Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vehetek otthon a családdal Úr...

Vehetek otthon a családdal Úr vacsorát? Vagy ez nem Biblikus? Kellenek hozzá felkent szolgálók?

Figyelt kérdés
A családom is keresztény ,de a gyüliben nem lesz Úr vacsora.Otthon is mehet a dolog?
2014. ápr. 17. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Az nem karácsony előtt van?
2014. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Anyám borogass!
2014. ápr. 17. 14:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Úrvacsora nagypénteken a protestáns egyházakban van. Náluk nem felkent szolgálók, hanem lelkipásztorok vannak.

De ha otthon kenyeret eszel és bort iszol, az NEM Úrvacsora.

2014. ápr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Mert ahol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük."

Máté 18:20


Én nem tudom, hogy hogyan kellene megtartani, milyen körülmények között, mennyi emberrel stb, csak gondoltam ez az igeszakasz segíthet a kérdés megválaszolásában.

2014. ápr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a lelkipásztorunk, hogy nem lehet. De nálunk van minden hónapban.
2014. ápr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kefa 2000 ***** válasza:
T.Kérdező! Talán célra vezető lenne megérteni azt az eseményt ami ott és akkor lezajlott.Nem feltétel nélkül elfogadni mások magyarázatát,hanem a saját lelked által megvizsgálva keresni az igazságot.Ha valóban megérted biztonsággal az eredeti igazságot akkor nem teszed fel ezt a kérdést.Ha színdarabra vagy kíváncsi akkor színházba kell menni,bár a legtöbb valláshoz kötődő dolog eleve színház!!!
2014. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hoffman József ***** válasza:
Pál apostol az 1 Kor. 11-ben az Úrvacsoráról szóló tanítást így kezdi "mikor egybegyűltök". Tehát az Úrvacsorát akkor és ott lehet megtartani, amikor és ahol a gyülekezet összegyűlik. Egyénileg és családi körben nem.
2014. ápr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom megmagyarázni, de szerintem igen.
2014. ápr. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szeressük egymást ***** válasza:
Volt egy Bibliatanító, aki minden nap vett Úrvacsorát a feleségével, de nekem csak addig terjed a hitem, hogy szerintem közösen az egész gyülekezet vehet Úrvacsorát. Csak külön egyéneknek nincs egyértelmű példa erre az ÚSZ-ben. Ha csak valaki idesorolja az apcselben azt amikor házanként megtörték a kenyeret, de az inkább táplálkozás céljából lehetett.
2014. ápr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!