Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Múltkor betértem egy reformátu...

Múltkor betértem egy református templomba (külföldön). Nem vagyok templomba járó valaki (egyelőre), de ezen megdöbbentem, a többi lent?

Figyelt kérdés
A templom belső terében,ott, ahol az istentiszteletek is folynak, épp egy fittness-edzés volt. Vagy valami jóga class. MIndegy, valami zenés össznépi tornaruhában való ugrálás. Valaki aki járatosabb nálam vallási kérdésekben, elmagyarázná, hogy ezt most mégis hogy? Mármint...a tiszteletes asszony (azt hiszem valami nőci a tiszteletes itt) ezt mégis hogy magyarázza meg és vezeti le így teológiailag? Ez mennyire megszokott reformátusoknál?
2017. jan. 10. 15:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%
Elsőre arra gondoltam, hogy már nem használják a templomot istentiszteletre. Nyugat-Európában sajnos egyre több ilyen van. Pl. van, amiből "romkocsmát" csinálnak...
2017. jan. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
Ilyet még konkrétan nem hallottam meg is döbbentem ez biztos templom volt nem elnéztel valamit?
2017. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

A mai világban, amikor egyre inkább háttérbe szorul a hit, egyre kevesebb ember jár templomba, örülni kell annak, ha valami vonzó programmal be lehet oda csalogatni.

Talán azok, akik itt edzik a testüket, szükségét fogják érezni annak, hogy a lelküket is ápolják.

Szokatlan megoldás, de ha a hitéletet nem zavarja, talán nem olyan nagy baj.

2017. jan. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
52%
Vajon Jézus is felrúgta volna a komolyságát annak, amit képviselt, vagy amiért jött?
2017. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
54%

Es mondd, kerdezo, ez teged miert zavart?

Akadalyozta az ahitatodat? Nem.

Akadalyozta mas ahitatat? Nem, mert epp nem volt istentisztelet.

A templom szamara nemi bevetelt juttatott, kozossegi esemenyt vonzott oda? Igen.


Fogadd el, hogy mas orszagokban akar a templomok is lehetnek liberalisabb felfogasuak, nem mint a pecsi 'irgalmasok', akik a kihelyezett ingyenkabat fogast odebb rakattak...

2017. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
15%
A Vatikánban meg McDonald's nyílt. Mindkét dologra ugyanaz a magyarázat: van az a pénz... ha kifizeted, bármilyen célra kibérelheted a templomokat, ennyire veszik komolyan a nagy hitüket.
2017. jan. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
De. Pontosan azért írtam ki a kérdést, mert zavarta. És amint látod, mások is meg vannak rajta döbbenve. A templom egyébként funkcionál. Az istentiszteletek rendszeresek.
2017. jan. 10. 16:40
 8/26 A kérdező kommentje:
A 16:27-esnek ment a legutóbbi válaszom, csak láttam, hogy közben még mások is írtak. Igen, hát elszomorító.
2017. jan. 10. 16:42
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Elszomorito. Aha. Hat tudod, ahhoz kepest hogy nem vagy templomba jaros ember, elegge vaskalapos vagy. A lelkesznonek (akit te csak 'valami noci'-kent aposztrofalsz) joga van azt beengedni a templomaba, akit akar, NEKED ehhez a vilagon semmi, de semmi kozod nincs. Mindamellett, ha a lelkeszno neked 'valami noci', akkor jarj inkabb a katolikusokhoz, az o kokorszaki mentalitasuk kozelebb all hozzad...
2017. jan. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
89%

Először én is arra gondoltam, hogy biztos elfogytak a hívek, és emiatt használják másra, ami Nyugat-Európában sajnos megesik.

Így azonban hogy működő templom, hát nem tudom. Könnyűzenés istentisztelet elképzelhető, s lehetséges, hogy ennek része volt a fittness, ami lehet hogy valamiféle tánc. Vagy lehet, hogy azért volt mindenki tornaruhában, mert éppen valami sportegyesület tagjainak tartottak istentiszteletet, vagy zarándokok voltak, s amiatt voltak sportruhában, ezer oka lehet. Mindenesetre a könnyűzene és a tánc nem feltétlenül templomellenes, valamelyik zsoltárban is benne van, hogy dicsérjétek az Urat citerával, énekkel, tánccal.

A világ más részein egész biztos csinálnak ilyeneket, csak nálunk Európában annyira meghatározóak a tradíciók, hogy ezek sokszor elnyomják a valódi Isten-ember kapcsolatot.

2017. jan. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!