Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos párt találni?

Vallásos párt találni?

Figyelt kérdés
Nem nagyon járnak szabad lányok a gyülekezetbe , de úgy gondolom hogy talán nagyobb esélyem lenne egy keresztény lánnyal az életbe , mint egy világival , imádkozom is és türelmesen várok, persze próbálok nyitni , de kinek mi a véleménye erről ? Valóban két keresztény párnak több az esélye hogy együtt éljék le az életüket? Úgy gondolom talán ez még egy kötelék ami össze tarthat .

2017. febr. 1. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
A keresztények között is sok a válás. Egyrészt a hit segíthet, ugyanez egyben rizikófaktor is, mert a hit miatt talán kevesebbet foglalkozol a földi dolgokkal. Az "imádkozom és türelmesen várok" valószínűleg nem fog bejönni.
2017. febr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig az a jó, amit az élet hoz. Járhatsz egy keresztény lánnyal, de lehet azzal nem fogsz jól kijönni.. még az se kell, hogy érvek legyenek hogy most miért nem, egyszerűen csak érezni fogod, hogy nem egymásnak lettetek teremtve..


Ahhoz legyél mindig hűséges amit az élet hoz.. és ahhoz kétséged sem fog férni, ebben biztos lehetsz.

2017. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Sanyi bácsi Hitgyülijében tök sok jó fiatal csaj van. Vasárnaponként mikor odakapcsolok az ATVre, az első sorok tele vannak jó csajokkal.


Régebben jártam templomba. Ott 70 alatt nem nagyon volt nő. 14nél fiatalabb és 70nél idősebb, ez volt csak.

2017. febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


A Szentírás egyenesen "felemás igának" nevezi, ha valaki hívő létére világi párt választ:

"Ne legyetek a hitetlenekkel felemás igában, mert mi köze egymáshoz az igazságnak és a gonoszságnak, vagy mi köze van a világosságnak a sötétséghez?" (2Kor. 6:14).


Nos ha a gyülekezetedben nem találsz szabad lányt akkor érdemes lenne más gyülekezetekben ismerkedni, a türelem jelen esetben nem biztos, hogy Rózsát terem.


A keresztény házasságban - ha jelen van Isten - akkor jóval erősebb a kötelék: "a hármas kötél nem hamar szakad el" - írja bölcs Salamon a Prédikátor könyvében (4:12)


Üdv. Péter

2017. febr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem a keresztény lányok nem egy esetben prűdek, és unalmasak, bár ha te is hasonló vagy, akkor bizonyára meg fogod magad érteni velük.


A kérdésedre válaszolva, óriási tévhit, amit terjesztenek, hogy ha mindkét fél keresztény akkor "Az Úr megáldja azt a kapcsolatot meg a többi ilyen maszlag" --> ugyanolyan babona, mint bármi más.


Nekem volt egy kis kirándulásom más keresztény közösségben és ott azt a belsős anyagot hallottam, hogy a válások aránya semmiben sem különbözik a "világi"-ak esetétől.


Még valami: ha nagyon vallásos vagy, ne is próbálkozz vallástalan lányokkal, mert azoknak teljesen más az értékrendjük, esélyed sem lehetne náluk.


Szóval javaslom, járj el keresztény közösségekbe, és ismerkedj ott.


Üdvözlettel,


Dante

2017. febr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%

Egyet értek Péterrel.


Ha mind a két félnek egy célja van az életben és azon igyekszik, hogy azt elérje, és harmadiknak beveszik Istent az életükbe, akkor a házasság tartósabb, maradandóbb lesz.

A nehézségek esetén is hamarabb és békésebben oldanak meg problémákat.


azok a lányok pedig akik válogatnak, azok beválogatnak.

Persze most nem azt mondom, hogy nem kell figyelni a külső megjelenésre, de a belső értékek sokkal fontosabbak, és főleg, hogy őszinte legyen az Istennel ápolt kapcsolata, mert akkor azokhoz az értékekhez fog ragaszkodni, amit a férjektől, a feleségektől elvár a Teremtő.

ahogy édesapám mondta,

"szép tányérból, nem lehet jól lakni ha üres"

2017. febr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pl sima társkeresőn (randivonal) találtam keresztény lányt, ma a feleségem (már 4 éve).


Van olyan rovat, hogy be lehet írni, hogy jársz-e templomba. Én megnéztem, hogy van-e olyan lány, aki beírta, hogy rendszeresen jár templomba, és írtam nekik. Így kezdődött az ismeretség.


Szóval imádkozni nagyon fontos :) de ezen kívül lehet mást is csinálni a pártalálás érdekében... ;)

2017. febr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!