Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikortól volt Izraelnek,...

Mikortól volt Izraelnek, Isten népének felkent királya?

Figyelt kérdés

2016. dec. 30. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

Saul volt az első,i. e. 1117-től.

és Sedékiás az utolsó.S utána azt az időszakot kellett várni amíg el nem jött siló, vagy is akié a jog erre.

Ő pedig maga Jézus a krisztus, aki a kellő időben elfoglalta a trónját, és megkezdte uralmát a nemzetek felett, vagy is az ellenségei között.

2016. dec. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Sziasztok!


Nem kell nagy Bibliatudósnak lenni ahhoz, hogy meglássuk, az első válaszadó téves dátumot adott meg!


Itt egy valóban hiteles nemzetközileg is elismert kronológia a helyes dátumokkal:

[link]


Üdv.. Péter

2016. dec. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
23%

A Biblia 9. könyve – 1Sámuel

Író: Sámuel, Gád, Nátán

Megírt időtartam: i. e. kb. 1180–1078


IDŐSZÁMÍTÁSUNK ELŐTT 1117-ben nagy jelentőségű változás történt Izrael nemzeti szervezetében. Embert jelöltek ki királlyá! Ez még akkor történt, amikor Jehova prófétájaként Sámuel szolgált Izraelben.


Sajnos azt sokan kihagyják, hogy a történelem bizonyítja, hogy sok minden történt ez az alatt az idő alatt, és sok forrás anyag, amit nem csak magyar könyvekben, de más külföldi fordításokban is fel lehet kutatni.

2016. dec. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Living Witness!


Ha valóban végeznél egy alapos kutatómunkát az Interneten, akkor magad is meggyőződhetnél róla, hogy ezt a dátumot Jehova tanúin kívül senki nem fogadja el!


Márpedig hidd el, hogy nagyon sokan foglalkoznak a világon történelemtudománnyal! Jómagam azért vagyok ebben olyan biztos, mert én is nagyon sokat kutattam, jártam az MTA Ókori gyűjteményében is, ahová csak kutatói engedéllyel lehet belépni. Valóban létezik szórás az értékek közt, de ezek évek, és nem évtizedek.


Néhány hasznos link (ha valóban érdekel a téma):

[link]

[link]

[link]

[link]


Üdv. Péter

2017. jan. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!