Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » én ezt most nem èrtem!...

én ezt most nem èrtem! Itt màr mindenre azt ìrjàk h Jehovàs àll kèrdès meg blah-blah. Most akkor mi a jò? Milyen vallàst vegyek fel h Istennek megfeleljek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 4. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Totálisan mindegy, mert nincs Isten. Felelj meg magadnak, és annak, akit szeretsz. Persze ez már sokkal nehezebb.
2010. máj. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
te most miről beszélsz ?:D már bocs, ha ennyire belemélyültél a dologba akkor legyél katolikus :D
2010. máj. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

mi az az áll kérdés?

amúgy ez is annak tűnik...

2010. máj. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Nem mindegy, hogy áll kérdés vagy álkérdés. Az áll kérdés az az, amit az álladnak teszel fel. :-))) Az álkérdés meg az, amikor a JT feltesznek egy kérdést, de nem a válasz érdekli őket, hanem az a céljuk, hogy meggyőzzék a válaszolókat a saját nézetükkel.


És igen, itt elég sok álkérdés van.


Ne vegyél fel semmilyen vallást. Miért kéne? Nem az egyház üdvözít, hanem Jézus Krisztus! Hívd be az életedbe és kérd a bűneid bocsánatát. Beszélj hozzá, kérj útmutatást tőle és hosszan várj a válaszra, ne ugorj be a sátán trükkjeinek!

2010. máj. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

17:07 igaz! :)

köszi


17/L

2010. máj. 4. 17:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Olvasnivaló az Őrtorony szektáról, avagy Jehova tanúiról:

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a Jehovások úgy tesznek mint akik meg akarnak tudni valamit, aztán mindig kiderül, hogy ők már tudják a választ és a kérdés által a többi tudatlant akarják rávezetni a megoldásra.

Ezek azért egyértelműek, mert egy-egy esemény (márc 15, húsvét. választás) kapcsán ezerféle formában megjelennek ezek az egyébként egetverően ostoba kérdések. Úgyhogy még ezt sem önállóan csinálják, hanem gondolom a vezetőik kiadják nekik mivel bosszantsák a józan emberiséget.


Melyik Istennek akarsz megfelelni?: Jehovának, keresztények Istenének, muzulmánok Istenének, zsidók Istenének- ezt döntsd el először. De a zsidóknál, muzulmánoknál innentől egyszerű a dolgod, úgyhogy ha nem szereted a bonyolult dolgokat, akkor tendálj azok felé. Ráadásul a muszlimok nemigen vitatkoznak a Koránon és a zsidók sem a Tórákon. Nekünk keresztényeknek még az sem igen megy, melyik? az igazi Biblia. Mert mindenki másikra esküszik. Úgyogy én azt mondom legyél muszlim vagy zsidó.

2010. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%
ne akarj megfelelni semmilyen istennek,hanem az agymosástól igyekezz megóvni magad.
2010. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Itt màr mindenre azt ìrjàk h Jehovàs àll kèrdès meg blah-blah"


Hogy milyen egy jehovás álkérdés?

Több is van.

Például;

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..

Itt a "kérdező "-kérdező?-elfelejtkezett magáról és a szája íze szerinti válaszért megdicsérte az egyik válaszolót.

Jehovatanui nem a válaszokra kíváncsiak, nekik ez munkaterület, ahol terjeszthetik(tév)tanaikat.

2010. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

helló!

Én nem hiszem, hogy bármilyen vallást is fel kell vegyél ahhoz, hogy megleld Isten útját. Egyetlen feladatod van, önzetlenné válni, azt pedig úgy érheted el, hogy felfogod, ami itt folyik, az nem a végső igazság, az elmédnek nem a maximum "szintje" ez, amit itt "élsz" át. Amíg materialista az emberek életszemlélete, addig nem sikerülhet ez a mutatvány, mert túlságosan ragaszkodnak földi javaikhoz, testi vágyaikhoz, félnek meghalni, és ez az, amiben az önzőség megnyilvánul.

"Nem akarok megválni tőle, mert kell!"

De meg kell tegyed, ha az igazságot akarod meglelni.

üdv

25/F

2010. máj. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!