Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Át lehet keresztelkedni ennyi...

Át lehet keresztelkedni ennyi idősen?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,római katolikus vallású,katolikus gimnáziumba járok. Elsőáldoztam,bérmálkoztam és gyónni is szoktam járni,ezáltal minden misén tudok áldozni.

Sajnos azonban van jó pár dolog,melyben nem értek egyet a római katolikus vallással,nem szeretnék ebbe nagyon belemenni,de úgy érzem a papok már nem azt tanítják amit "kéne",illetve gyónáskor már több alkalommal is rettentő csúnyán beszéltek velem,hiába bántam meg ezerszer amit tettem..(Gyónáskor ugye a Papra mint Istenre tekintünk,mintha vele beszélnénk,és szerintem Isten soha nem kiabálna velem,ha tiszta szívből megbánom a bűnöm..Igen ember vagyok,esendő,hibázom,de belátom..) Szóval tényleg ennyit szeretnék csak erről írni.

Utána olvastam a protestáns egyházaknak,és a református egyház valahogy sokkal közelebb áll a szívemhez...

Ilyenkor mikor már ennyire "be vagyok épülve" a katolikusok közé van lehetőségem át keresztelkedni? Valaki tud ebben segíteni,hogy hogyan tudom ezt tenni?


2016. dec. 16. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Bemész a kiválasztott felekezet papjához, és megbeszéled vele a részleteket. Nem fog bottal elzavarni.
2016. dec. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Bármennyi évesen átkeresztelkedhetsz. Édesanyám katolikus volt, ő is elsőáldozott, 30 fölött tért át a református vallásra. Én is református vagyok. Nálunk nincs elsőáldozás, bérmálkozás, gyónás. Mi konfirmálunk, de ez nem kötelező. Bemész egy neked tetsző református gyülekezetbe (vagy amilyenbe szeretnél), ott megkeresed a felekezeti lelkészt (reformátusoknál lelkésznek hívják, nem papnak), ő segít neked ebben.
2016. dec. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ó, ne hagyd fejedet bűnben őszülni vénhedtté, Ne csupán teledet vigyed végül az Úr elé.
2016. dec. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nos ha adhatnek egy tanacsot az urvacsora tan eseteben peldaul az evangelikus egyhaz kozelebb van a katolikushoz...

Es egy picit diszesebb a templom is ..enem peldaul elegge nyomaszt a reformatus templom puritansaga valamint az urvacsora tannal sem ertek eljesen egyet en inkabb az evangelikus urvacsoratant fogadom el....

Na persze mindenki a sajat dontesevel...

A legjobb ha kivalasztod a neked megfelelo gyulekezetet es beszelsz a lelkeszel.

2016. dec. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Természetesen bármikor át lehet keresztelkedni.

Mielőtt felekezetet választasz, beszélgess Istennel, kérd a vezetését :)

Lehet, hogy még az a "dolgod"egy évig, hogy a környezetedben lévőkkel beszélgess arról, hogy mit kéne máshogy csinálni.

„Senki a te ifjúságodat meg ne vesse, hanem légy példa a hívőknek a beszédben, a magaviseletben, a szeretetben, a lélekben, a hitben, a tisztaságban.” 1 Timóthes 4:12


Ha úgy érzed menned kell, akkor olvasd a Bibliát és a tanításokat mérlegeld.

Ajánlom ezt is, érdekes : Élet-vezetés, Felfedezések a Bibliában

[link]


A felnőtt keresztséget tanulás-beszélgetés előzi meg, és aztán a keresztség teljes alámerítkezést jelent a Biblia szerint.

2016. dec. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Természetesen áttérhetsz, és szerintem jól is választottál. De azért én azt javasolnám, várj 18 éves korodig, hogy elmondhasd, felnőtt fejjel döntöttél.

A református vallás sok tekintetben tisztább, a Szentíráshoz közelibb, igazabb vallás. Ugyanakkor eleinte hiányozni fognak valószínűleg a díszes külsőségek.


A gyónást pedig egy életre elfelejtheted. A reformátusoknál az Úrvacsora osztásakor, közös bűnbánatot követően, a lelkész, mint "Istennek méltatlan, de elhívott szolgája" nem feloldoz, hanem kihirdeti a bűnök bocsánatát, "melyet megad az Úristen az ő ingyen való kegyelméből."


A papotok pedig jóféle lehet, ha üvöltözik a híveivel, amikor azok a bűneik megvallásával fordulnak felé (igaz, rosszul is teszik, ahelyett, hogy Istenhez fordulnának - meg is van az eredménye).

Biztos elfelejtette a "Ne ítélj, hogy ne ítéltess", az "az vesse rá az első követ, aki bűn nélkül való" és a "bocsásd meg a mi vétkeinket, amiképpen mi is megbocsátunk..." passzusokat...

2016. dec. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!