Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ide írogató hitehagyott...

Az ide írogató hitehagyott keresztény emberek többsége miért nem hagy már végre békét a szegény Jehova Tanúinak?

Figyelt kérdés

2017. jan. 29. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell ahhoz hitehagyottnak lenni, hogy idegesítse a Jehovák "térítése".
2017. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
A jehovások miért nem hagynak már végre békét akárkinek?
2017. jan. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Nekem az a furcsa, hogy Jehova tanúi itt a vallás/valláskritika kategóriában vitatkoznak olyan emberekkel, ahol nem egy olyan ember van, aki hisz Istenben.


Miért mennek más rovatba, akik teljesen távol vannak Istentől, mondjuk az ezotériába? Talán az ezoterikusoknak nem kell hirdetni a "jó hírt"?


Vagy ott van a szexualitás rovat, ahol látszólag az emberek nem is törődnek Istennel. Miért nem mennek oda az armageddont hirdetni?


Üdv,


Dante

2017. jan. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Drága Dante.


Jézus és tanítványok miért hirdettek másoknak akik hittek Istenben?

S nem vitatkozok, mindössze magam is leírom, amit gondolok egy témáról, mint ahogy más is.


Egyébként érdekesség kép leírom.

nem egyszer mentem más témában, ezotéria, és a szexualitás terén is Stb.


erre valaki azt írta, szép magyar szavakkal, hogy miért nem a vallás rovatba írogatok?

2017. jan. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

living witness:


Egy másik topikban már kifejtettem, hogy véleményem szerint Jézus és a tanítványok, illetve Jehova tanúi közt ég és föld a különbség. Te erről nem így vélekedsz, de én igen. Szóval ezt a témát már megbeszéltük, világos, hogy nem értünk egyet.


Örülök, ha voltál bent az ezotéria, illetve a szexualitás rovatba [egyébként melyik kérdéshez írtál? Csak úgy érdekességként], azonban tény és való, hogy nagy többségében Jehova tanú itt tengetik az idejüket. Ha átnézek az ezósokhoz, vagy a szexualitásba, sosem látlak ott sem téged, sem Kzitust, sem más régebbi tanút. Ellenben itt kb. minden harmadik kérdésnél látok egy Tanút.


Ebből az arányból azt gondolom, hogy az ide kommentelők mind ismerik a tanításaitokat, úgyis mondhatjuk "bedolgoztátok" ezt a kategóriát. Tehát innentől fogva kicsit furcsa, hogy nem más rovatokban tevékenykedtek ilyen sűrűn, hanem itt a keresztényekkel megy a vita. Szerintem éppen fordítva kellene: itt kevesebbet tevékenykedni, és új terepre menni. Mert az ezó-ban nem hiszem hogy annyira tisztában vannak a tanításaitokkal. Ott is lehetne például bizonyos kérdéseket kiírni hiszen az ezotéria és a vallás közt van hasonlóság. Félreértés ne essék, én nem utasítom egyikőtöket sem hogy menjen.


Dante

2017. jan. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
Pedig érthető.
2017. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Vidiripi


Kérdező! Nem vagyok hitehagyott! Kereszténynek vallom magamat, olyan hívő embernek aki hisz Istenben és az ő Fiában aki megváltotta az embereket a saját vérével, életét adta azokért akik hisznek benne! Nem hagytam el a hitemet és lettem Buddhista, Krisna tudatú vagy egyéb vallás tagja!

Számomra inkább az a kérdés hogy Jehova tanúinak miért kell itt jelen lennie.

Már írtam egyszer hogy próbáljuk ki hogy egyetlen tanú sem ír itt az oldalon. Legyen ez egy egységes cél a tanúk részéről. Garantálom ha ez megvalósul akkor nem fognak annyit Jehova tanúival foglalkozni az oldalon.

De nem hiszek benne hogy ez megvalósul. Így marad minden úgy ahogyan megszokhattuk.

A másik oka pedig az hogy sokan megvannak arról győződve hogy Jehova tanúi félrevezetés áldozatai. S figyelmeztetni szeretnék őket hogy bajban vannak olyan bajban amit nem ismernek fel.

Nézd el nekem hogy így írom, de a tanúk agymosás áldozatai így igen csak nehéz őket kizökkenteni ennek hatásai alól. De sokan megvannak róla győződve hogy lehetséges ha elég kitartó az ember.

Többek között ezért is nem hagynak "békét" a tanúknak.

De erről a tanúk is tehetnek. Nagyon is jól tudják hogy mivel találkozhatnak itt és még is aktívak. Tehát az ő döntésük és ezt vállalják.

Kérdező így ezek tükrében ne is csodálkozz a kialakult helyzeten mert mindkét fél tehet róla és aki mást mond az vagy nincs ezzel tisztában vagy hazudik!

2017. jan. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Mi érthető?


Hidd el, én egyáltalán nem utasítalak titeket, hogy menjetek el innen. Előbb megyek én el olyan helyről, ahol olyan emberek vannak akikkel nem értek egyet. Kamaszkorban is ezt csináltam, otthagytam azt a társaságot, aki nem volt szimpatikus.


Ha itt akartok maradni, ám tegyétek. Engem nem igen érdekel, és eddig sem azért írtam, mert meg akartalak győzni arról, hogy nincs igazad, ezt is elmondtam.


Az Őrtoronnyal kapcsolatban kommentjeim inkább a kívülállóknak szóltak, mert így lehetőségük van összehasonlítani az Őrtorony tanításokat annak kritikájával. De én egyébként be is fejeztem ezt is, az időm inkább másra szeretném fordítani.


Üdv,


Dante

2017. jan. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Nekem számos vitám volt ezen az oldalon jehovistákkal. Sok alapvető dologban nem értek velük egyet, és sokszor fejtettem ki az érveimet a tanításaik ellen. Mindemellett fel nem foghatom, hogy hogyan született meg bárkiben is az az igény, hogy egy közismerten világi média vallási rovatában, ahol bőven akadnak ateisták, homokosok, sátánisták, illetve pogány vallások képviselői, a jehovisták ne képviseltessék magukat. Még egyértelműen keresztény fórumon is megjelennek. Mi a probléma? Milyen lehetőségük lenne nekik hallani a valódi evangéliumot, ha gettókba kényszerítjük őket? Itt legalább számos más tévtanítás mellett az igazsággal is találkozhatnak. Az igazság magja pedig alkalmanként annak a szívébe is megtalálja az utat, aki teljesen másnak adta át magát korábban. Én ugyan tévelygésnek látom a jehovizmust, de azt is tévelygésnek látom, ha őket ezen az alapon elutasítjuk. A tévelygés rossz dolog, de Isten nem elutasítja a tévelygőket, hanem útbaigazítja, és akkor már nem fognak tévelyegni.
2017. jan. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Asperrimus!


Ámen!

Főleg az utolsó mondatod!

2017. jan. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!