Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény/református fiatalok...

Keresztény/református fiatalok! Ti hogy "élitek/éltétek túl" a sulit? 14,5/L

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

Lehet érdekes a kérdés, de nem szó szerint értem:D

Csak érdekelne, hogy veletek mi történik a suliban, hogyan kezelitek, stb. :)

Én református vagyok.

Régebben egy kis faluban éltünk a családommal. Az akkori osztályomban szinte mindenki református volt, kivéve 1-2 gyereket, úgyhogy nem voltak olyan problémák, hogy gúnyoltak a vallásom miatt stb.

2 éve viszont Budapestre költöztünk, itt más a helyzet. Az osztályomból nagyon sokan mégcsak nem is voltak templomba, sokak szerint nem is létezik Isten, meg ilyesmi.

Nemrég, csütörtök délután épp mentem a szokásos konfirmandus órámra(nemsokára konfirmálok:)), amikor találkoztam 2 osztálytársnőmmel. Kérdezték, hogy hova megyek, elmondtam. Nem tudták,hogy mi az, elmagyaráztam. Kérdezték, hogy oda kötelező-e menni, mondtam, hogy számomra igen, mert konfirmálni fogok, stb. Akkor elkezdték mondani, hogy inkább menjek velük fagyizni jó buli lesz, meg ilyenek. Én visszautasítottam,elköszöntem,és tovább mentem.

Azóta elég furán viselkednek... Na mindegy.

Aztán, megkínáltak cigivel, visszautasítottam. Mondták, hogy milyen prűd vagyok...

Az érdekelne, hogy titeket gúnyoltak már a vallásotok miatt?

Nem bántottak, amiatt, mert "más" vagy? Hogy nem iszol, cigizel? Hogy nem jársz el minden péntek este bulizni?

Titeket nem zavar, ha Isten nevét káromolják mások? (engem nagyon, de nem szoktam szólni érte.Így is eléggé utálnak már)

Volt olyan, hogy szünetben csak ültem csendben a padomban, és egyik (lány) osztálytársam, csak úgy odajött és meghúzta a hajamat, vagy leköpött.Ilyenkor persze mindenki rajtam röhög. Általában nem szólok vissza, csak kimegyek a teremből. Egyszer próbáltam megvédeni magam, mondtam, hogy hagyják abba,mert szólok a tanárnak stb.Akkor meg azt mondták, hogy "Dikk, a szentfazék nem is olyan szent!?"

Szóval, ilyenek...

Eleinte nagyon sokat sírtam emiatt, most már nem érdekel, és már alig csinálják, akkor sem ilyen dúrván(a verekedős lány szerencsére más suliba ment:))

Történt már veletek hasonló? Ti mit csináltatok ilyenkor?

Előre is köszönöm a válaszokat, és bocsi, hogy ilyen hosszú lett:)



2016. ápr. 12. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük.

Mellesleg a jóra való törekvés ami a keresztényeknél megvan az manapság nem olyan "menő".

2016. ápr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekik el kellene fogadniuk a te mentalitásodat, vallásosságodat, neked pedig el kellene fogadnod más embernek az ateizmusát, azt, hogy számára nem fontosak azok a dolgok, amik neked fontosak. Ami azt illeti én vallásos vagyok és ez nem is titok, de az iskolában nem hiszem, hogy erről sokan tudtak volna, tehát azzal, hogy te folyamatosan a vallásosságodat nyomod rá az emberekre, azzal vélhetően nem leszel túl népszerű, én sem ezzel indítottam a beszélgetéseket.

Ha valaki leköp, akkor pedig azonnal szólj valakinek, felnőttnek az iskolában, ez semmilyen szinten sem elfogadható dolog.

Nem te vagy a hibás azért, mert bántanak, de tehetsz ellene azzal, hogy kicsit idomulsz a többiekhez, na nem a piálásban, vagy a dohányzásban, hanem abban, h pl. arról beszélgetsz velük ami őket is érdekli és nem arról ami téged érdekel. Ezt a legkönnyebben úgy tudod elérni, ha kérdezel tőlük és türelmesen figyelsz rájuk.

A korosztályodban egyébként teljesen jellemző ez a kirekesztő hozzáállás, minden iskolában ez van. Esetleg egy vallásos iskolában nem lenne jobb neked?

2016. ápr. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem is tudták másfél évig, hogy vallásos vagyok.Sosem beszéltem nekik erről. Csak most, pár hónapja tudták meg. Vannak barátaim. Eddig az incidensig a "verekedős lánnyal" is jóban voltam, de ezek után nem. A barátaim is mindig mondják, hogy ne foglalkozzak velük, stb.

Most fogok középiskolába menni.Jelentkeztem egy vallásos középiskolába, de sajnos nem vettek fel:/

2016. ápr. 12. 17:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is a barátaiddal foglalkozz és ne ezekkel a buta osztálytársakkal. De ne hívd fel magadra a figyelmüket, furcsa öltözékkel, vagy furcsa véleményalkotással, mert az csak neked lesz rossz.
2016. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mondd meg nekik, hogy a cigit nem a vallás miatt nem fogadod el, hanem mert büdös és egészségtelen... Ugyanez igaz a bulikra is, ha nem akarsz menni.


És jól mondta az előző válaszoló, hogy a barátaiddal foglalkozzál. Ha nem vallásos lennél, akkor mással csesztetnének...


Na de a kérdésre is válaszolok, mint 20 éves református fiú:

Én sajnos nem voltam olyan "jó" mint te. Ittam, cigiztem, csajoztam, mint mindenki más (illegális dolgok viszont kimaradtak az életemből). Megmondtam a többieknek hogy vasárnap ne számítsanak rám mert templomban vagyok, de a többi dologban együttműködtem velük, aztán nem törődtek vele. Sőt, legtöbb ember akit ismertem és járt templomba, egyébként katolikus volt.


Most egyetemista vagyok, és most fedeztem fel "ténylegesen" hogy mit is jelent keresztyénnek lenni. Rengeteget olvasom a Bibliát, sőt már templomba is úgy megyek hogy viszem a kis jegyzetfüzetemet, és lejegyzetelem hogy miről szól a prédikáció. :)

Tudom hogy kamaszként nehéz, de hidd el, hogy nem a pillanatnyi örömök számítanak (hanem a barátok, és legfőképp persze Krisztus). 10 év múlva nem lesz jobb az életed, ha most cigizel... A barátaid viszont (talán) ott lesznek 10 év múlva is, és Krisztus is biztosan ott lesz 10 év múlva is.

2016. ápr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

sz*rni rájuk, nem tudsz nekik megfelelni, nekem is tipikus élményem h ha nem iszok alkoholt akkor "micsoda sótlan alakok ezek" de ha meglátnak egy sörrel a kezemben akkor "húúúúúúú te iszooool? na eddig tartott a dolog látom"


szerintem esetleg korrekt kompromisszum(lesz majd ha elmúlsz 18 éves) hogy néha mondjuk születésnapon iszol alkoholt, néha elfogadsz egy szál cigit ha megkínálnak stb stb és ha megkérdik hát megmondod, amihez nem is kell kereszténynek lenni, hogy egyszerűen ésszerűtlen és pénzkidobás ezt rendszeresen csinálni, nem jön vissza belőle különösebben sok élvezet, rossz az ár-érték arány, és nem leszel olyan hülye, hogy azért fizess hogy mérgezhesd magad, úgy hogy közben semmi olyan élmény nem jön, ennél még a heroin is ésszerűbb

2016. ápr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fagyizni elmehetsz velük attól még. Ha értelmes programra mennek, az nem bűn. De cigit elfogadni tényleg nem jó.

Viszont védd meg magad, szólj nyugodtan a tanárnak. Ha valamit szólnak neked, vissza lehet szólni valami frappánsat. Hogy mit, azt nem tudom, de van, aki jó ebben, segíthetnek kitalálni, mit szólj vissza, amivel nem tudnak mit kezdeni. Pl. leköpnek, megkérdezheted, ő a tévémacinak képzeli-e magát és szokott-e brummogni is, vagy hogy fogmosást is így oldja-e meg. de ez csak tipp, nem biztos, hogy ez a legjobb, de lehet megpróbálni ilyeneket összeszedni.

attól még hogy hívő vagy, még lehetsz talpra esett és nem kell hagynod magad. a közhiedelemmel ellentétben nem arról ismerni meg a hívőt, hogy kis szerencsétlen és hagyja magát.

2016. ápr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!! :)

Cigit pl azért nem fogadok el, mert már egyszer kipróbáltam, és nagyon rossz volt.Nem akarom a saját egészségemet tönkretenni.

Szoktam elmenni barármtaimmal fagyizni, moziba, vásárolni, stb. Viszont akkor pont nem értem rá..

Amúgy nem nevezném magam nyominak, meg ilyenek.Mindig is meg tudtam oldani a magam dolgait, nem féltem visszaszólni, ez viszont most más(volt). A lány a suli "nagymenője" (volt), akitől mindenki fél, a balhés csaj, értitek. Féltem, hogy ha visszaszólok, még betöri az orrom... Azért rúgták ki a sulinkból, mert eltörte egy fiú kezét.

2016. ápr. 12. 21:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Van ilyen sajnos, én is jártam már hasonlóképpen. Ha nagyon rossz, akkor szerintem érdemes iskolát váltani.

Amúgy én már dolgozom, és hidd el, munkahelyen is ez megy. Persze, itt nem húzzák már meg a hajad, de kibeszélnek a hátad mögött, gúnyolódnak, szivatnak, stb.

2016. ápr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Faragó Máté 2001 válasza:
Megértelek bár velem ilyen megalázó dolgok nem történtek de ők is furcsán viselkednek az én osztályomból 3 jár templomba az egyik nagyon jó barátom én még nem éltem meg ezt a piszkálódást de felkészültem rá.Református vagyok és ne legyél kétségbe esve tudd hogy Jézus és az Atyja a Mindenható Isten veled van és ne foglalkozz velük te veled Isten van velük ki ?Senki További szép napot!
2016. aug. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!