Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a vallási meggyőződésed?

Mi a vallási meggyőződésed?

Figyelt kérdés

a) valamelyik felekezet tagja, tanításait követed.

b) egy kisebb szekta/ egyház követője

c) minden megmagyarázható a mai fizikai törvényekkel, az emberi élet annyira különleges mint egy darab kő, semmi értelme az életnek (materialista)

d) nem tudja

e) nem tudja és nem is érdekli mert úgyse tudhatja meg

f) nem tudja, de a teista tanításokban nem hisz (ateista).

g) Mindenki hülye csak én vagyok helikopter

h) valami egyéb



2016. dec. 26. 10:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

H.

Keresztény vagyok és Jézust követem.

2016. dec. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
kokemeny C
2016. dec. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm. G.

:P

2016. dec. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
H: A biblia tanításait követem, nem vallási tanításokat.
2016. dec. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
h) Agnosztikus ateista (7-es skálán 6). (Igen, mint Dawkins).
2016. dec. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
h) hisz Istenben, nem követi egyházak tanításait (de tiszteletben tartja azokat), elfogadja a világban működő fizikai törvényszerűségeket, nem annyira hiszi, egyáltalán nem tudja, de egészen biztosan érzi, nem zavarja, ha mások nem
2016. dec. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat amik eddig érkeztek, bennem mindenből van egy kicsi.

Igazából arra lennék kíváncsi hogy a 21. századot a materializmus jellemzi, vagy a sokszínű elképzelés, egyéni hitvilágok/értékrendek?

2016. dec. 26. 12:12
 8/14 anonim ***** válasza:

A 21. század első negyedét - amiben most vagyunk - világszerte főleg néhány nagy vallás jellemzi. Ugyanakkor a trend azt mutatja, hogy az ateisták (nem egyenlő materialista!) száma növekszik, főleg a kínai népességrobbanás miatt.

Ha a "fejlett világot" nézzük, annak meghatározó vallása a kereszténység, egyértelműen. És ennek egyértelműen kulturális okai vannak. A kereszténységet nézve pedig leginkább az aprózódás a jellemző: a nagy, történelmi egyházakba a hívek döntően születéssel kerülnek: a családjuk vallásában nevelkednek, azonban jó részük idővel otthagyja ezeket az egyházakat, főleg, mert meglátják az azokban lévő képmutatást, valamint a politikával való összefonódást, és vagy eltávolodnak a vallásuktól, vagy a gomba mód szaporodó "kisegyházak" táborát gazdagítják tovább.


Így, ezeket figyelembe véve a 21. század folyamán a következő folyamatokat jósolhatom:

- a "nyugati világ"-ban a nagy egyházak mérete, befolyása, szerepe folyamatosan a háttérbe szoul

- a "kisegyházak" megerősödnek ugyan magukban, de kis méretük és nagy számuk miatt hatásuk nem lesz túl jelentős

- nagymértékben nőni fog az ateisták száma, hisz a nagyegyházak híveinek jó része már ma is agnosztikus (nem 100% biztos a hitében) és csak kulturális okokból vallja magát vallásosnak.

- ugyanakkor egy dolgot még nem említettem, ez a "nyugati világ" felé irányuló muzulmán, mélyhívő emberek migrációja. Ez egyértelműen - a mainál is nagyobb mértékű - konfliktusokhoz fog vezetni.

2016. dec. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

semmilyen vallást vagy "istent" nem követek

a tetteimért én felelek és a sorsom alakulását én irányatom


a legszánalmasabb amikor valaki szörnyű dolgokat tesz és ahelyett hogy vállalná a felelősséget egy nemlétező entitásra fogja

2016. dec. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Isten népéhez tartozó vagyok, a szavának a Bibliának tanításait követem, gyakorlom, illetve élem a keresztény életet.
2016. dec. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!