Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg akarok keresztelkedni,...

Meg akarok keresztelkedni, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy elötte mégsokat kell járni, mielött megkeresztelnek, de nem nagyon van időm. Szeretnék megkeresztelkedni, hogyan zajlik a katolikus, református templomoknál az egész? Vasárnapi misére járnék, ha tudok.
2015. júl. 28. 17:05
 1/6 A kérdező kommentje:
És 16 éves vagyok.
2015. júl. 28. 17:05
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért a katolikusok és reformátusok között eléggé sok a különbség Először döntsd el, hogy melyik felekezethez szeretnél tartozni.

Ezekután a legegyszerűbb felkeresni a lelkészt vagy papot, ő tud útbaigazitást adni.

2015. júl. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából református akarok lenni, csak hallottam, hogy elötte 1 évet kell járni (nem jut eszembe, hogy hívják) és nem lenne időm sajnos.
2015. júl. 28. 18:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a konfirmációra gondolsz, az már utána jön, bár talán lehet, h a te esetedben együtt volna.

Fiatal korban ugyanis "meg kell erősíteni" a keresztséget, (konfirmálni), ez után lehet úrvacsorát venni. A katolikusoknál ez 2 lépéses, a bérmálkozás és az első áldozás.

2015. júl. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként miért ilyen sürgős. Amúgy reformátusoknál nincs mise, istentisztelet van. ;)
2015. júl. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem előb református legyél, mert az sokkal "egyszerűbb" később tájékozódj a többi felekezetről, de ne a reformátusoktól hanem az adott felekezettől, és ha úgy ítéled helyesnek menj inkáb hozzájuk


reformátusok között rengeteg a trágya gyülekezet, ha épp egy ilyenbe botlasz ne keseredj el, keress egy másikat


nekem 17 évesen kb fél évet kellett járni rendszeresen "tanulni", persze nem volt számonkérés vagy ilyesmi, illetve vasárnap is erősen javallott volt járni, ősszel kezdődött, és február végén konfirmáltam illetve kereszteltek meg, úgy tudom máshol is hasonló a gyakorlat.


16 éves vagy valószínűleg elhívnak majd úgynevezett ifire, ezek az alkalmak péntekenként vannak al egtöbb gyülekezetben, jobbára korban hozzádillő arcokkal leszel körülvéve, ez azért jó mert a kereszténység fontos része a közösség, és itt jó közösségre találhatsz, meg sokmindent tanulhatsz pláne olyanokat ami a te korosztályodat érinti


merre laksz amúgy? Lehet tudok segíteni hol van a környékeden frankó gyülekezet

2015. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!