Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúinak oldalán,...

A Jehova tanúinak oldalán, miért nincs fórum, ahol szabadon beszélgethetnének, oszthatnák meg az idegenek, és a már bent lévő tagok is a gondolataikat?

Figyelt kérdés
Üdv, azért merült fel bennem, ez a kérdés, mert gyakorlatilag minden vallási oldalt, van szabad fórum, ahol az emberek elmondhatják a pozitív, és negatív véleményeiket, és nem korlátozzák le, egyoldalú információ közlésben, hiszen az igazság megáll bármilyen próba alatt is, mi lehet az oka, hogy a tanúknál csak egy irányú közlés van, a tanúk és a nem tanú látogatók között?
2016. dec. 21. 17:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%
Na vajon mi lehet az oka... ne mondd hogy nem nyilvánvaló! :D
2016. dec. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
32%

Kedves kérdező.


A Bibliában leírtak szerint a szolga osztály adja ki az eledelt Isten népének, és ezért hozták létre ezt a honlapot.

Így egységes oktatásban részesülnek a nyáj tagjai, és azok is akik szeretnének tanítvánnyá válni.


Hogy mások hogyan értelmezik a Bibliának ezen részét, az egyéni jog.

Isten a népén belül egységes vezetést és oktatást nyújtott, soha nem engedte a Teremtő más nézetek egyéni értelmezések beszivárgását az egységes egy helyről jövő tanításba.

ezzel is prófécia teljesedik.

2016. dec. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

"hiszen az igazság megáll bármilyen próba alatt is"


Ez lényeges szempont.


Lehet a Tanúk hivatalos weboldalán sok olyan cikk van amit könnyen ki lehetne kezdeni.

Legalábbis azok a cikkek melyeket én megnéztem, hozzáteszem a tudományos érinttettségű irományokról van szó, és hát.. az valami siralmas. Ott lerí a dilettáns munka.

Bár a hittel és vallással kapcsolatos cikkeiket eddig nem annyira nézegettem meg, de lehet ott sem jobb a helyzet.

A kölcsönös megértés szempontjából jót tenne egy moderált fórum annyi szent.

2016. dec. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem, tulajdonképp a ChimeIn segítségével megoldható egyfajta külsős fórum a jw.org oldalon is.

->


[link]

2016. dec. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
#2 Üdv, nem tudom ön mennyire tanult ember, és rendelkezik e valódi történelmi, társadalom tudományi, és pszichológiai ismeretekkel, de azok alapján, amit eddigi éveim során elsajátítottam több neves professzor, tanárok, előadók által, egyértelműen ki jelenthető, hogy az egyoldalú kommunikáció, és a lekorlátozott információ áramlás, a történelmi, és jelen korunk diktatórikus rendszereinek, az alapkövei, nem tudom, hogy az ön személyisége általánosan megegyezik a most leírt hozzászólásában tanúsítottal, de ha igen, akkor ön egyértelműen, egy kontroll alatt tartó személy, ha megvizsgálja a saját írását, jól kivehető, hogy ön elhiszi azt, hogy van egy olyan osztály, vagy forrás, amely önt tökéletesen ellátja a tudással, és ez, önöknek, és a külső szemlélőnek is elengedőnek kell, hogy legyen, őszintén bízom benne, hogy ön vagy egy nagyon fiatal, vagy egy nagyon idős, és elfáradt ember, mert ha valaki, felnőtt, és felelőssége tudatában így gondolkozik, az önmagára, és a környezetére is nagyon veszélyes. Összegezném, az ön által leírt rendszer, egy diktatúra, és az ilyen diktatúrák elsődleges célja, a bent lévő tagok információtól való elszeparálása, majd kontroll alatt tartása, önöknek a vezetői azért nem akarnak nyílt fórumot engedélyezni, mert félnek, hogy esetleg a szervezet egyetlen irányító elemét elveszíthetné, a kontrollt, bármely vallás oldalán szabadon lehet használni a fórumot, akinek nincs mit takargatnia az nem takargatja magát, az igazság bírói széke alatt, meg kell bármely vallásnak állnia, ha önök igazsága abban merül ki, hogy elzárják az információ áramlását, és lekorlátozzák azon információkat, amelyeket egy kijelölt ember csoport igaznak tart az már akkor elbukott az igazság próbája alatt, amikor bezárta a kapuit maga előtt.
2016. dec. 21. 20:07
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Elszabadulna a pokol xD be kell érned az itteniekkel
2016. dec. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
13%

Ha a Bibliai történelmet vesszük alapul, akkor láthatja, hogy Isten valamikori választott népe is "kontroll" alatt voltak.

Egy kontrol, nem lehetett összevissza szaladgálni, minden féle nemzetek között és tanításaiban.

Isten egy vezetést és oktatást hozott létre, ellenben megosztottság jönne létre, ahogy máshol szépen lehet látni.

Micsoda káosz van...

2016. dec. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem living witness nem igazán tudta felfogni a kérdést.
2016. dec. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
#7 Bocsánat, azt hiszem ön nem értett meg engem, ha nem rendelkezik megfelelő előképzettséggel, történelem, társadalom tudomány, és pszichológia területén, akkor önnek sejtése sincs arról, hogy az amit ön igazságnak hisz nem más, mint egy szervezet által ön belé táplált elfogult információ halmaz, a világban csoportok ezrei működnek ugyanezen az alapelven, és legalább annyira meg vannak győződve az igazságukról, mint ön, és a szervezete. Mivel ön vélhetően nem rendelkezik megfelelő lexikális és tapasztalaton alapuló pszichológiai tudással, így nem képes felismerni, hogy ön meg van vezetve, a diktatúrába bent lévő ember tudat állapota be van szűkülve, és ahhoz hasonló, mint ha valaki egy 10 méteres alagútba, amely két oldalról le van zárva, oda vissza ténferegne, miközben ez az alagút, a teljes járható föld 0.0001%-át teszi ki. Bibliai történelemről beszél, de ez ki által van hitelesítve, és kik állnak ezen Bibliai történelem információjának közlése mögött? Fontos, hogy egy információ, amelyet igaznak vélünk, képes legyen több tanú előtt is megállni, mert ha nem képes más források vizsgálatai előtt megállni, akkor az hiteltelen, szóval itt fontos megvizsgálni azt, hogy a világ Biblia kutatóinak, és Biblia történelmével foglalkozó szaktekintélyek, hány %-a tartja hitelesnek az ön és szervezete által publikált információt, és hány %-a utasítja ezt el. Mint írtam korábban, hogy az az "igazság" amely nem képes más emberek érvei alatt megállni, az hiteltelen, és elfogultság, amely az emberi tudatlanságot közvetíti azokról, akik kiállnak mellette. Szívesen leülnék önnel, és egy regionális vezetőjével, valamint legalább tíz másik vallás képviselőjével egy beszélgetésre, ahol mindenki prezentálhatná a saját érveit, és ezt megvizsgálván levonhatnánk a következtetést. Ha igaz volna amit ön ír, akkor látható jelekben kellene megmutatkoznia a többi vallással szemben, itt meg kellene vizsgálnunk, hogy önök milyen szinten hatnak a társadalmi, emberi, lelki, és szellemi fejlődést figyelembe véve, más emberekre hatást, és ehhez képest a többi vallás mennyire.
2016. dec. 21. 21:48
 10/33 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, miért kell living witnesst mindig lepontozni, hiszen a kérdésre megadta a helyes választ: azért, mert tilos önálló gondolatokat megfogalmazni. A dologban az a csodálatos, hogy ő ezt tisztán látja és nem szégyenli. Lehet vele egyet nem érteni, nekem is fura, de szerintem dicséretes, hogy nem tagad meg ködösít, hanem büszkén felvállalja, hogy náluk mi a szitu.
2016. dec. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!