Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában megyik az a rész...

A Bibliában megyik az a rész ami az empátiáról szól (, , Koldusért koldussá lettem'' vagy valami hasonló)?

Figyelt kérdés

2017. febr. 2. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Erre gondolsz? Mondjuk ez a rész nem az empátiáról szól, de hátha


1 Korintus

9,19 Mert én, noha mindenkivel szemben szabad vagyok, magamat mindenkinek szolgájává [Mát. 20,27.28. 2 Kor. 11,7.] tettem, hogy a többséget megnyerjem.


9,20 És a zsidóknak zsidóvá lettem, hogy [Csel. 16,8.21,26.] zsidókat nyerjek meg; a törvény alatt valóknak törvény alatt valóvá, hogy a törvény alatt valókat megnyerjem;


9,21 A törvény nélkül valóknak törvénynélkülivé, [Róm. 3,26. Gal. 2,3.] noha nem vagyok Isten törvénye nélkül, hanem Krisztus törvényében való, hogy törvény nélkül valókat nyerjek meg.


9,22 Az erőtleneknek erőtelenné lettem, hogy [rész 8,13. Róm. 14,20.21.] az erőteleneket megnyerjem. Mindeneknek mindenné [2 Kor. 11,29.] lettem, hogy minden módon megtartsak [Róm. 11,14.] némelyeket.


9,23 Ezt pedig az evangyéliomért mívelem, hogy részestárs [Fil. 2,16.] legyek abban.

2017. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Empátia, együttérzés,


együttérzést úgy lehetne meghatározni, mint ami azonosulás másnak a helyzetével, érzéseivel és indítékaival, illetve ezek megértése.


(1János 3:17) 17 Akinek pedig megvannak e világ létfenntartásra való javai, és látja, hogy a testvére szükségben van, s mégis bezárja előtte gyengéd könyörületének ajtaját, abban mi módon marad meg az Isten szeretete?

(1Péter 3:8) 8 Végezetül, mindnyájan egyféleképpen gondolkozzatok, legyetek együttérzők, . . .

(Róma 12:15, 16) 15 Örvendezzetek az örvendezőkkel, sírjatok a sírókkal. 16 Ugyanúgy gondolkodjatok másokról, mint magatokról;. . .


(Máté 9:36) 36 Amikor látta a sokaságot, szánalmat érzett irántuk, mert elcsigázottak és hányatott sorsúak voltak, mint a pásztor nélküli juhok.

2017. febr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen értelmű vallomása van Pálnak:


1 Kor 9:19-23

"Mert én, noha mindenkivel szemben szabad vagyok, magamat mindenkinek szolgájává tettem, hogy a többséget megnyerjem.És a zsidóknak zsidóvá lettem, hogy zsidókat nyerjek meg; a törvény alatt valóknak törvény alatt valóvá, hogy a törvény alatt valókat megnyerjem; A törvény nélkül valóknak törvénynélkülivé, noha nem vagyok Isten törvénye nélkül, hanem Krisztus törvényében való, hogy törvény nélkül valókat nyerjek meg.Az erőtleneknek erőtelenné lettem, hogy az erőteleneket megnyerjem. Mindeneknek mindenné lettem, hogy minden módon megtartsak némelyeket.Ezt pedig az evangyéliomért mívelem, hogy részestárs legyek abban."

2017. febr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. febr. 2. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!