Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Palóc (nyelvjárásban beszélő)...

Palóc (nyelvjárásban beszélő) lányok vannak még?

Figyelt kérdés

Mert kb. 5 éve egy táborban találkoztam ilyen nővel, és akkor ,,szerelmes" lettem ebbe a dialktusba.

Vannak akik szégyellik, és elhagyják, inkább felveszik az unalmas ,,pesti-magyart". A magas e-zés nevetséges számomra - ugye ez lenne a ma elfogadott ,,helyes magyar" beszédforma.


Szóval érdekelne, hogy mondjuk a Felvidéken vagy Észak-Magyarországon élnek-e még olyan nők, akik tartják és tovább szeretnék adni a gyerekeiknek ezt a palóc nyelvjárást !


Előre is köszönöm, ha jelentkezel, hogy te épp úgy beszélsz, légyszives életkorotokat írjátok azért a válaszotok végére.



2016. szept. 11. 09:40
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Én az ország másik végében élek, de utazásaim alkalmával azt tapasztalom, hogy beszélik elegen, fiatalok is, Észak-Magyarországon és a Felvidéken is.
2016. szept. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
No, de én ilyen nőt szeretnék látni, vagy beszélni vele újra !
2016. szept. 11. 20:12
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Akkor utazz oda !!
2016. szept. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

3-as:

És ha elutazok oda, mi lesz ?

1. Hol alszok ?

2. Hogy szólítok le a semmiből palóc csajt ?:

,,szia, palóc vagy ? Az szuper, leszel a barátnőm?" :D

2016. szept. 15. 07:05
 5/40 A kérdező kommentje:
Van még palóc leányzó ?
2016. szept. 16. 21:24
 6/40 anonim ***** válasza:
94%

3-as vagyok

Azért írtam, hogy utazz oda, mert ott találhatsz magadnak palóc leányt. Hogy hol alszol ? Majd összedobjuk neked egy booking.com-os szállás költségét...

Vagy talán azt vártad, hogy jelentkezni fog egy leányzó: Szia kérdező, készen állok egy partira... Te sem tudod, hogy néz ki, szerepel-e a rendőrség nyilvántartásában... Ő sem tudja ki vagy, talán egy füstös képű tyúktolvaj, vagy agysebész... ki tudja.

Lásd be, az én válaszom volt az igazi, a követendő.

2016. szept. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Senki nincs tovább ?

Miért nincs itt egy palóc sem ? :(

2016. szept. 21. 00:12
 8/40 anonim ***** válasza:
80%

Itt a gyakorin egyszer megismerkedtem egy huszonéves palóc lánnyal, és eredetiben nyomatta. :) (Élőben is találkoztunk, onnan tudom.) Alapvetően jó fej, de vannak hülye húzásai, így szétment a barátságunk.


Szóval tényleg fura volna, hogy "Helló, palóc vagy? Akkor ismerkedünk?"... :) Nekem se így lett ő ismeretségem, hanem véletlenül.


Nem adhatom meg az elérhetőségét, egyébként is baromi elfoglalt, a kevés szabadideje is oka volt, hogy szétmentünk.


Ő ragaszkodik a saját kultúrájához és akcentusához egyébként, sőt, a felvidéki anyaföldjéhez is, és ott akar utódokat majd.


Szóval keresgélj. Nógrádban különösen sanszos, meg a Felvidéken.

2016. szept. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Várom a további válaszokat és tapasztalatokat.

Főleg magukat a palóc lányokat. :)

2016. szept. 23. 19:35
 10/40 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, értsd meg, itt aligha találsz palóc lányt, vagy ha van is, szerinted mekkora az esélye, hogy jelentkezik? Osztom 3-as válaszát, utazz oda, ismerkedj "helyben".
2016. okt. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!