Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi és katolikusok!...

Jehova Tanúi és katolikusok! Ti tiltanátok a gyereket a lövöldözős játékoktól tíz évesen?

Figyelt kérdés
A véresebbekre gondolok pl.Cod World ag War(a kedvencem,Gta 5,Mortal Kombat X(másik kedvenc),Cod Black Ops 3,Battlefield 4,Halo
2016. dec. 24. 00:15
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
79%

Szvsz...

Ha tiltod neki, annál jobban érdekelni fogja. Én ugyan keveset játszottam, de sok videót láttam ilyesfajta játékokból, mégsem lettem egy pszichopata állat. Szerintem nincs ezzel semmi gond.

Arra viszont figyelj, hogy a játék ne menjen a tanulás és a szabadon töltött idő rovására.

2016. dec. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
34%
hello az a igazság hogy én 12 éves vagyok és én katolikus vagyok de ugyanúgy játszok ilyenekkel különben apám nagyon hívő(úgy értem nagyon benne van az ilyenekbe)és néha be rakok neki egy cs:go-t és elkezd játszani tehát egyáltalán nem tiltsák meg, meg pont van egy Jehova tanúi haverom akinek van laptop psp xbox 360. és hát a 200 km körzetbe szerintem mi vagyunk a játék kategóriában (gamerkedés)be a legjobb és még szerény is vagyok .amúgy meg jegyezném hogy mint szülö hogy tudja a játékokat .Remélem tudtam segíteni!
2016. dec. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
58%

16 éves lány vagyok, katolikus.

Nem tiltották, de fel se merült a kérdés:) Úgy értem, a családomban sose volt ilyen óriási videojáték őrület, és mindig volt egyéb értelmesebb elfoglaltság, mint ezek.

És ha most a kezembe nyomnának egy ilyen játékot, nem valószínű, hogy bármit kezdenék vele.


Nem tudom, mennyire akaratos vagy makacs a gyereked, de az igaz, hogy a tiltással semmire nem mész. Inkább ajánlj fel helyette mást, hogy pl megnéztek közösen egy jó filmet, amihez hívjon nyugodtan barátokat, vagy akármi. De azt lássa, hogy nem ebből áll az élet.

2016. dec. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
60%
Hagyd, hogy azt csinálja amit szeretne, persze csak ésszerű határok között. Régen én is szerettem FPS-ekkel játszani, de nem lettem pszichopata, csak játék fejlesztő:D Amúgy a játékok sokat fejlesztenek a látáson, és a koncentrálókészséget is fokozzák. Persze ha az agresszióját éli kik a játékban, esetleg pont kiváltja az agressziót az már probléma, de ezért nem a játék a hibás.
2016. dec. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
60%
Idk, én 9 évesen játszottam talán elsőnek cs 1.6-tal, nem véres de akk is. Ha tiltottak vna akkor se tudták vna meg mi történik oszt társam bátjának a szobájába...
2016. dec. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
2.es global elite a rankod?Hány órád van a játékba?Tényleg profi vagy?
2016. dec. 24. 01:52
 7/30 anonim ***** válasza:
72%
Én nem tudom... szerintem családi körülmény és egyéb hasonló körülmények vezethetnek ahoz, ha egy gyerekből pszichopata állat lesz. Én még anno tizenévesen kezdtem a pc ipart, brutálabbnál brutálabb játékokat nyomtam, és nyomok ma is, és semmilyen agresszió nincs bennem. Amúgy meg hiába tiltanánk, ha máshonnan így is úgy is találkozik mindenféle erőszakkal. (Net, tv, osztálytársak, stb...). Sokszor arra gondolok, hogy a világ nem változott, ha lehet brutálisabb is lett. Csak a technika fejlődött.
2016. dec. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
83%
Szülő vagyok: én veszem a játékot, ahogy a konzolt is vagy számítógépet, mivel nekem van jövedelmem. Tehát azt veszek a gyereknek, amit én jónak látok. Nem, ilyen játék nincs nálunk, így tiltani sem kell.
2016. dec. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 How Arrow ***** válasza:
94%

A gyerekkel beszélgetni kell és megmagyarázni neki azon dolgokat, hogy mi rossz és miért, mi jó és miért!

És szülőként kell tudni hogy mi a következménye a dolgoknak és mi miben kárositja a későbbi döntéseket, világszemléletet.

2016. dec. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
21%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.


a gyermeknek ha Isten erkölcsi elvei szerint neveljük, még játékból sem engedjük, hogy életekre törjön.

S a korának megfelelően elmagyarázzuk, hogy a Teremtő aki az életet adta nekünk, nem leli örömét ebben, és ha szeretnénk a barátai lenni, akkor nem töltjük meg az elménket semmivel, ami káros hatással lenne a keresztény életünkre.

2016. dec. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!