Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Voltam Erdélyben egy Baptista...

Voltam Erdélyben egy Baptista gyülekezetben és azt mondták van profétájuk, ez igaz?

Figyelt kérdés

#Profèta #Baptista.
2016. dec. 17. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Egyszerű buta emberek a csodálatukat így fejezik ki.
2016. dec. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2016. dec. 17. 21:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom,hogy van.Sok prófétájuk van.


A "próféta"szó nem egyenlő,a "Jós"-sal.


Azt jelenti,hogy isteni követ,aki Isten szószólója.Ilyen tekintetben,minden keresztény próféta,hisz az üdvösség jóhítének hirdetésével,Jézus mindannyiunkat megbízott,tehát mindnyájan Isten hivatalos prófétái vagyunk,s nem csak egyes nagytiszteletnek örvendő baptisták.

2016. dec. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne?
2016. dec. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Sok szektának van ún. prófétája.
2016. dec. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A baptisták pont nem szektások.
2016. dec. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Kedves LeaCasanova!


Ha a "szekta"fogalom eredeti értelme szerint vizsgáljuk a vallásokat,a Római Katolikus Egyház mindenképpen szekta,hisz a szentek,Szűzmária imádatával,a papi nőtlenség megkövetelésével,és egyéb hamistanokkal eltértek a tiszta krisztusi tanoktól.Ráadásul különbnek tartják magukat minden vallásnál.Egyesek,még üdvözítő egyháznak is tartják.Ezek mind a szektásság jellemzői.

2016. dec. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!