Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehetséges, hogy az...

Hogy lehetséges, hogy az ember hozta a világba a halált, ha végül mégis meghaltak?

Figyelt kérdés
Ha feltételhez van kötve az élet, akkor a halál már jelen volt, hogy az "alkalomra várt". Lehet, hogy minden emberre elhatott, de nem igaz, hogy az ember hozta be a világba a halált. Az már jelen volt, mert az élet feltételhez volt kötve.
2017. jan. 10. 20:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%

Nem haltak volna meg.


A figyelmeztetés így hangzik:

(1Mózes 2:16, 17) . . .„A kert minden fájáról ehetsz megelégedésig. 17 De ami a jó és rossz tudásának a fáját illeti, arról ne egyél, mert azon a napon, amelyen eszel róla, bizony meghalsz.”


Ha nem evett volna akkor soha sem halt volna meg.


Igen az engedelmesség volt a feltétele az életnek.

Vagy is elismerik a Teremtőt, mint életadójuknak azon jogát, hogy neki van joga az embereknek meghatározni mi a jó és a rossz.

2017. jan. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Egyes, nem értetted meg a kérdést.
2017. jan. 10. 21:55
 3/25 anonim ***** válasza:
11%

Az édenben nem volt halhatatlan lény.

Ádámék HALANDÓK VOLTAK - csak volt egy ígéretük az istentől, hogy folyamatosan megújítja az életüket.

A többi élőlénynek még ilyen ígéret sem jutott.

Olvass Bibliát, ez ott van benne.

2017. jan. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Pál például azt írja hogy az ember által jött a világba a halál. Ha halandók voltak, akkor ez nem igaz, mert akkor a halál a világban volt már.
2017. jan. 10. 23:11
 5/25 anonim ***** válasza:

Természetesen.

Eleve minden hívő azt mondja, hogy Ádámék TUDTÁK, mi a halál - különben az isten miért mondta volna nekik, hogy meghalnak? Akkor el is kellett volna magyarázni, hogy ez mit jelent.

Nyilván addig is láttak már halott állatot.

2017. jan. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Értelmezési gondjaid vannak!

A halál nem egy valami,vagy valaki,hanem az élet megszűnte.A valami,az élet,aminek hiánya a halál.


Ez olyan,mint a szárazság.Az nem valami,hanem a víznek hiánya.

2017. jan. 11. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Ezt mondd Pálnak, aki azt írja, hogy az ember által jött a halál a világba.
2017. jan. 11. 06:35
 8/25 A kérdező kommentje:
Amúgy az egyfajta megszemélyesítéstől eltekintve a kérdést ez nem befolyásolja.
2017. jan. 11. 06:54
 9/25 KZitus ***** válasza:

Szia


Istenen kívűl mindenki élete feltételhez volt kötve, például az angyaloké is.

Pál jól írta, hogy egy ember által...mert rólunk volt szó, emberekről.

De valamit figyelmen kívűl hagytál: azt, hogy ki miatt vétkezett az ember.

Például semmit nem tudunk arról, hogy mit látott Isten Sátán szívében mielőtt Évát bűnre csábította? Vajon látta Isten azt, hogy mire készül Sátán? Lehet, hogy eleve ezért adta a fára vonatkozó tiltó parancsot? Ezekről aa dolgokról semmit nem tudunk.


A halál lehetősége mindig létezett az angyalokra és emberekre vonatkozóan is, de ez nem azt jelenti, hogy a halál "jelen van", mert csak AKKOR van jelen, ha nem engedelmeskedik angyal, vagy ember az Istennek.

Sajnos az első ember miatt mindenki meghal, de az angyalok egy harmadáról is ír a Biblia, akik szintén követték Sátánt, és ők halálra ítélt démonokká váltak. De a többi angyal szabad akaratukból évmilliók óta szolgálják Istent, és a Jelenések könyve leírása szerint éjjel-nappal dícsérik Őt - hát látod igy is lehet. Ez minden élőlény személyes döntése! Mindig is igy volt.

2017. jan. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
KZitus, Te tanú vagy, igaz? Mert általában a tanúk azok, akik egyszerűen nem értik a kérdést, és nem is lehet nekik megmagyarázni, csak elkezdenek hosszasan a témáról beszélni, de fogalmuk sincs a kérdésről. Nem válaszoltál a kérdésemre. Hogy lehetséges örök élet, ha még sincs, és láthatóan halandóak. Nekem is örök életem van, ha nem öregednék meg, és nem érne baleset. Az első emberpárnak is örök élete volt, ha eszik az élet fájáról, ha nem vétkezik, ha... ha... meg ha. Ez nem örök élet, csak feltételekkel, ahogy ma is. Én orvos vagyok, ha elvégeztem volna az orvosi egyetemet, és lediplomázom orvosként, és praktizálnék. Akkor orvos vagyok??? Nem vagyok, mert a feltételeket nem teljesítettem. Hogy lehetett volna örök élete Ádámnak, ha olyan feltételt kellett volna teljesítenie, amit nem teljesített. Isten tudta, hogy nem teljesíti, tehát alapjában véve nem volt örök élete. Mire volt az élet fája, ha örök életük van alapjában véve??? Nem szakíthattak a jó és rossz tudásának fájáról, és kellett szakítsanak az élet fájáról. Ez már két feltétel, amit Isten pontosan tudott, hogy nem teljesítenek. És ha ez megvan, következtek volna a többi feltételek? Próbáld meg megérteni a kérdés lényegét, és ne néhány szón lovagolva, a témáról kezdj el beszélni, aminek amúgy semmi köze sincs a kérdéshez.
2017. jan. 11. 10:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!