Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia mit ír a földönkívüli...

A biblia mit ír a földönkívüli életről?

Figyelt kérdés

2016. máj. 4. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Nem.

A gyökérségek elkerüléséről viszont igen. ;)


Üdv!

2016. máj. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Biblia nem foglal állást ebben a témában, már ha biológiai lényekről van szó. Szellemteremtményekről ír, de azok nem a klasszikus földönkívüli életformákhoz tartoznak. Meg nem is e "világhoz".


Van egy jó cikk erről, ahol több vallási képviselő kifejti véleményét. Első bekezdés a hindu, második a keresztény, harmadik a zsidó, negyedik a muszlim, és ötödik a buddhista vélemény.


[link]

2016. máj. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Semmit nem ír róla.

Viszont a Vatikán sem utasítja el a Földön kívüli élet lehetőségét:

[link]

2016. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KZitus ***** válasza:
20%

Mivel a vallás kategóriában tetted fel a kérdésedet, lehet, hogy az angyalokra gondoltál, akik jóval hamarabb lettek megteremtve mint az emberek. Honnan tudjuk ezt? onnan, hogy a Biblia ír arról, hogy az angyalok gyönyörködtek Isten teremtésében.

Ezt kérdezte Jóbtól Isten:

Jób 38:4,7

Hol voltál, amikor a földnek alapot vetettem?

Mondd meg nekem, ha tudod, mi az értelem.

Amikor együtt ujjongtak a hajnalcsillagok,

És Isten minden fia+ lelkendezve kiáltott?

A Biblia szerint az angyalok szellemek, éppen úgy, ahogy maga Isten is Szellem Zsoltárok 104:4; János 4:24. Az angyalok népes családot alkotnak, több milliónyian vannak Jelenések 5:11. Mindegyikük ’hatalmas erejű’ Zsoltárok 103:20.

Hasonlítanak az emberekhez abban, hogy van egyéniségük és szabad akaratuk, de nem emberekként kezdték a létezésüket. Sok sok mindent megtudhatunk róluk a Bibliából. Csak pár mondatban írtam néhány dolgot róluk.

2016. máj. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt hogy angyalok csücsülnek a felhőkön.
2016. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Isten és az angyalok vannak a földönkívül.
2016. máj. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Roland G. ***** válasza:
93%

Nem ír róla,de nem is tagadja.A Biblia elsősorban az emberi faj történetéről és megmentéséről ír.Ír azonban a természetfeletti világról.Nézőpont kérdése,de szerintem az is földönkívüli létforma.


ui:- Apa, az ufók a barátaink vagy az ellenségeink?

- Miért kérded, kisfiam?

- Mert az előbb az udvaron leszállt egy csészealj és elvitték a nagymamát...

- A barátaink.

2016. máj. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!