Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a külömbség (és azonosság)...

KZitus kérdése:

Mi a külömbség (és azonosság) a kettő között?

Figyelt kérdés

"Az első húsvét,mint említettem,az egyiptomi kivonulás előtti héten volt,és Jézus utolsó vacsorája,a zsidók húsvétján volt,mintegy...."

ezt írta egyik válaszoló.

Mi a külömbség(azonosság) a húsvét, és Krisztus utolsó vacsorája között?



#úrvacsora #húsvvét
2017. jan. 2. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Zitus!


Ezt most komolyan kérdezed?


A húsvét az Egyiptomból való kivonulás ünnepe a zsidók számára. Mivel az Úr Jézus Krisztus zsidó volt, így a páskát (mert ez a zsidó neve a húsvétnak) minden évben megtartotta:


"A kovásztalan kenyerek első napján odamentek a tanítványok Jézushoz, és megkérdezték tőle: Hol akarod megenni a páskavacsorát, hol készítsük el? Ő ezt válaszolta: Menjetek a városba egy bizonyos emberhez, és mondjátok neki: A Mester üzeni: Az én időm közel van, nálad tartom meg a páskavacsorát tanítványaimmal. A tanítványok úgy tettek, amint Jézus parancsolta nekik, és elkészítették a páskavacsorát. Amikor beesteledett, asztalhoz telepedett a tizenkét tanítvánnyal. Miközben ettek, így szólt: Bizony mondom nektek, hogy közületek egy el fog árulni engem. Ekkor nagyon elszomorodtak, és egyenként kezdték kérdezni tőle: Talán csak nem én vagyok az, Uram? Ő pedig így válaszolt: Aki velem együtt mártja kezét a tálba, az árul el engem. Az Emberfia elmegy, amint meg van írva róla, de jaj annak az embernek, aki az Emberfiát elárulja: jobb lett volna annak az embernek, ha meg sem születik. Megszólalt Júdás is, az áruló, és ezt kérdezte: Talán csak nem én vagyok az, Mester? Ő azt felelte neki: Te mondtad. Miközben ettek, Jézus vette a kenyeret, áldást mondott, és megtörte, a tanítványoknak adta, és ezt mondta: Vegyétek, egyétek, ez az én testem! Azután vette a poharat, és hálát adva nekik adta, és ezt mondta: Igyatok ebből mindnyájan, mert ez az én vérem, a szövetség vére, amely sokakért kiontatik a bűnök bocsánatára. De mondom nektek, nem iszom mostantól fogva a szőlőtőnek ebből a terméséből ama napig, amelyen majd újat iszom veletek Atyám országában." (Mt 26:17-29)


Üdv. Péter

2017. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen kedves Péter, komolyan kérdezem. mert nem mindenki gondolja azt amit te, vagy én erről a témáról.

Ezért érdekel: mások szerint mi külömbség.

Sok emberrel beszéltem a szolgálatom során arról, mit ünnepelnek húsvétkor? és arról, mit ünnepelt Krisztus húsvétkor - szinte senki nem tudta a választ. Hát ezért is érdekel mások mit tudnak(gondolnak) erről.

Mindeninek előre köszönöm, aki leírja, mit gondol a témáról.

2017. jan. 2. 19:28
 3/9 anonim ***** válasza:

KülöNbség!

Zitus, legalább magyarul tanulj meg! Amúgy üdvözöllek ismét a kötelező kérdéseid között.

2017. jan. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
"Közel volt a zsidók húsvétja, Jézus is felment Jeruzsálembe. "(Jn 2:13)
2017. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Számít ez valamit a kegyelemben?
2017. jan. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Mi a különbség a "különbség" és a "külömbség" között? Az egyik szerepel a Magyar helyesírási szótárban, a másik pedig nem.
2017. ápr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ami az egyiptomi kivonuláskor volt, azt pászkának hívjuk (bár néhány bibliafordítás zsidók húsvétjának írja. Ezen az ünnepen volt Jézus utolsó vacsorája.

A keresztények általában Jézus haláláról és feltámadásáról emlékeznek meg húsvétkor.


A pászka minden évben niszán hó 14-én, a tavaszi nap-éj egyenlőség utáni első holdtöltekor, este kezdődött.

A keresztények húsvétja a tavaszi nap-éj egyenlőséget követő első holdtölte utáni pénteken kezdődik, vagy ha ez a nap niszán hó 14-re esik, akkor egy héttel később (hogy ne a zsidókkal ünnepeljenek)


A pászka megtartására a zsidók isteni parancsot kaptak.

Jézus parancsot adott arra, hogy a pászka első napján emlékezzenek meg a követői a haláláról.


A húsvéttal kapcsolatos szokások, mint pl. a locsolkodás, hímes tojások, stb. nem keresztény eredetűek, és ahogy a húsvét angol neve is mutatja, Astoret istennő imádatával vannak összefüggésben.

[link]

2017. ápr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es - sokat !
2017. máj. 26. 09:24
 9/9 A kérdező kommentje:
bocs az 5-nek: sokat !
2017. máj. 26. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!