Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek-e Isten létében?

Hisztek-e Isten létében?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta zavar, hogy nem tudom eldönteni mit higgyek. Vannak pillanatok mikor már majdnem depresszióba esem ezen kérdés miatt. Kérlek titeket, hogy fejtsétek ki véleményeteket.

#Isten #depresszió #hit #valós-e #Van-e Isten?
2017. jan. 30. 19:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%
Nem. De ha van is valahol Isten, akkor magasról szarik az emberekre.
2017. jan. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Miért nem látok rá okot.

Az egész Biblia tele van ellentmndásokkal. Most nincs Özönvíz? Szerintem rosszabbak vagyunk, mint akkor.

Rengeteg kérdésre választ sem kapunk. Isten honnan jött? Csak úgy lett?

2017. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem de beteg vagyok és vannak nagyon durva mély pontjaim, olyankor, mikor rosszul vagyok, vagy ha valami nagyobb csapás, akkor viszont teljesen őszintén szoktam felfelé fordulni "hogy isten miért".. Aztán, amikor elmúlik a fájdalom, akkor elgondolkodom rajta, hogy most komolyan istentől vártam, hogy segítsen egy biológiai folyamaton? Néha pedig elgondolkodom azon is, hogy ha mégis van Isten, akkor mit gondolhat, hogy hol őszintén fordulok hozzá, hol meg kiröhögöm magam miatta. Mindenestre az eszem azt mondja nincs. Legtöbb esetben ezzel az állításommal értek egyet.
2017. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
hiszem ha látom...
2017. jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%

Isten számomra egy relatív fogalom; úgy gondolom, mindenki számára létezik egy külön "isten" akiben hihet, és aki reményt adhat a mindennapjainak. :) Abszolút rajtad múlik, hogy miben hiszel, de senki sem fogja neked 100%-ig biztosan megmondani az igazat. Ha téged megnyugtat, vagy erőt ad neked, akkor higgy, rengeteg dologban tud még segíteni.

Az emberek szeretnek más, felettük álló jelenségekbe kapaszkodni, hiszen sokkal egyszerűbbnek tűnik valaki erősebbre, megbízhatóbbra hárítani a feladatainkat. Vagy esetleg kisírni a lelkünket valakinek, akiben teljes mértékben megbízhatunk. Talán ez a bizonyos "Isten" (aki egyesek szerint létezik, mások szerint nem - én valahol a két elmélet között vagyok) a lelkünknek azon része, amely segít legyűrni a problémáinkat. Ha hiszünk ebben az Istenben, talán sokkal nyugodtabban élhetünk.


Ez csak a saját elméletem, és nem minden szavam készpénz - ahogyan az értékelő pacsi sem lájkgomb. :)

2017. jan. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
38%

Az energia, amit a földi emberek Istennek hívnak, a tudatosság egy egyetemes kozmikus energiája. Nem egy idős ember

szakállal és negatív jellemvonásokkal, mint a bosszúállás, jutalmazás, vagy a büntetés. Mind a kozmikus tudatosság

gyermekei, vagy résztvevői vagyunk. Sok spirituális tanító, mint Jézus szintén elmondta ezt, de sajnos az emberek

félreértették őket. Elkezdték imádni őket és eltorzítani a szavaikat. A kozmikus tudatosság (Isten) az, amely minden

Univerzumot és dimenziót megteremtett, nem támogatja és nem is áldja meg a háborúkat, a katonaságot, vagy azokat a

kultikus vezetőket, akik önmagukat „szentnek” hívják. Nem áldja meg a politikai ego kampányokat, vagy az egós

sportverseny rendezvényeket.

Az „Istennek” hívott energia, az a határtalan energia, amely a szívben, a könyörületben és minden dolog iránti

szeretetben található meg. Az kozmikus tudatosság (Isten) egyetemes kozmikus energiája, az életben minden

részecskében és minden atomban jelen van. Minden növény, minden élőlény, még a levegő is telített a kozmikus

tudatosság energiájával. Attól függően, hogy az egyes egyedek, hogyan hatnak egymásra ezzel az isteni energiával. A

legjobb mód, hogy ezt az isteni energiát felhasználjuk, az a szívben lévő egyetemes szeretet használata. Ez át tudja

alakítani a személyes és a globális életet. Meg tudja teremteni globálisan a kozmikus szeretet tudatosságát és ezért egy

intelligens, békés társadalmat tud létrehozni. Ez az, amit a spirituális tanítók, mint Jézus, Buddha és ezren mások

mondanak, de sajnos félre vannak értve.

2017. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
Igen, hiszek. De hogy te hiszel-e, azt ne attól tedd függővé hogy mások mit mondanak! Csak hogy te mit érzel!
2017. jan. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Igen, az életünk az egyik Bizonyíték rá,


A következő Bizonyíték maga Isten szava a Biblia.

Ebben, bemutatkozik az embereknek, és elmondja az érzéseit, elvárásait, és még a jövőt illetően is megbízható dolgokról tájékoztat.

Valamint történelmileg megbízható, és bizonyos tudományos területein is megfelel az elvárásoknak, annak ellenére, hogy az amikor íródott, még sehol nem volt a tudományos fejlettség olyan mérvű, mint ma.


Azt hiszem egy Istentől származó könyvtől ezt el is várhatjuk.

2017. jan. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"bizonyos tudományos területein is megfelel az elvárásoknak"


Konkrétan?

2017. jan. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
A Föld kereksége, a vízkörforgása, stb
2017. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!