Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Németh Sándor itt...

Szerintetek Németh Sándor itt tényleg Szentlelket oszt? (lent)

Figyelt kérdés

[link]


A Szentlélek ilyen görcsös rángatózásokban nyilvánul meg?


2017. jan. 5. 20:52
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
18%

Ennél többet vártam tőled. Nem vagyok sem hitgyülis, sem karizmatikus, sem pünkösdi, de még így is bosszantó ahogy állandóan előveszik ezt a videót.

Ha gondjuk van, akkor majd házon belül megoldják, téged meg senki nem kötelez arra, hogy csatlakozz hozzájuk, hogy így kelljen az igazságodat bizonygatni. Jelentem a kérdést.

2017. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a Szentléleknek semmi köze görcsös rángásokhoz, tömeghisztériákhoz stb.

Amikor valakit elönt a Szentlélek, annak nem békét, nyugalmat, (isten)szeretetet kellene éreznie?

2017. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
Ez is a bizonyíték ennek a hazug szektának hasztalanságára . Ez vagy megjátszott ügy vagy normálatlan emberek gátlástalansága ami megnyilvánul . Az se épp aki ide beteszi a lábát és fanatikussá válik , egy fokkal enyhébb a scientológiánál .
2017. jan. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:

Hát... nehéz kérdés. Van benne valami. A Hitgyüli ugye egy karizmatikus lelkületű közösség. A Szentlélek kiáradásának valóban vannak kézzelfogható jelei, ilyen a nyelveken szólás például.

Nem szokásom másolgatni a Bibliából, de ha jól tudom, Szent Pál is beszél erről. A Szentlélek kiáradása viszont egy valós dolog, ha az ember megfelelően belemélyed lelkileg, akkor el tudja érni. Én is néhány alkalommal megtapasztaltam, igaz, nem volt látható jele, de amit éreztem, az semmilyen más érzelemhez nem volt fogható, nem tudom elmagyarázni.

Szóval Németh Sándor is valszeg osztja a Szentlelket, ugyanakkor nem tartom kizártnak, hogy érzelmi túláradás is belevegyül néha a tömegpszichózis hatására.

2017. jan. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
58%

Nem.


Azt csak az Atya adhatja.

S olyan személyek kapják, akiket a céljaira felhasznál, hogy eltudják végezni a megbízatásukat, illetve hogy megteremjék a szellem gyümölcsét.

(Galácia 5:22, 23) 22 A szellem gyümölcse ellenben szeretet, öröm, béke, hosszútűrés, kedvesség, jóság, hit, 23 szelídség, önuralom. . . .

2017. jan. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
Nem. Valami egészen mást csinál.
2017. jan. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

# 1


Nem értem a problémád. Tényleg érdekel a kérdés, hogy mi erről másoknak a véleménye, kivéve az ateistákét, illetve Jehova tanúit, mert az övéket ismerem.


Többieknek:

Abban egyetértek, hogy a Szentlélek kiáradás egy valós dolog, és hogy kell léteznie napjainkban is. Arra lennék még kíváncsi, hogy más keresztény felekezeteknél is ugyanígy vannak ilyen jelei a Szentlélek kiáradásának? Vagy minden karizmatikus felekezetben így megy ez? Bár lehet, hogy ezt külön kérdésbe kellene kiírnom.

2017. jan. 5. 21:56
 8/44 anonim ***** válasza:
68%
Üdv, erre a válasz nagyon egyszerű, amit kérdés formájában írok le, a mostani vidám vasárnapokon adnak még le ilyet? Mindannyian tudjuk, hogy nem, és ezzel meg is kapjuk a választ a kérdésünkre, viszont sajnos, mivel lassan már megszámlálhatatlan keresztény gyülekezet van, így mind kikéri magának az egyetlen igazsághoz való jogot, és persze az összes azt állítja, hogy bizony ők a Janik, és mindenki más téved. Szóval a gyüliseknek is van erre válaszuk, ami persze csak terelés, hiszen az igazság megáll minden próba alatt, azért kellett levenni a műsorból a rángatózós dolgokat, mivel hatalmas botrányokat okozna az emberekben, azzal magyarázzák a gyülisek, hogy nem értik meg az emberek az ilyen jelenségek mögött megbúvó okot, de azért zár körökben még mindig művelik, oké, de ez hol hitelt érdemlő magyarázat? Egyszer lehet fetrengve rángatózni aztán nem, olyan ez, mint a jehova tanúi tíz évenkénti megvilágosodásuk, mindig jön egy újabb, és azok akik nem akarják elfogadni azok az ördög cimborái, mindent meglehet magyarázni egy csomó butasággal, az, hogy ki is hiszi el, az már más tészta.
2017. jan. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:

Ezt írtam a második válaszolónak, aki megkérdezte miért akarom jelenteni:

Azért, mert ezt állandóan felhozzák a hitgyülisek ellen, röhögnek rajtuk, meg gúnyolódnak. Egy keresztény ilyet nem tehet, legfőképp nem lehet ilyennek a kezdeményezője.

2017. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
2017. jan. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!