Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért zavar néhány embert ha...

Miért zavar néhány embert ha a szervezetről és Jehova Tanúiról gyakoribbak a kérdesek?

Figyelt kérdés

És itt a "nem" tanúkról beszélek.

Talán jobb lenne ha senki nem beszélne a hamis tanításokról és a Bibliai ferdítésekről?

Talán úgy gondoljátok,hogy jobb lenne közömbösnek maradni és hagyni,hogy hadd sodorja az ár ami sodorható?

Mi jó származna ebből?

És ha már itt tartok akkor megkérdezném,hogy mit gondoltok mi az előnye és mi a hátránya ezeknek a kérdéseknek beszélgetéseknek?

Remélem senki nem veszi rossz néven,hogy feltettem ezt a kérdést.



2017. febr. 3. 05:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Azokat zavarja csak, akik nem értik miről van szó és/vagy nem érdekli őket. Ilyennel is találkoztam.
2017. febr. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 imakommandós ***** válasza:
81%

Nem szabad ezekbe belefáradni. Örülök, hogy valaki mindig ott van a frontvonalon. xd


Ahol ellentétes állitások között igazságot kell tenni (főleg kivülállók miatt), ott per és kivizsgálás kell legyen.

Drága életeket befolyásolhat.

2017. febr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Sziasztok!


Én úgy gondolom és egyben meggyőződésem is,hogy nem szabad "közömbösen" kezelni ezt az ügyet.

Nagyon fontos tudni azt, hogy az Őrtorony Társulat NEM pihen!

A szántófőldi hírnökök folyamatos és egy jól kitervelt "munkát" végeznek, nekik nincs pihenő nincs hétvége nincs szieszta, és minden céljuk az, hogy minél több embert "fogjanak" be a szervezet hatása alá.

Hogy ez a dolog minél simábban és egyszerűbben mennyjen minden lehető eszközt felhasználnak, és így jön a képben az internet is.

Tudni kell azt is, hogy ha egy Tanú megszólít vagy választ ír egy kérdéshez neki csak egy célja van ezzel, hogy felkeltse az érdeklődésedet és kíváncsivá tegyen. Hogyha ez sikerűl neki akár egy emberrel is akkor már nyert ügye van. Mert ha valaki belekostól abba,hogy mit jelent "nem önállóan gondolkodni" és más gondolkodik helyettem akkor már azt az embert nagyon nehéz meggyőzni,hogy csak egy "délibábot" játszottak le neki.

Szóval én azt mondom, hogy mindig azt kell szem előtt tartani,hogy ha ők nem fáradnak ebbe bele akkor nekünk se szabad le engedni a "fegyvert" és próbáljunk meg mindig egy lépéssel elöttük járni mert emberi lelkeket menthetünk meg.

És mégvalami;-vegyünk példát a Tanúktól és próbáljuk meg elsajátítani azt a kitartást ami őket jellemzi és akkor talán a szervezet diktatórikus gyakorlása el lanyhul.


Üdv

2017. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Miért zavar? Mert egy nagyon sokrétű témában (vallás) a jehovákról szól minden második kérdés, ami szerintem enyhén szólva is morbid.

Csináljátok itt nekik az ingyenreklámot.

2017. febr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Igen, valoban minden masodik kerdes rolunk,Jehova Tanuirol szól! Szerintem is morbid, es abban is igazad van , hogy ez egy ingyen reklam! Biztosan sok olyan ember van, aki azert vizsgalja meg vallasunkat,/ szervezetunket,/ mert az allando vita kivancsiva tette. Termeszetes ha meg akar gyozodni arrol,hogy hol az igazsag,- megnezi a honlapunkat! Ott pedig kiderul az, hogy mennyire hiven kovetjuk a Bibliat!
2017. febr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Semennyire. És pont a Biblia mutatja ezt meg. Ti az őrtornyot követitek és annak a Biblia magyarázatát.
2017. febr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Azokat zavarja csak, akik nem értik miről van szó és/vagy nem érdekli őket."


Akik nem értik hogy miről van szó azoknak az embereknek javaslom hogy tájékozódjanak. S a legnagyobb poén az hogy ez egy olyan oldal ahol kérdéseket lehet kiírni. Ha nem ért valamit akkor kérdezzen ennyi. S szerintem teljesen logikus hiszen ez az oldal funkciója ezért jött létre. Kérdés feltevés vagy a már meglévő kérdésekre adott válaszok olvasgatása.

Ha meg nem érdekli akkor miért zavarja? Tovább lapoz és kész értelem szerűen kihagyja azt a kérdést ami nem érdekli.


Kérdező!


Nagyon is jól tetted hogy kiírtad a kérdést! Akit zavar az ne foglalkozzon vele. Senki nincs arra kényszerítve hogy elolvassa. Nem kell közömbösnek maradni informálódni kell. S itt jegyzem meg ezt még Jehova tanúi is szokták érvként használni. Hogy vizsgálódjon az illető személy. Én is ezt tudom mondani kérdezzetek és vizsgálódjatok. S ha az a dolog Jehova tanúival vagy az Őrtoronnyal kapcsolatos akkor javaslom kétszer annyi ideig vizsgálódjatok minden egyes felmerülő kérdés esetében! Nyugodtan bele lehet kérdezni minden témába akkor is ha kényesnek számít. De megmaradva a civilizált és tisztességes ember szintjén!

2017. febr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Szerintem is morbid, es abban is igazad van , hogy ez egy ingyen reklam!"


Ha tényleg annyira ingyen reklám lenne akkor nem szembesülne az ember azzal hogy vannak időszakok amikor a tanúk rengeteget írnak privátban. Ennek is meg van az oka! Mert ha privátban írnak akkor nem lesz ellen véleménye ha esetleg olyasvalakivel leveleznek aki érdeklődik. De ha nyilvános a dolog akkor jönnek a leleplezések és "ugrik" az érdeklődő!


"Biztosan sok olyan ember van, aki azert vizsgalja meg vallasunkat,/ szervezetunket,/ mert az allando vita kivancsiva tette. Termeszetes ha meg akar gyozodni arrol,hogy hol az igazsag,- megnezi a honlapunkat! Ott pedig kiderul az, hogy mennyire hiven kovetjuk a Bibliat!"


Nos abban én is biztos vagyok hogy azért vizsgálódik mert kíváncsi. S abban is biztos vagyok hogy van értelme rávilágítani az Őrtorony szervezet sötét foltjaira. S őszintén remélem hogy azok az információk amelyeket leírtam azok segítettek nem egy embernek abban hogy minden mérlegeljenek döntéshozatal előtt!

A igazságot nem a honlapon fogja megtalálni hanem Isten szavában az igazság az ott van. Isten igazsága. Nem pedig egy olyan honlapon ahol egy emberekből álló testület határozza meg hogy mi az igazság aztán amikor rájönnek hogy a szellemi eledel amit felszolgáltak az romlott volt akkor utána jön a magyarázkodás. Ami kiigazításnak van feltüntetve. Ami 1-2 esetleg 3 alkalommal még megérthető na de 12 az már biztosan nem isteni igazság. Főleg nem akkor ha még azt is hozzá teszik hogy szellemtől vezéreltek. Ha tényleg így lenne nem kellene 12 kiigazítás is egy tanításban!

Azon a honlapon csak az derül ki hogy mennyire híven követik az Őrtorony szervezetet! De az nem a Biblia!

2017. febr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
JehovaTanui a Teljes Irasra azaz a Bibliara alapozzak a hittuket.A kidvanyok csak segitenek a Biblia megertesben, de minden magyarázat melett idezve van a Biblia vers bizonyitekkent.Barki ellenorizheti! A honlapunkon pedig lehet vizsgalodni, hogy a Bibliai magyarazatok igenis hitelesek, meggyozoek. Szamtalan meggyozo erv van arra, hogy a szent szellem aldasaval profeciak ertelmezesere derult feny. Ezeket a folyoirataink kozlik, hirdetik az emberek szamara a Biblia mondanivalojat!.Ez tevtanitas lenne, vagy az igazsag elferditese?
2017. febr. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs,én a minap feltettem egyet,nekem -MÉG- nem szólt be érte senki,főleg,hogy én tényleg kíváncsiságból tettem fel a kérdést,mert érdekelt valami,csak már mások is úgy vannak vele,mint a tanúk,hogy már egyből a provokációt meg a támadást látják az összes nekik szegezett kérdésben,és meg se fordul a fejükben,hogy esetleg valaki tényleg komolyan gondolja.
2017. febr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!