Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok megkeresztelve, a...

Nem vagyok megkeresztelve, a párom elég vallásos és megis van keresztelve, a kérdésem a következő:Templomi házasságom nem lehet ügye? Mivel nem vagyok megkeresztelve (? )

Figyelt kérdés

2016. dec. 26. 21:34
 1/7 TR75 ***** válasza:
18%
Lehet. A megfelelő procedúra után (elsőáldozás és gyónás és társai után - már persze attól függ, melyik felekezetről van szó).
2016. dec. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, a templomi esküvő alapvetően nem egy szép szertartás, hanem egy meggyőződés kéne legyen az alapja, ez kicsit olyan mint mondjuk h "nem léphetek be az XYZ-ista pártba, ha elutasítom az XYZ-ideológiát?"
2016. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

a legtöbb egyház nem engedi

elvárják hogy felvedd a vallásuk és persze a vele járó zsetont is csengesd rendesen

(ja tudom a papok ingyen dolgoznak)


jobban jársz a polgárival főleg hogy nem vagy vallásos

a párodnak pedig meg kell értenie hogy nem erőltetheti rád semmilyen vallás felvételét, kérdésedből ítélve te tolerálod az ő diliét, ha tényleg szeret simán tolerálhatja a te nézeted is


hasonló szituban vagyok, párom vallásos én meg ateista vagyok

10 éve együtt élünk

ha 10 éve kitartunk egymás mellett nem egy a "nézőknek" előadott ritus tesz minket párrá, nem is az a4 es lap amin mindkettőnk neve szerepel

majd beadtam a derekam hogy polgárira rávehető vagyok de akkor ez pont félút a van is házasság mégse kell templomba menni dilemmába


minden megoldható, nem kell egyből az inkvizítor a modern társadalomba

2016. dec. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne lehetne. Mondjuk azt leírhatnád, hogy melyik vallásról van szó, egy református vagy egy katolikus vallás nem ugyanaz, mint mondjuk adventista.

Én katolikus vagyok, így a saját vallásomról tudok csak beszélni. Az esküvői szertartáskönyvben van olyan változat, hogy "Házasságkötés katolikus és meg nem keresztelt jegyes között", úgyhogy egészen biztosan meg tudtok esküdni, s ehhez neked meg sem kell keresztelkedni ha nem szeretnél.

2016. dec. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom 4. válaszolóhoz. Szintén katolikus vagyok. Amennyiben a párod is katolikus, akkor katolikus házasságkötés lehetséges a "párod jogán" anélkül, hogy te megkeresztelkedj.
2016. dec. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 3


Őszinte részvétem a párodnak, hogy egy ilyen negatív gondolkodású emberhez kötötte az életét.

Már ha igazat beszélsz, mert őszintén szólva nem hiszem :)

2016. dec. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a jegyesed vallását gyakorló katolikus, te meg nem tervezed akadályozni a vallásgyakorlását, se a gyerekek katolikus nevelését, minden további nélkül köthet veled szentségi házasságot. Senki nem várja el tőled, hogy megtérj, azt pláne nem, hogy eljátszd, hogy megtértél. A katolikus egyházban ez így van.
2017. febr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!