Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények? Szoktál meditálni?

Keresztények? Szoktál meditálni?

Figyelt kérdés
mennyire érzed összeegyeztethetőnek a hiteddel?

2016. dec. 29. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A meditáció, magyarul az elmélkedés vagy elmélkedő imádság az egyik legfontosabb imádkozási mód a kereszténységben:

[link]


Ez nem azonos a buddhista meditációval, bár az a technika sem ismeretlen a kereszténységben. Csak ezt helyesen nem meditációnak, hanem kontemplációnak, szemlélődésnek, szemlélődő imádságnak nevezik:

[link]


A keleti kereszténységben ugyanezt belső imádságnak, a szív imájának, hészükhaszta imának nevezik:

[link]


És igen, szoktam meditálni is és kontemplálni is, mert teljesen összeegyeztethető a kereszténységgel. :)

2016. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én elmélkedésnek hívom.

Vagy is kérdések alapján, elgondolkodom az olvasottakon, és kutatok válaszok után.


Akkor rossz a meditálás, vagy elmélkedés, ha valaki a saját magára és gondolataira akar támaszkodni, és nem a szent szellem vezetésére.

2016. dec. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
sajnos se keresztény, se buddhista módon nem tudok meditálni. keresztényként azt nem értem, hogy Istennek mi baja van attól, ha én más vallások módszerével el tudok jobban mélyülni megnyugodni, és esetleg jobb életet élni, ha a kereszténység nem tartalmaz erre jó technikákat?
2016. dec. 29. 22:21
 4/15 anonim ***** válasza:

2. Az elmélkedést nem szó szerint kell értelmezni, az nem meditáció ha elmélkedsz, pont hogy a gondolatokat kell megszüntetni.

Ürítsd ki az edényed, hogy Isten feltölthesse azt.

2016. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
azt hogy kell?
2016. dec. 29. 22:54
 6/15 anonim ***** válasza:

A keresztény meditáció lényege,hogy egy gondolatról,történetről gondolkozunk,elmélkedünk,kizárva minden külső tényezőt.


A keleti meditáció lényege,a kiüressítés,különböző technikákkal.


A kiürített edények mindíg megtelnek valamivel,vagy legalábbis levegővel.


Mi keresztények azért nem söpörjük ki elménket üresre,hogy abba be ne fészkelje magát egy csomó ördög.

Ehelyett,csupán pozitív,jó dolgokkal töltjük meg azt,amely kitaszít minden rossz dolgot.

2016. dec. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6.vagyok.


Igen szoktam meditálni,keresztény módon.

Az egyik kategória,az imádság,ami beszélgetés Istennel,s a másik,az elmélkedés Isten,és a környező világ kapcsolatáról,ember,és ember kapcsolatáról,az én kapcsolatom önmagammal,és az engem körülvevő természettel.

2016. dec. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Mi keresztények azért nem söpörjük ki elménket üresre,hogy abba be ne fészkelje magát egy csomó ördög."


Az általad elmondottak alapján, nem nagyon lenne nálad hely az "ördögöknek" a sok káposztalé mellett, ami jelenleg kitölti az elmédet. Megnyugodhatsz, védett vagy!

2016. dec. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Levegővel? Látom nem érted ezt a metaforát :D


Az elme kiürítése arra való hogy teljes mértékben tud irányítani a gondolataidat és ne maguktól áramoljanak, persze ez több éves gyakorlás.

Ördög, ahogy te hívod csak akkor tud beférkőzni oda, ha azt engeded, nem az a célja hogy kiszolgáltatott legyél. Egyébként Istenhez így lehet a legközelebb jutni, persze az imádkozás is fontos, de azzal csak egy alsóbb szintig juthatsz el, és egyébként mielőtt bárki elfogultnak hívna, én nem vagyok buddhista, meg vagyok keresztelve, de attól vak sem vagyok és reálisan látom a dolgokat, bármennyire is ellenzi a kontemplációt a kereszténység.

2016. dec. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7. Az imádsággal nem fogsz tudni beszélgetni Istennel, mivel Isten nyelve a csend, ezért írtam, hogy az elme kiürítésével lehet vele kapcsolatba kerülni úgy, hogy ő is "visszaszóljon", mivel imádkozásnál csak te szólsz hozzá, természetesen meghallgat, de attól az még nem kétoldalú kommunikáció.
2016. dec. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!