált megbízási többlet kérvényezésével együtt.


Köszönjük türelmét, néhány perc múlva adjuk a további utasítást a következő hivatali teendőre, hogy néhány... év múltán megkapja az engedélyt jelző zöld formanyomtatvány kitöltéséhez szükséges engedély másodpéldányának foganatosítását. Méltányoljuk kígyó urat, ön nélkül nem működne ennyire olajozottan a bürokrácia.

2016. dec. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as


Az általad idézett szavakat Isten Sátánnak intézte, nem az oktalan kígyónak. Ez abból is kitűnik, hogy a későbbi Biblia versek Sátánra mint őskígyóra utalnak.


Jelentése, hogy Sátán aki egy magas rendű angyal, kérub volt, kitaszítottá lesz, vagy is Isten megfosztja a magas állásától, és egyben próféciát is mond jövőt illetően az az égből is menesztve lesz,

2016. dec. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!