Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Múltkor betértem egy reformátu...

Múltkor betértem egy református templomba (külföldön). Nem vagyok templomba járó valaki (egyelőre), de ezen megdöbbentem, a többi lent?

Figyelt kérdés
A templom belső terében,ott, ahol az istentiszteletek is folynak, épp egy fittness-edzés volt. Vagy valami jóga class. MIndegy, valami zenés össznépi tornaruhában való ugrálás. Valaki aki járatosabb nálam vallási kérdésekben, elmagyarázná, hogy ezt most mégis hogy? Mármint...a tiszteletes asszony (azt hiszem valami nőci a tiszteletes itt) ezt mégis hogy magyarázza meg és vezeti le így teológiailag? Ez mennyire megszokott reformátusoknál?
2017. jan. 10. 15:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Magyarországon élő református vagyok. Még nem hallottam ilyesmiről, de személy szerint elég furcsának találom.

Szerintem ezt a helyi lelkésznőtől kellene/kellett volna megkérdezned.

(A külföld melyik országot takarja?)

2017. febr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Egyesült Királyság
2017. febr. 25. 18:28
 23/26 anonim ***** válasza:

Hat, baratom, sokat kell meg neked tanulni a vilagrol. Elsore azt, hogy ha valahova bevandorolsz, akkor neked kell alkalmazkodni a szokasokhoz, es nem nekik kell mindent ugy csinalni, ahogy neked tetszik.


Masfelol, gondolom f*ngod nincs rola, de az Egyesult Kiralysagban a reformatus vallas nem epp elterjedt, ezert feltetelezheto, hogy a templom is anyagi gondokkal kuzd, igy minden lehetoseget megragad, hogy fenn tudja magat tartani.


Mondjuk minek is magyarazok neked, akinek a tiszteletes 'valami noci'....

2017. febr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Egyreszt nem tudom, honnan veszed, hogy bevandorlo vagyok. A keresztenyseg pedig koztudottan nem orszagspecifikus. A tiszteletes meg egy igazan ostoba liba lehet, ha ezt hagyta,es messzemenokig szakmaiatlan is. Szegyenletes, hogy ilyesmit megengedett. Hozzateszem, en is nonemu vagyok. Es? Kit erdekel ez?
2017. febr. 26. 18:37
 25/26 anonim ***** válasza:

Veled nem az a baj, hogy nonemu vagy, hanem hogy olyan korlatolt, hogy egy hatemeletes pesti lepcsohaz is megirigyelne. Buta vagy, rovidlato, intolerans, es olyasmikbe utod a pisze kis orrocskadat, amihez a vilagon semmi, de semmi kozod.


Gondolom rajtad kivul senki nem kifogasolna a templomban latottakat, csak te hozongsz rajta, hogy ez milyen 'szakmaiatlan' meg felhaborito. Az lehet a gond, hogy tulsagosan jo dolgod van, es mar nincs mas, amivel lefoglalhatnad magadat.

2017. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Nézd, ha itt nekiállsz ekkora arccal bizonygatni, hogy fitness edzés a templomban az úgy teljesen okés, haladjon tovább mindenki, nincs itt semmi látnivaló, azzal csak azt árulod el, hogy a leghalványabb fogalmad sincs semmiféle vallásról sem. Ennek fényében nagyon vicces, ahogy osztod az észt a témában :D
2017. febr. 27. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!