Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúihoz néhány fontos...

Jehova tanúihoz néhány fontos kérdés. Megoldható?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Én nem vagyok Jehova tanúja.Magyarán nem vagyok hivatalos tag.Csak voltam pár alkalmon.No de haladjunk sorban.

- Ilyenkor a hétköznapokban hogyan foglaljátok le magatokat ? Hogyan szórakoztok,lazítatok ? (Én is úgy látom,hogy a világban a Sátán uralkodik,és az előbb hallgattam a jw.org on anyagokat.) Na de bocsássa meg nekem a jó Isten,ha ezt mindet betartjuk akkor elmagányosodunk.Most pl baráti kapcsolatokról,szexről hallgattam anyagot.Egyet is értek az elhangzottakkal.De mi más marad ? Milyen más alternatívák ?



2016. máj. 30. 20:04
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Volt egy Bibliatanúlmányozásom.Pontosabban több alkalommal.De hogy is mondjam el diplomatikusan...Lakok mondjuk A községben.B városhoz tartozom körzetileg.De oda jár két tanú aki nem él "tisztán" lopnak ! Egy másik srácot ismerek az még nem tanú az paráznaságban él,lop ,csal,hazudik ! A Biblia tanítóm ebből a körzetből volt.De én C városba mentem a Királyság terembe.C városból kérhetek Biblia tanúlmányozást ? Nem pedig B ből !? B várostól 20km re lakom.C től 35-re.
2016. máj. 30. 20:15
 2/15 A kérdező kommentje:

A bibliatanúlmányozóm mondott furcsa dolgokat.pl lehet inni alkoholt csak ne látszon rajtam ! Most ez akkor hogy is van ?

Mondot olyat is hogy nincsen karácsonyi ajándékozás de a gyerekekkel decemberben bemennek a városba és amit kérnek azt megveszi ő és a felesége.Több ilyen után leálltam a tanúlmányozással.

2016. máj. 30. 20:20
 3/15 A kérdező kommentje:
?
2016. máj. 30. 20:22
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

Szervusz.


Szomorúan olvasom a szavaidat. Ha valóban ilyen történik az ne ijesszen el, mert sajnos Jézus idejébe is beférkőztek oda nem illő elemek, akik előbb vagy utóbb kiesnek, vagy megkapják a bibliában leírt feddést.

Mert bizony akkor is feloszlathatta volna Jézus a gyülekezetet, de nem tette, hanem a Tanács, hogy azt kell elkülöníteni a Többiek érdekében, akik fertőzik azokat, akik tisztességesen szeretnének viselkedni mindenben.


Nagyon fontos, hogy minden kikapcsolódást, ellenőrizzünk, ezekre alapelvek vannak.

Ha minden tilos volna, akkor ki kellene mennünk a világból.

A valódi Tanuk ugyan úgy járnak kikapcsolódni, csak igényesen megválogatják a kikapcsolódás lehetőségeit.

Fontos hogy ne romboló, hanem építő legyen, és kerüljük azokat amik már belemerítenének az erkölcstelenségbe.


ezért a Mozi filmeket, hanganyagokat, Társaságot úgy válasszuk, hogy az Istent dicsőítse, és ne hozzunk szégyent akit képviselünk.

Kiegyensúlyozottság a szórakozásban: Bizonyos írásszövegek figyelmeztetnek a szórakozás helytelen formáira, és felhívják a figyelmet arra, hogy fontos a maga helyén tartani a kikapcsolódást.


Hogyan választhatsz igényesen

Pl Filmeket:Ha a filmnek már a bemutatója kétségeket ébreszt jól gondold át, érdemes e kockáztatni?

Ez lelkiismereti kérdés:

(1Korintusz 6:12) 12 Mindent szabad nekem, de nem minden hasznos. Mindent szabad nekem, de nem fogom hagyni, hogy bármi is hatalma alá vonjon.


Keress olyan filmeket, amelyekben kisebb valószínűséggel lesznek kifogásolható jelenetek.


S ugyan így más kikapcsolódásnál is.

2016. máj. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

Amikor eldöntöd, hogy milyen filmet vagy tévéműsort nézel meg, tedd fel magadnak ezeket a kérdéseket: Segíteni fog a film ’gyöngéden könyörületesnek’ lennem? (Efézus 4:32). Vagy azon kapom majd magam, hogy örülök más bajának? (Példabeszédek 17:5). Meg fogja nehezíteni, hogy ’gyűlöljem a rosszat’? (Zsoltárok 97:10). A „gonosztevők” oldalára fogok állni, ha megnézem? (Zsoltárok 26:4, 5).

Ne vedd félvállról a dolgot. Fontos, hogy jól dönts abban, hogy milyen filmeket vagy tévéműsorokat nézel meg. Miért? Mert a választásod bepillantást enged a szívedbe, és feltárja, hogy milyen értékeket becsülsz nagyra (Lukács 6:45). A döntéseid sokat elárulnak arról, hogy milyen társaságot kedvelsz, milyenfajta nyelvezetet tűrsz meg, és hogy milyen erkölcsi normákat tartasz elfogadhatónak. Ezért válogass!


Az emberek ma is szeretik a táncot. Sok kultúrában, amikor a család és a barátok összejönnek, fiatalok és idősek együtt táncolnak. De jó óvatosnak lenni. Bár a Biblia nem ítéli el a szolid társas összejöveteleket, de figyelmeztet a „dorbézolások”, vagyis a vad partik ellen

Azok a fiatalok, akik valóban értékelik az isteni alapelveket, a Filippi 4:8. versében megörökített bibliai tanácsot fogják követni: „Végül testvéreim folyton azon gondolkodjatok, ami igaz, ami komoly, ami igazságos, ami erkölcsileg tiszta, ami kedves, ami jó hírű, ami erényes és ami tiszteletre méltó.” Ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy távol tartod magad minden filmtől, csupán azt jelenti, hogy nagyon gondosan meg kell válogatnod, mit nézzél meg.


Sport:

sok keresztény fiatal választ egészséges sportot is.

Vannak, akik hegyet másznak, vagy kirándulni mennek.

Mi voltunk bowlingozni, a testvérekkel. De kerékpározni is hasznos és kellemes


Úgy hogy van bőven választék, az egészséges kikapcsolódások között is.


U.I. Kerüld azoknak a társaságát, akik testvéreknek mondják magukat, de nem azok. Nem kell feltűnően, vagy gorombán, csak kedvesen mondj nemet.

2016. máj. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
A hétköznapokat leginkább munkával töltjük, hogy el tudjuk tartani magunkat és persze prédikálással és ha van idő akkor még egy kis kikapcsolódással, pihenéssel. A hétvégén pedig több idő van a szórakozásra, ami jelentheti azt is hogy barátokkal kirándulunk vagy csak összejövünk velük.
2016. máj. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

zaklatjuk a békés lakosságot

bekopogunk hozzájuk azzal hogy mi sehova tanui vagyunk hiába éjjszakások és nappal aludnának aztán meg elhordjuk őket minden gonosznak mert 2 óra alvás után igen agresszíven elküldenek a p i t á ba


érdemes elgondolkodnotok azon hogy aki akar csatlakozik a szektátokhoz aki meg nem azt nem kéne zaklatni, ha mégis zaklatod akkor meg ne csodálkozz hogy a 4. emeletről a földszintig zargatnak egy seprűnyéllel boxeralsóba


köszönöm hogy tönkretettétek a hétfőm igen tudom már kedd van

2016. máj. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

7-nek: Te aztán bemutatkoztál Jehova Tanuja-ként,aztán átváltottál egy gyűlölködő pogányá.

Azért nincs mit mondjak, mert a nivon aluli hozzászólásod az oldalt szenyezi és szenyezi az olvasót is mert nemtudja észre bevenni.Mert a normál ember ujnak tartsa azt amit te MENŐNEK tartasz.

Ha ugy hiszed ,hogy keresztény vagy akkor zavarban vagy,azért mert a kereszténységgel még köszönőviszonyban sem vagy.Mind az mellett,hogy nincs ismereted a bibliábol,kikiáltottad magadat analfabétának.

Az ilyen emberek miatt nehéz a emberiségnek a civilizáció létráján emelkedni.

Ha egy kevés jóindulat van benned szonélkül lesütött fejjel elhagyod az oldalt.

2016. máj. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

7-es:Azt nem értem ha éngemet nem érdekel hol jársz mint csinálsz,téged miért érdekel mit teszek.

Azért mert te a te hited szerint nemhirdetsz,mert lusta vagy és szégyeled Isten munkáját, minket irigyelsz es demoralizálsz .Te betöltöd a Máté.24:48-51.proféciát.

2016. máj. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10%

Attól, hogy valaki nem ért egyet veletek, és seprűnyéllel kerget el titeket, még nem következik, hogy gyűlöl titeket, vagy azt, hogy önző módon nem akar titeket meghallgatni. Ti sem hallgatjátok meg a más vallású embereket, hanem csak a saját szövegeteket nyomjátok, amit már mindenki kívülről ismert, és sokan azonnal cáfolják, de azért ti nem hagyjátok békén. Nem veszitek észre talán, hogy neki nem kell a ti hitetek?

Ha minden nap járna hozzátok valaki, aki bekopog az ajtón, és akadályozza a munkátokat, akkor ti is idegesen reagálnátok, különösen, ha minden nap ugyanazt mondaná, akár órákon át, csak, hogy menjen az idő, amit beírhat magának.

2016. máj. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!