Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hiszem hogy van Isten, van...

Hiszem hogy van Isten, van Ördög, vannak szellemek, van evolució, és vannak ufók. Ebben lehet hinni egyszerre, vagy választanom kell?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 04:25
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

Mármint érzem hogy van Isten aki figyel ránk,

az ördögtöl és a szellemektől félek,

az evoluciót azért hiszem el, mert logikusan hangzik,

és a hatalmas világegyetemben nem a föld az egyetlen, ahol élet van, szóval akkor vannak Ufók is.


Abban nem hiszek, hogy a sorsunk előre meg van írva,

mert a véletlenekben hiszek inkább és a kettő üti egymást,


de a többi az szerintem mehet együtt. Vagy nem???


Az is lehet hogy nem vagyok tisztában a "hit" fogalmával. Valaki elmagyarázhatná hogy mi is az tulajdonképpen.

2010. febr. 15. 05:05
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lehet hinni egyszerre mindegyikben.
2010. febr. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
87%
Hinni annyit jelent, hogy nem tudni - tehát amiben hiszel, azt nem lehet bizonyitani.
2010. febr. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne, Te is azt teszed.

Egyébként igaz, az ember abban hisz, amit nem tud.

2010. febr. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
64%
Persze,hogy lehet hinni!!!Mindenki azt hiszi el,amit ő lehetségesnek tart!A szellemektől meg ne félj,mert te is az vagy,csak még van tested!Ha már nagyon félsz,gyújts meg egy fehér mécsest! :) Az ufók(ufonauták) csak értelmesebb lények lehetnek nálunk,akik rájöttek már az Isten mivoltára,és szeretetcentrikusak lettek tőle,tehát attól sem kell félni,hogy háborúzni jönnek majd..az ördögöt meg ki lehet kerülni,szintén a szeretet segítségével,szóval tőle se félj!Semmitől nem kell félni! :)
2010. febr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Akkor jó :)


Már azt gondoltam biztos hülye lehetek,

de akkor ezek szerint nem vagyok annyira nagyon gáz,

na megnyugodtam.


Köszönöm a válaszokat :)

2010. febr. 15. 18:14
 7/34 Srapnel ***** válasza:
78%

"Mármint érzem hogy van Isten aki figyel ránk"


Érzed, de nem tudod.


"az ördögtöl és a szellemektől félek"


Félsz tőlük, de nem tudod, hogy vannak-e egyáltalán.


"és a hatalmas világegyetemben nem a föld az egyetlen, ahol élet van"


Ezt te honnan tudod?


"szóval akkor vannak Ufók is"


Ez miért következik az előzőből? A Földön is van élet, mégsem járunk csészealjakkal.


"Abban nem hiszek, hogy a sorsunk előre meg van írva,

mert a véletlenekben hiszek inkább és a kettő üti egymást"


Miért ne lehetne belekódolva a jelenlegi helyzetedbe a jövőd nagy vonalakban? Aztán néha a véletlen dönt.


Nem vagy "gáz", csak hiszékeny. Az evolúcióban meg nem hinni kell.

2010. febr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

"és a hatalmas világegyetemben nem a föld az egyetlen, ahol élet van"

Hát nem tudom, csak feltételezem,

vagy inkább úgy mondom, hogy simán el tudom képzelni.


Vannak érdekes dolgok, pl hogy két sejt is tud kommunikálni egymással, úgy hogy a világ két másik pontján van, baromi távol egymástól.

Most ezzel kísérleteznek. Ezzel állítólag gyorsabban megy át az infó mint a fénysebesség, holott eddig a fénysebesség volt a maximum.


Mondjuk ha rádió helyett sejtekkel tudnánk küldeni digitális jeleket, az kicsit gyorsabban eljuthatna az "UFÓ-khoz".


Az is lehet, hogy a föld Isten egy sejtje, nem tudom, semmi sincs bizonyítva, de nem zárkózom el semmitől :)

2010. febr. 16. 06:23
 9/34 A kérdező kommentje:

Hja, mégegy. Nem azt mondom, hogy az UFÓK okosabbak nálunk és csészéken repkednek. Szóval lehet hogy van élet máshol is, de lehet, hogy csak "csótányok" vagy valami olyan lények laknak ott, ami nálunk nincs, esetleg olyan, ami nem oxigénnel és vízzel működik :)


Pl találtak olyan állatot, ami vulkanikus területen él, olyan savas környezeben, ami minket szétmarna.

2010. febr. 16. 06:31
 10/34 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok én is.Azt hiszem nem zárják ki egymást.
2010. febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!