Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, ti nézhettek...

Jehova tanúi, ti nézhettek horrorfilmeket?

Figyelt kérdés
Olyasmikre gondolok,amikben nem emberi gyilkos van,hanem szellem,démon,ilyesmi,ilyet nézhettek? Ha nem,miért nem? Csak kíváncsiságból. :)

2017. jan. 13. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

Nem.


Isten ellenségének a dolgaira nem vagyok kíváncsi.

S nem szeretném látni, hogy milyen élvezettel gyötri meg a felebarátaimat.

2017. jan. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És milyen jellegű filmeket nézhettek? Mert valahol olvastam (asszem talán pont tőled),hogy lelkiismereti kérdés,hogy ki milyen filmet enged meg magának. Akkor úgy kérdezem inkább,hogy te milyen filmig mennél el,amit a lelkiismereted még megenged?
2017. jan. 13. 15:25
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

"S nem szeretném látni, hogy milyen élvezettel gyötri meg a felebarátaimat.

"


Amikor melletted az aluljáróban egy éhező fekszik alamizsnát kunyerálva, akin te keresztül nézel, mert háltaok nem szoktak segíteni ezeken a nyomorultakon, akkor is az ördög munkáját nézed végig TÉTLENÜL!Az mennyivel jobb?

2017. jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Lehetőleg olyat, amiben nem mutogatnak épen nemi életet élő embereket, és vagy amiben a bosszú, és a mások életét, jólétét veszélyeztető elemek vannak.


Ilyenből nagyon nagyon kevés van, így nem is nagyon kapcsolom be a tévét, mert nem találom élvezetesnek, hogy ezen legeltessem a szememet.


Inkább keresek más kikapcsolódási formát,

pl most épen itt ülök, és a szép, egészséges jövőről írok az embereknek. De vannak olyan játékok, ami fejleszti a kreativitást, illetve egyik kedvencem az Escape, illetve logikai játékok.

2017. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kotekedesbol, hanem kivancsisagbol kerdezem: ha a gyereked (ha van mar, vagy ha csak kesobb lesz) tortenelmet tanul majd, amiben jocskan van kegyetlenkedes, azt hogy fogod tudni kezelni? Vagy irodalombol olyan muveket kell elolvasnia, amiben haboru vagy oldokles van? Ezeket kenytelen vagy "atereszteni" a szuron. Ezt hogyan kezeled majd? Sot, ha csak bekapcsolod a hiradot, akkor is rengeteg kegyetlenseg zudul rad. Nem tudod kikerulni.
2017. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%

Kedves #3-as.


Nem szoktam tétlenül nézni sátán munkáját, de Tenni sem tudok ellene, nincs hatalmam, és anyagi forrásom hozzá.


Ha módomban áll, akkor élelmet mindig vásárlok azoknak akiket már jól ismerek, és tudom, hogy nem dohányra, és alkoholra költik.

S ezzel nem Én vagyok egyedül. Több ember van már, akiknek mi is hozzájárultunk, hogy rendes lakásban lakjanak, és dolgozzanak, hogy fenntartsák az életüket.


De olyan is volt, aki a vásárolt élelmet mikor átadtam neki, kidobta a kukába. Egy másik társa kivette, mérgelődve, és jól lakott belőle. Elhiheted rengeteg tapasztalatom van, sok olyan embert ismerek, akik sajnos már nem élnek, ott haltak meg az aluljáróban, de sokat segítettünk amiben tudtunk, élelemmel ruházattal, gyógyszerekkel, a legtöbbjük kábítószer függő, illetve ismerek néhány olyat, aki a saját neműkhöz vonzódnak, és rendszeresen beszélgetek velük, és még meg is védenek bennünket ha egy járó kelő beszólogat a Tanúknak,


Tudnék mesélni, elhiheted....miket látok. :(

2017. jan. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Az tény.


Van gyermekem, 29. éves. És mindig a korának megfelelően igyekeztem tanítani ezekről és azt hogyan kezelje ezeket.

Kikerülni mindent nem lehet, az biztos, de ha mód van rá, nem keresem azt hogy ezekből csemegézzek.

2017. jan. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez jutott eszembe nekem is,hogy nem lehet burokban élni. Jó,nyilván,a horrorfilmeket el lehet kerülni,de magát a kegyetlenkedést ezzel nem lehet kizárni,elég csak kimenni az utcára,már az is elég horror. Egy gyereknek meg sokkal jobb,ha otthon a szüleitől hallja a rossz oldalt is,nem pedig úgy,hogy otthon burokban van,aztán amikor kikerül a világba,akkor jön a nagy meglepetés,hogy mégse minden úgy van,ahogy anyu elmesélte. A világ nem fog foglalkozni vele,hogy törékeny gyerek,az kíméletlenül elétárja a rosszat,ezért mondom,hogy inkább akkor anyutól meg aputól hallja.
2017. jan. 13. 16:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Ertem, koszi :)
2017. jan. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%

Pontosan kedves kérdező, egyet értek.


Isten soha nem zárta burokba a népét, de mindig elmondta mire számíthatnak, hogy ne érje váratlanul Őket,

ezért a szülőknek nagyon nagy felelősségük ebben a világban úgy nevelni a gyermeküket,hogy sikerüljön kikerülni a váratlan rossz helyzeteket.


S hidd el, sokszor, ennek ellenére, még is sokan belecsúsznak ebbe és nehezen hiszik el a csemetéikről, mert hát valóban vannak szülők, akik igyekeztek mindent megtenni.

De a rossz többségben van.


Én tudom.....

2017. jan. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!