Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Magyarországi Jehova Tanúi...

A Magyarországi Jehova Tanúi vezérkarának van tudomása arról, hogy milyen viták vannak itt a gyakorikerdesek-ben a szervezetről és a tanúkról?

Figyelt kérdés

2017. jan. 28. 09:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem igen, hiszen más országokban is vannak Tanú ellenes "megmozdulások, amik jóval agresszívabbak


Pl Orosz országban hamis bizonyítékokat gyártanak a Tanúk ellen.

Ott be van tiltva a Mit tanít valójában a Biblia c. könyv,ezért a Tanúk nem is használják, míg ki nem vizsgálják hivatalosan az ügyet.

ennek ellenére néhány megfizetett ember, becsempésznek ilyen könyveket a termeinkbe, és utána rájuk hívják a Rendőrséget....és ezekhez hasonlók.


Több testvér, és testvérnő van börtönben, ahol brutálisan megverték Őket, némelyiket arccsont töréssel kezelnek.

2017. jan. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
39%
2017. jan. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
39%
2017. jan. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
83%
Nyílván van, gondolod az itteni hívőik nem jelentették már régen a feljebbvalóiknak? Ha egy-egy nehezebb kérdésre soká jön a válaszuk, valószínű éppen jt-s is éppen válaszra vár valami jt vezetőtől.
2017. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
82%

Ha tudnak is, akkor talán nem is annyira foglalkoznak ilyenekkel, hiszen egyszerűen nincs okuk rá. A szervezet iránt elkötelezett tanúkat többségében úgysem lehet kibillenteni abból a negatív állapotból, amire hajszolták őket. Egyszerűen nem kell cselekedniük, hiszen a tanú úgyis a szervezetnek fog hinni. Nézd meg a Bibliával kapcsolatos helyzetet. A Magyar Bibliatársulat közleményt adott ki, amiben elhatárolódik az Őrtorony újszövetségi fordításától, mégis a tanúk úgy használják, mintha mi sem történt volna, fel sem merül bennük, hogy egy meghamisított szöveget tartanak a kezükben.


Felesleges tehát megerőltetniük magukat. Maximum attól fájhat a fejük, ha olyasvalaki kerül ide, aki még nem rendelte alá az életét a szervezetnek, csak barátkozó. Az meg nem is biztos, hogy a vezetők orrára fogja kötni azt, hogy milyen anyagot olvas, és kikkel vitázik.


Egyébként nem csodálom, hogy az oroszországi helyzet oda fordult, ahol most van, azonban figyelembe véve azt, hogy ez a szervezet mit művel az emberekkel világszerte, érthető, hogy egy nép nem bírta már tovább. Az Őrtorony azonban arcátlan módon ezt is a maga javára használja fel, hiszen mártírnak mutatják magukat, hogy őket mennyire bántják, ám arról már nem szólnak, - és mélyen hallgatnak - hogy a tanúk miket műveltek, ami ezt az agresszív reakciót váltotta ki.


A jw.org szerkesztői bizonyára tudnak a tanú botrányokról is, ám azokat vagy elhallgatják, vagy rágalmazásnak állítják be, hamis színben feltüntetve másokat.


Üdv,


Dante

2017. jan. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
22%

Drága Dante, Én a Biblia Istenének köteleztem el magam.


Hogy Jehova mindig is egy népet vezetett és irányított, az benne van a szentírásba, de mintha nem látnátok azt a módszert, melyben ezt igazolja, és nem vallásköziséget felekezetekre szakadt kuszaság és tanításbeli különbözőség alapján várja el a neki bemutatott imádatot.


Egyébként pedig vissza térve a Testvérekre, nem azért van ez, mert olyan eget rengető dolgot csinálnak a testvérek, hanem bizony ott az Ortodox egyházak mögött álló hatalmak féltik a híveiket, ahogy a Farizeusok is tették, megszűnne a munkájuk, a megélhetésük, a befolyásoltságuk a hatalmak mellett.

2017. jan. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%

living witness:


"Drága Dante, Én a Biblia Istenének köteleztem el magam."


>Felőlem élhetsz ebben a hitben, és tudom jól, hogy nem is tudlak meggyőzni az ellenkezőjéről, tehát rád hagyom. Azt viszont remélem veszed zokon, ha én azt gondolom, hogy egy óriási csalás hálójába kerültél a többi társaddal együtt, és valójában egy olyan szervezet befolyása alatt vagytok, aki önmagát Isten szócsöveként definiálja. Az általuk ismertetett isten nem az Isten, hanem egy hamis istenkép, mert a Biblia nem támogatja sem a tanításaikat [ezért kellett az UVF-ban annyi módosítást végezni], sem pedig azt az eretnek bibliakezelést, ami ellen már a keresztény úttörők is küzdöttek.


Természetesen ettől függetlenül hiheted magad Isten emberének, de a velem való beszélgetésben ez az érv kb. annyit ér, mintha egy muszlim akarná nekem bizonygatni, hogy Mohamed az Isten prófétája volt. Kb. ugyanaz a csalás, csak más köntösben.


"Hogy Jehova mindig is egy népet vezetett és irányított, az benne van a szentírásba, de mintha nem látnátok azt a módszert, melyben ezt igazolja, és nem vallásköziséget felekezetekre szakadt kuszaság és tanításbeli különbözőség alapján várja el a neki bemutatott imádatot."


>Ezt az érvet már ízekre szedtem én is, meg mások is, ugyanígy nagy - zsidó, keresztény és JT kritikai - irodalma van a "jehova" név helytelenségének is, mégis csak hajtod a magadét. [Mondjuk szegény Tanúknak más lehetőségük nincs is, hiszen vagy az előre legyártott választ ismételgetik, vagy inkább mélyen hallgatnak].


"Egyébként pedig vissza térve a Testvérekre, nem azért van ez, mert olyan eget rengető dolgot csinálnak a testvérek, hanem bizony ott az Ortodox egyházak mögött álló hatalmak féltik a híveiket, ahogy a Farizeusok is tették, megszűnne a munkájuk, a megélhetésük, a befolyásoltságuk a hatalmak mellett."


>Az Ortodox kereszténységnek nincs szüksége arra, hogy féltse a híveiket, mivel a kb. 2000 éves múltukból és apostoli eredetükből fakadóan olyan tudással és apologetikai irodalommal rendelkeznek, amire egy mezei Tanú soha az életbe nem fog eljutni. Nevetséges, ha azt gondoljátok, hogy az ortodox kereszténység fél tőletek.


Azon meg nem tudom, hogy szomorkodni, vagy nevetni kéne, miszerint "nem azért van ez, mert olyan eget rengető dolgot csinálnak a testvérek," --> ilyet csak az mondhat, aki teljesen elzárta magát a külvilágtól és a vallása álomvilágában él. A tárgyalótermi hazugságoktól kezdve a gyülekezetekben eltitkolt szexuális molesztálásokig sok dolog van az Őrtorony számláján. És ennek ellenére képesek más vallások ellen lejárató kampányt indítani. Nem csodálom, hogy az oroszoknál végül elszakadt a cérna, nem bírták tovább ezt a képmutatást, hanem haragra gerjedtek.


Egyébként a Church Of God gyülekezetei is hasonló tanításokat vallanak, mint a Jehova tanúi. Érdekes, a Church of God gyülekezeteit SENKI sem bántja. Vajon miért? Talán azért, mert ők tudnak normálisan viselkedni...


Üdv,


Dante

2017. jan. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%

"Szerintem igen, hiszen más országokban is vannak Tanú ellenes "megmozdulások, amik jóval agresszívabbak "


kedves living witness


a gyk jehova ellenes oldal? én eddig azt hittem ez egy olyan oldal amit arra találtak ki hogy ha valamit nem tudsz, vagy nem mersz megkérdezni megtehesd


ha ez jehova ellenes oldal ami a hited szerint csak akkor lehetséges ha a sátán oldala, te mit keresel itt? csak nem a sátánnal cimborálsz épp?

nehogy megtudják a vénjeid hogy itt dagonyázol a fertőbe

tudod mi mi lesz a kitagadottjaitokkal nem? mennek a pokolra, esetleg tévedek?

2017. jan. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
8%

Nem mondtam, hogy Jehova ellenes oldal. Hogy vannak akik nem értenek egyet, attól még a felebarátom az aki itt van. De persze vannak akik mély ellenséges hozzá állással írogatnak, a legocsmányabb szavakat is felhasználva, de ezt sem az Én tisztem megítélni, mindössze rosszul esik hogy ilyen butaságot csinál, amikor illetlen gondolatokat közvetít.

S a vének tudnak róla, hogy itt vagyok.


"mennek a pokolba, tévedek"?

Igen tévedsz.


Pokolba jelenleg még mindenki megy.

A feltámadás az, ami nem mindenki kiváltsága.

Ezt pedig nem az én, vagy a testvéreim vagy bárki joga eldönteni.


S akik valamiért kikerültek Isten népéből, még bármikor visszatérhetnek hozzá, az ajtó még nyitva van.

2017. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
72%

" az ajtó még nyitva van."


Na persze. Ha be akarsz menni.

De ha ki akarnál jönni rajta, akkor is nyitva lenne?

De te nem is akarsz kijönni, ugye? Az a rengeteg fenyegetés mást is elrettentene ettől a kívánságtól...

2017. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!