Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetne arról szó, hogy...

Lehetne arról szó, hogy mindannyian, akik itt írunk a gyk-en vallás kategóriában, békejobbot nyújtsunk egymásnak?

Figyelt kérdés

Olyan kimerítő, és lehangoló, hogy szinte minden kérdés végén vérre menő vita van. Akinek problémája van a másikkal, rendezze privátban. Szerintem mindannyian egyet értünk azzal, amit az Úr Jézus mondott: "Arról ismerik meg, hogy a tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok."

Alkalmazzuk ezt. Szinte minden kérdés vége az, hogy a Tanúkat pocskondiázzuk.

Őszintén kérem mindanyiónkat, fejezzük ezt be, és maradjanak a vitáink egészséges keretek között.

Aki hajlandó erre, kérem írjon egy okét, igent, rendbent...



2017. jan. 29. 18:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%
Részemről oké! De a kreósokat se cseszegessék:) Én is Jézusé vagyok
2017. jan. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%
Egyet értek.
2017. jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
37%

Én erre csak azt tudom mondani,hogy mindennek oka van.

És,hogy a tanúkkal van a levtöbb vita annak is jó oka van,és tudod miért kedves kérdező?

Azért mert te is én is és mindannyian csak a hitehagyott kereszténység hamis tanításaiban tengődünk és számunkra nincs mentség csak akkor ha megalázkodunk Jehova közvetítő csatornája előtt.

És most kérdem én tőled hogy hajlandó vagy te ezt megtenni?

Tehát csak úgy lesz béke és úgy lehet itt béke ha az egyik fél enged.

Szerinted nennyi az esélye annak,hogy ez megtörténjen?

De,hogy a kérdésedre is megadjam a választ;


OK én benne vagyok és kíváncsian várom a többi jobbot is.

2017. jan. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
3-as. Living witness az elsők között okézta a kezdeményezést, minden kikötés, komment nélkül. Ez egy gesztus volt. És én értékelem.
2017. jan. 29. 18:37
 5/22 anonim ***** válasza:
35%

Egyenlőre én is :)

De még ne igyunk a medve börére.

2017. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%
Aki nem akart veszekedni (mert itt általában nem vita folyik), az eddig sem veszekedett, aki akart az ezután is fog.
2017. jan. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
43%

Egyedül living mondott igent a tanúk közül, a többinek más a véleménye:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..

2017. jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

7-es ez OFF. Amúgy milyen vallású vagy?

Ha gyűlölködni akarsz, a más vallásúakat lehúzni, ne írj!

Ez az én kérdésem!

Egy rendben vagy egy soha!- ennyit kérek.

Amúgy másfél órája írtam ki a kérdést, én türelmes vagyok.

2017. jan. 29. 19:48
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Én eddig sem pocskondiáztam a Tanúkat, és ezután sem fogom. Mindenkit aki hisz az Úr Jézus Krisztusban és követni kívánja én a testvéremnek tekintek függetlenül attól, hogy milyen felekezethez tartozik!


Itt a tenyerem csapjatok bele... :-)


Üdv. Péter

2017. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
16%

Kedves Kérdező!


Nézd én elhiszem, hogy te egy jó ember vagy és azt is elhiszem, hogy csak jót szeretnél és végre békét minden egyes ember közt;-dehát ki ne akarná ezt!?

Csakhogy ezzel a kérdéseddel nemhogy jót tettél hanem pontosan az ellenkezőjét és meglátod,hogy ez még fog csattani.

Lovat adtál a Jehova Tanúi alá.

Félre értés ne essék, én nem gyűlölöm őket és nem is haragszom rájuk viszont annál inkább haragszom és gyűlölöm azt amit képviselnek, és gondolom, hoy a legtöbb ember aki velük vitába áll hasonló képpen gondolkodik.

Megmosolyogtatóak azok a szavaid amikor azt írod,hogy;

"vérre menő vita" mert felidézem azokat a IV.sz valódi "vérre menő" vitákat amelyek ha nem lettek volna akkor ma nem is lenne már kereszténység csak arianizmus.

Jézus féltestvére Judás ezt mondta;

"Kűzdjetek a hitért mely egyszer és mindenkorra a szentekre bízatott".


Kedves Kérdező ne vedd rossz néven, hogy most ezt fogom írni de te csak a vitát látod meg ezekben a beszélgetésekben az okot viszont nem akarod tudni. Pedig jó lenne ha egy kicsit utána néznél az okoknak is.

Van egy olyan mondás,hogy;

"A tétlenség útat nyit a gonosznak".

És te pontosan ezt kéred a kérdésedben,hogy a béke kedvéért legyünk tétlenek.

Ha a IV.sz-ban i Athanásziosz püspök is azt tette volna akkor mint ahogy mondtam már;-ma nem lenne amiről vitáznunk mert nem lenne kereszténység.

A IV.sz-ban az emberiség 99% hitt valamilyen istenben vagy istenekben nagy volt a tét, hogy a kereszténység fenn maradjon.

Ma a XXI.sz-ban az emberiség talán 50% hisz valamilyen istenben de a másik 50% feláldozható mert nem hisznek semmiben.

Szerinted az utóbbi "kemény" másfél évszázadban miért alkult ki annyi szekta meg új vallás mint amennyi soha nem volt az évezredek során?

Azért mert meg van a "táplálékuk" és van amit zabáljanak és feláldozzanak annak aki mindezt elindította.


És most gondolj csak bele, hogy ezekkel a "véres vitákkal" talán embereknek hívtuk fel a figyelmét és talán mentettünk meg egy olyan vallássi szervezettől akinek minden célja a terjeszkedés és az élősködés minden áron.

Gondolkozz csak el, hogy kit próbálsz óvni és védeni!

Egy olyan szervezetet aki még attól sem rettent vissza,hogy meghamisítsa a Szentírást, hazudik és szívtelenűl keyetlen tud lenni a híveivel szemben.

Jézus megbocsájtó vólt de ezek nem!

Jézus szeretetet mutatott,de ezek nem!

Jézus leűlt bárkivel enni és inni,de ezek nem!


Azt írod, hogy living vitnes az elsők közt elfogadta ezt a "baráti jobbot".

Persze,hogy igen hiszen ha mindenki visszavonul akkor ő szabad útat kap és az ő malmára hajtja a vizet.

Persze,hogy bele ment, hisz erre készítik fel őket, hogy legyenek udvariasan megalkuvók, és ő pontosan ezt tette.

Nehogy azt hidd,hogy őszintén is gondolta azt a jobbost.


Szóval tényleg azt szeretnéd,hogy legyünk tétlenek és közömbösek?

Jézus ezt várná el tőlünk,vajon?


Jogod van arra gondolni amit akarsz,ugyanúgy jogod van olyan kérdést kiírni amilyent csak akarsz. De ahhoz senkinek sincs joga, hogy embertársát rákötelezze valamire amit ő nem akar.


Remélem megérted,hogy mi is a tét!

2017. jan. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!