Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evolúció vagy Teremtés? És a...

Evolúció vagy Teremtés? És a kettő egyszerre?

Figyelt kérdés
Létezhet, hogy Isten az evolúció által hozta létre az életet?

2017. jan. 12. 10:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
17%

"Miért ne működne? A világunk alapvető jellemzője a halál (mivelhogy minden anyag csak véges mennyiségben áll rendelkezésre, csak akkor maradhat fent az élet, ha arányosan ugyanannyi élőlény pusztul el, hiszen az újonnan születettek csak az elpusztult èlőlények tápanyagaiból képesek felépíteni a saját testük anyagait), nem az evolúcióé, az bármiféle élőlény pusztulása nélkül is tökéletesen működik."


Tehát akkor nem működik, mivel a világunk alapvető jellemzője a halál:) Te magad bizonyítod most:) Mutatom: világunk jellemzője a halál, világunk az evolúcióval alakult ki, az evolúciónak semmi köze a halálhoz. Briliáns!

Amúgy Te nagy evó fan vagy, nem tudod, mit tanítanak? Javaslom átnézni a "természetes szelekció" vagy a "fitness" fejezetét + átgondolni a genetikát. De bakker nehogy már én tanítsam ezt, aki nem fogadja el a törzsfejlődést:( Nem fogom elmagyarázni, hogyan értem, mert nem fogom propagálni a törzsfejlődést. Ha meg új hipotézised van, azzal fárassz mást. Vagy ilyen erős fantáziával miért nem írsz regényt?

Tudom, mindenre meg van a válaszod, ha nem haragszol, nem folytatnám ezt a buta beszélgetést.


Tudom, csak képletesnek tartod a Bibliát, de ez a kezdetben a növények által volt megoldva, mindenki növényeket evett, tehát a világ elvolt a halál nélkül. De persze Neked az 1 Mózes az mese. A halál a növényekre ebben az esetben nem vonatkozott. Megetted a gyümölcsöt, attól élt a fa. Lelegelték a füvet, újra kihajtott. Meg nem is klasszikus élőlény a fű bibliai nézőpontból, mert nincs az orrában Isten lehelete, de ezeket Te nem fogadod el...

Hová vezet a liberális teológia, Istenem:( Korlátlan fantáziáláshoz. Próbáld megismerni, hogy mit tanít az általad olyan nagyon üldözött oldal. Meg fogsz lepődni. Olvass kreós anyagokat!

2017. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
23%

"Jó, tehát vagy evolúció vagy teremtés. De kinek higgyek?"


Senkinek. Alaposan tanulmányozd át mindkét oldalt. Olvasd el pl. Don Batten: Kérdések a kezdethez c. könyvét. evós/ateista anyagot fogsz találni bőven. Vagy csak olvasd mindenféle értelmezés nélkül a Teremtés könyvét

2017. jan. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
69%

Namost, a Teremtéstörténet egy Ókori (egyesek szerint egyenesen bronzkori!) világnézet konzervált formája. Ez sokideig vélhetően szájról-szájra terjedt, majd egyszercsak néhány ilyen sztorit leírtak, és onnantól "kőbevésett" lett, magyarul bármi új információ jött, s jönne, az már nem kerülhet bele. Így magyarázni a jelenlegi tapasztalatainkkal összevetve csupán belemagyarázás.

Legfontosabb kiemelni, hogy az evolúciós elmélet - mint tudományos elmélet - nem foglalkozik az élet létrejöttével. Ahogyan az anyagéval sem. Azzal foglalkozik, hogy hogyan jött létre az első létformából (mely egy egysejtű) az élőlények mai változatossága.

"De amikor a DNS-ről olvasok, ott az jön le, hogy minden precízen meg van tervezve. Kódok vannak benne, és ez nem lehet a vak véletlen műve." - Nem is a "vak véletlené", hanem replikáció, variáció és szelekció kissmilliónyi lépésének eredménye!

2017. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
82%

"De kinek higgyek? Az evolúció tanának vagy a keresztényeknek?ˇ"


Figyelj az evolúció nem egy ideológia vagy vallás. Nem kell benne hinni, vagy neki hinni. De ez is már ezerszer el lett mondva itt az oldalon...



"A másik azt mondja, hogy Isten létezésére nincs bizonyíték és arra sincs, hogy Isten a teremtés által alkotta az életet."


Az evololúció a természettudományokhoz és azon belül is a biológia területéhez tartozó tudományág. Istennel a filozófia és méginkább a teológia foglalkozik.

Az evolúció pont annyira foglalkozik az istenkérdéssel mint a relativitáselmélet. Tehát semennyire.


"Véletlenül a semmiből jött létre az élet."


Ki és mi állít ilyet? Mert az evolúciónál nem téma, mivel nem az élet létrejöttével foglalkozik.

2017. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
73%

"Tehát akkor nem működik, mivel a világunk alapvető jellemzője a halál:) Te magad bizonyítod most:) Mutatom: világunk jellemzője a halál, világunk az evolúcióval alakult ki, az evolúciónak semmi köze a halálhoz. Briliáns! "

1. A világunk nem evolúcióval alakult ki. Az élőlények változásait írja le az evolúció, a világ kialakulását.

2. Mèg egyszer mondom, a halál a világunk része, nem az evolúcióé. Egy hipotetikus, végtelen erőforrásokkal rendelkező világban nem lenne halál, de az evolúció ott is vígan működne tovább.

3. A növények is élőlények.

4. Csak az ember orrába lehelésről ír a biblia.

5. Olvastam kreacionista írásokat. Kár volt. Én szégyelltem magam keresztényként, hogy más keresztények olyan ostobaságok összehordásával próbálják propagálni a nézeteiket, amelyekről süt, hogy még a középiskolás mércét sem ütik meg az univerzumról, az életről való tájékozottságukban...

2017. jan. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Mojjo ***** válasza:
79%

@10: embőr, write only módba kapcsoltál? Beidézem még egyszer, amit már leírtam ide:


"az evolúció nem foglalkozik az élet létrejöttével, eredetével. Az evolúció a már létező élet változásaival foglalkozik."


Nem mellesleg _nem létezik_ olyan tudományos modell, ami szerint az élet (vagy bármi más) egyszercsak a nagy semmiből jött létre... Nem csak az evolúció nem mond ilyesmit, semmi más sem teszi.

2017. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
83%

# 11

"világunk az evolúcióval alakult ki,"


Az evolúció nem foglalkozik a világunk kialakulásával. Ez ügyben tessék megismerkedni a földtudományokkal.


"Meg nem is klasszikus élőlény a fű bibliai nézőpontból,"


A denevér pedig nem emlős hanem madár, igen.

2017. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
61%

Hopsz, most nézem hogy a 15. kommentben lemaradt az egyik mondat vége. Remélem senkinek sem okoztam vele komolyabb lelki törést :D

Tehát javítva, "A világunk nem evolúcióval alakult ki. Az élőlények változásait írja le az evolúció, a világ kialakulását egyszerűen nem is tárgyalja."

2017. jan. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként ez a "semmibő valami" téma pont a bibliai teremtés történetnél van jelen. Ahol Isten a semmiből teremt valamit.

Ezen felül sem az evolúciónál, sem pedig az ősrobbanásnál nincs ilyenről szó. Nem értem hogy asz utobbi kettőbe miért teszik bele egyesek.


ui: Mivel én hoztam fel az ősrobbanást ezért szeretném lezögezni hogy ott sem klasszikus robbanás nem volt, és az evolúcióhoz sincs köze. Csak hogy tisztázzuk, és nehogy valaki miattam zavarodjon bele a témába.

2017. jan. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
62%

Sziasztok!


Bocsánat, pongyolán fogalmaztam (egyszerűsítettem)!


Tehát a mondatom helyesen:

Nem, mert az evolúció által az egysejtűből évmilliók során kifejlődött ember elmélete feltételezi a halál jelenlétét a rendkívül hosszú idő alatt. Azonban a Biblia szerint a halál az ember bűnesete miatt jelent meg a Földön. Ezért nem lehetséges a kettő egyszerre.


Mindamellett az evolúció egy létező folyamat, és ezt a bibliai Teremtésben hívő keresztény emberek sem tagadják, példának okáért az emberi rasszok kialakulásáért, vagy a fajokon belüli rendkívüli változatosságért az evolúció a felelős.


Üdv. Péter

2017. jan. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!