Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülis fiatalok! Ti miért...

Hit gyülis fiatalok! Ti miért jártok a gyülekezetbe?

Figyelt kérdés

2016. dec. 14. 20:41
1 2 3
 1/21 kzs ***** válasza:
60%

Mert jó! Mert úgy érzem - és szerintem mindannyian, akik ide járunk - hogy itt van a leghitelesebb és legvalóságosabb dicséret, és az elhangzott tanítások is mind-mind építő jellegűek. Hogy átérezhetjük Isten Szellemének közelségét, amiért ténylegesen változik az életünk, és boldogok lehetünk.

Ez minden.

2016. dec. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

"Mert úgy érzem - és szerintem mindannyian, akik ide járunk - hogy itt van a leghitelesebb és legvalóságosabb dicséret"


Na jó, de hány másik felekezetet ismersz még?

Miből gondolod, hogy a Márk evangelista által alapított kopt ortodox egyház (van Pesten is templomuk), vagy a Máté evangelista által alapított etióp ortodox egyház, vagy akár a szomszéd kerületi metodista, lutheránus, kálvinista stb. gyülekezet dícsérete nem olyan hiteles és valóságos?

2016. dec. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
ez a vasárnapi táncolósdi? :'D
2016. dec. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
Igen, az. Hejehuja. :DDD Bocs, De kívülről nézve nagyon vicces.
2016. dec. 16. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%

Erre nem tudok olyan választ adni ami kielégítő lenne számodra.Erre csak azt tudom mondani,hogy hogyan magyarázod el a vaknak ,hogy milyen a piros szín.


Térj meg és menj el gyülekezetbe ,aztán rájössz :)

2016. dec. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Én is gyülis vagyok, csak érdekelt hogy ti mit válaszoltok azoknak a nem hívőknek, akik megkérdezik hogy miért jársz.
2016. dec. 18. 10:15
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
Én bátran tudom állítani, hogy az egyik leghitelesebb. És igen is, ismerek más felekezeteket. Erre csak annyit tudok mondani, hogy református vagyok, és ott sok mindenről nem beszélnek, amiről kellene. A katolitusokról már messziről ordít, hogy nem okés az a sok szent kép meg bálvány. Ezzel egyértelműen a második parancsolat ellen vétenek. Ortodox úgy szintén. Unitáriusok nem fogadják el Jézust, Jehova tanúi úgy szintén. És akkor most komolyan. Mi a gond a Hit Gyülekezetével?
2016. dec. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Moncsa111 ***** válasza:
73%

Szia


Bár már nem mostani a kérdés, de én is leírom.


Én úgymond beleszülettem anyukám által, de aztán kamaszként elszakadtam tőle a lustaságom miatt, de most 23 évesen újra járok saját akaratomból. Amíg nem jártam is vigyázott rám az Úr hála Istennek és megtartott.

A mi családunkban anyukám és én járunk csak a gyülekezetbe (eddig még). Édesanyám az egyik bátyám halála után talált rá a gyülekezetre és most már lassan 30 éve jár. Az Úrnak köszönhetem, hogy megszülethettem és élek, ugyanis már nem akartak gyereket a szüleim, de szólt hozzájuk az Úr. Még apuhoz is aki sohase volt megtérve és nem is járt a gyülibe, szó szerint megálmodtak mindketten. A családunkban rengeteg csoda is történt. Orvosi és anyagi téren is és hiszem, hogy fog is még. :)


Amúgy a személyes okom az, hogy úgy érzem amikor ott vagyok hazatértem, még akkor is, ha nem nagyon ismerek senkit sem. Örömmel megyek oda és még nagyobb örömmel jövök el. Kézzelfogható a béke és a nyugalom. Csodálatos látni a Szent Szellem munkáját. Mindig tanulok valamit és újabbnál újabb kérdések merülnek fel bennem a prédikációk kapcsán, amik még több bibliaolvasásra ösztönöznek. Úgy érzem nagy kenet van ezen a gyülekezeten és a vezetőkön. Számomra nagyon hiteles és bátran vállalom, hogy oda járok.


Egy gyülis lány, akit a szíve visszahúzott :)

2017. márc. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%

Valóban nem mostani a kérdés, de úgy érzem nekem is le kell írnom a tapasztalataimat.

Tehát én is beleszülettem,viszont csöppet sem bántam meg! Egész kislány koromban tértem meg szabad akaratomból, és Isten azóta is velem van, s munkálkodik az életemen.

Nagyon rosszul esik mikor látom az ilyen emberi megnyilvánulásokat hogy ,,az a vasárnapi táncolós?'' meg hogy ,,vicces'', vagy akár mikor kigúnyolják a Szentlélek munkáját és ezért agresszívnak tartják, csak mert nem értik miről van szó. Én nem mondom hogy térj meg mert kötelező, saját döntésed, de ha valamiben nem vagy biztos,ne mondj rá alaptalan dolgokat.

Na de lényeg a lényeg, igazán szeretek ide járni, sok-sok megerősítést kaptam már az Úrtól hogy jó úton haladok felé.

Minden jóindulattal, 13/L 

2017. ápr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

7es válaszoló annyira a szívemből szólt,illetve az előttem lévő 13 éves leányzó is!

Szerintem is itt munkálkodik leginkább a Szent Szellem ereje.

Isten áldását kívánom mindőtökre ,14/L

2017. dec. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!