Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy keresztény/mélyen vallásos...

Egy keresztény/mélyen vallásos ember, hogyan reagálna egy hamisíthatatlan földönkívüli élet létéről szóló bizonyítékra?

Figyelt kérdés

És most arról beszélek, hogy egy tagadhatatlan bizonyítékot raknának eléd , akár arról, hogy megmutatnák magukat a saját szemed láttára, és látnád, hogy ugyanúgy élnek mint mi, csak nem emberek


Szerintetek, depresszióssá tenne sok embert?

Vagy elég lenne változtatnia a világnézetén?



2016. dec. 14. 18:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem lenne depressziós, mert nem tagadja, hogy létezhet élet a Földön kívül is. Csak még nincs rá bizonyíték.
2016. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Miert kellene máshogy reagálni, mint akárki másnak?
2016. dec. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nyilván egy tanult és kíváncsi keresztény ember azért nem reagálna másképp, de én most azokról beszélek, akik minden vasárnap misére járnak, és meghallgatják azt ahogyan a pap a világ keletkezéséről beszél, és ezt teljes mértékben el hiszik
2016. dec. 14. 19:17
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
A biblia nem mesel mas bolygokrol, de nem is mondja, hogy nincsen mashol elet.
2016. dec. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, nem akarlak megsérteni de had kérdezzem emg, beszélgettél te már valaha vallásos emberrel?


tényleg nem akarlak emgsérteni, korábban én is így gondolkodtam mint te, de azóta megismertem vallásos embereket, voltam templomban is meg minden, megismertem ezt az egészet és elég más mint sokan hiszik


azóta megtudtam hogy az h pl a papok csak az aktuális tudományos nézeteket igyekeznek cáfolni meg h csak öregasszonyok járnak valójában egy kampány volt a kádár rendszerben, rájöttek hogy nem lehet az ilyesmit fegyverrel emgsemmisíteni ezért igyekeztek lejáratni, és elkezdték terjeszteni hogy templomba már csak szenilis öregasszonyok járnak, csupa nevetséges babonás ember akiket lehúz a pap, nekik ez valamiért fontos, hát ő dolguk max 10-20 év, meghalnak az öregasszonyok és 1-2 szektát kivéve kihal az egész


és mi is ezt tanuljuk a szüleinktől emg a rokonainktól ,de már a 70-es években si ez volt a kampány ma meg bemegyek eg templomba és nem 1-2 szenilis öregasszony van hanem az ott lévők teljesne leképezik az adott település korrajzát, a pap meg semmi ilyesmiről nem beszél h mondjuk a bibliában az a 7 nap az 7X24 óra lenne


és a döntő többségük "tanult és kiváncsi", sőt amennyire én megfigyeltem pont azok akik "minden vasárnap járnak a misére" azok tanultabbak, mert eleve komolyabb emberek, komolyabban veszik a vallásukat komolyabban veszik a munkájukat a családjukat, és egy ilyen "komolyabb ember" az élet minden területén aktívabb így nyilván műveltebb is mint az aki csak tessék lássék módon eljárogat a templomba, mert ő ugye más élethelyzetekben is komolytalanabb, nem érdekli a világ, tökéletesen kielégíti hogy megnézi a barátokköztöt, bemegy dolgozni a gyárba, meg ha kedve szottyan lenéz a templomba is

2016. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A legjobb barátom vallásos, és mikor megkérdeztem tőle, hogy mi értelme az életnek azt válaszolta, hogy "az, hogy mikor vége, ne égj" ..erre nem tudok mit mondani, és nem is megyek bele ezekbe a témákba mert én teljesen másképp gondolom


Amúgy szerintem kicsit félreértesz,

1. ez a kérdés nem rólam szól és csak egy vagyok a sok közül,

2. A teremtőről nekem is van egy képem, de nem feltétlen olyan amit a biblia tanít, hanem egy mindent átjáró energia, és egy "gonosz" gyilkos pokolra jutása ugyanannyira értelmes számomra, mint egy oroszláné aki éppen eszi a gazella combját..Éppen ahogyan a Mennyországba jutó mindent segítő öreg néni és a szintén oda jutó kenguru aki félti a kicsinyét


tehát azt mondod, hogy a 7 nap az lehetett 5 milliárd év is? De akkor miért kell azt írni, hogy 7 nap, miért mond el valamit amit totál félre lehet értelmezni, ahogyan sokan félre is értelmezik..

Én azt értem, hogy az egész lényege a szeretet és az összetartás, amivel egyetértek, de ha a sztori alapjaiban labilis akkor az összképet, hogyan lehet őszintén elhinni

2016. dec. 14. 21:29
 7/17 anonim ***** válasza:

na ez különös, én pl arra is rácsodálkoztam h azt hittem a vallásos emberek mindig a pokol elekrülésére és a mennyország megnyerésére koncentrálnak, aztán azt találtam hogy ezekre kb nem is gondolnak, hanem arra koncentrálnak ami épp aktuális, szóval az életre, na dehát ugye még egy jól álltalánosítható csoportnak sem minden tagja hasonló


most egyébként a mainstream keresztényekre gondoltam, katolikusok, reformátusok ortodoxok, evangélikusok, meg ilyesmi nem a hit gyülekezete, pünkösdisták meg ilyen "neoprotestánsok" (vallástörténet így nevezi őket)


hát amennyire én tudom elve 2 geneologia van a bibliában, és ebből csak az egyik a 7 napos, most elolvastam azt a részt (neten is van biblia ingyen el lehet olvasni), és kajak 2szer írja le, és még az irány is eltér, és az egyikben nincs beosztva hogy mennyi idő


na de elvileg ez ilyen költészet, mert vannak az ókorból is zsidó meg keresztény teologiai művek amik erről írnak ,és ott sosem értelmezik időnek, pl keresztények első pár iratában azt lehet olvasni h most is a hetedik nap van és majd mikor lesz az utolsó ítélet akkor jön a 8. és a 8. lesz az utolsó nap


gondolom ezt akkoriban nem értették félre, mert pl ha én azt mondom neked h mondjuk az én kedvesem olyan mint a tisztavizű patak, akkor ugye értjük hogy ez nem azt jelenti h folyékony a csajom :D de mondjuk 1000 év mulva meg már nem lenne ez a fajta átvitt értelem a nyelvben sé akkor valaki azt mondaná h mekkora hülyeség, folyékony volt a nője vagy mi van :D


mondjuk ez azért is logikus szerintem mert más dolgokban is van (és ezt viszont biztosra tudom) hogy szekták azért értelmezik másképp, ilyen nagyon "szó szerint" mert csak elolvassák a szöveget de nem értik h az akkori emberek hogyan gondolkodtak meg éltek, és amikor azt a szöveget leírták akkor azt senki nem értette félre, szerintem nem is gondolt rá aki írta hogy ezt majd később simán ki lehet forgatni, és ezért rámondják hogy "na ezt valaki meghamisította, mi most helyreállítjuk, úgy élünk mátol ahogy a bibliában van!" pedig csak arról van szó, hogy nem értik a szöveget mert nem tanulták meg se az eredeti nyelvet, se a történelmet, persze ha valaki szól nekik már nem érdekli őket, mert ugye már előatták h mindenki más hazudik csak ők képviselik a hatalmas nagy igazságot, meg az ő csodás vezetőjük, innen már azért elég nagyot lehetne bukni :D

2016. dec. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én kereszténynek és mélyen hívőnek tartom magamat, és az én véleményemen semmit nem változtatna, sőt. Én most is bizonyosnak tartom, hogy más bolygókon is lehet élet. Isten végtelen világegyetemet teremtett, miért ne teremthetett volna a sok milliónyi földi fajon túlmenően is akárhány életet a világegyetemben? Mit igazolna vagy cáfolna ez Isten létezéséből? Semmit.
2016. dec. 15. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

nem értem, hogy ezen mit nem lehet érteni, de akkor leírom,


A biblia szerint a föld 6000 ezer éves, és az ember az Isten általi teremtés útján jött létre(olyasmi teremtés útján, miszerint darabonként összepakolta az embert mire az elkészült), mindent az ember miatt készített pl az állatok is azért vannak, hogy az ember megegye stb..


Ezeknek, hogyan nem mond ellent a földönkívüli élet?


De mint az előző is leírta, ahány ember annyi értelmezése lehet a bibliának, de akkor nem értem, hogy mi értelme van, ha 60000 ezer féleképpen lehet értelmezni, és mindenki a maga módján értelmezi


Pl valaki eleve elítéli az emberi tudatosság/elme erejét, mivel bűnös, tiltott használni "természetfeletti" befolyásolásra, van akinek pont ez ad megerősítést és ugyanazt a könyvet olvassák

2016. dec. 15. 08:32
 10/17 A kérdező kommentje:
az megint egy másik kérdés, hogy ha a templomban lévő embereket kérdeznénk, nem pedig célzottan lehetne válaszolni a kérdésre, 80+%-uk biztos negatívan vélekedne a földönkívüli élet létezéséről
2016. dec. 15. 08:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!