Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi elmélkedte...

Kedves Jehova Tanúi elmélkedtetek már azon, hogy Jehova miért tíltja a szpiritizmust ha nincs "élet" a halál után?

Figyelt kérdés

5Móz 18:11-12

Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző;

Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled.


Mint láthatjuk a Móz.18:11 négy kategóriába sorolja ezeket a tiltott tanokat.


1.Bűbájosok, boszorkányok, kuruzslók, sámánok akiknek különböző erők vannak birtokaikba.

2. Az ördöngösöktől tudakozók, ezek azok akik az ördög segítségét kérik.

3.Titok fejtők, ezek a jósok akik vagy a csillagokban keresik a válaszokat vagy pedig különbözó tárgyak segítségével josólgatnak.

4.És itt vannak a halott idézők akik bizony a halottakkal próbálnak komunikálni.


Ezeket a parancsokat nem lehet félre értelmezni mert nincs semmi értelme, hogy Isten valami olyanra adjon ki parancsot ami NEM létezik!

Isten parancsai határozottak soha nem kétértelmüek hanem annyira tiszták amennyire csak lehet, hogy mindenki számára érthetőek legyenek.


Pl mikor azt mondja, hogy "Ne Lopj"!- ez elég határozottnak tűnik és biztos nem úgy érti, hogy ne raboljunk ki bankokat hanem eyszerüen egy tűt se vegyél el senkitől mert bűnt követsz el.

Vagy mikor azt mondja, hogy "ne hazudj"!-biztos,hogy nem csak a nagy hazugságokra gondol hanem minden hazugságra, mert ha hazudsz akár egy kicsit is bűnt követsz el.


Tehát nincs boszorkányság,nincs sátánizmus,nincs jóslás és nincs a halottakkal való kommunikálás!

Rövidek és tömörek, de akkor miért tiltana valami olyant ami nem létezik!?


Előre is köszönöm a válaszokat!


Üdv



2017. febr. 5. 01:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a kérdés..A kérdésekben ott a vàlasz amennyiben jól próbàllak érteni. Azért mert a spirituális gyakorlóiskola valójàban az ördög" segítségét kérik. Nyilvàn ha hisz valaki abban hogy Isten létezik akkor az ördög sem tabu.Igen létezik, hatalma van jelenleg a föld felett. Kerülendő minden olyan kapcsolat vele amit csakel lehet. A spirituális ebbe a kategóriàba tartozik. Szerintem ez logikus .
2017. febr. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A HIT alapja a FElTÉTLEN elfogadás.

Ha hiszel Isten mindenhatóságában, nem kérdőjelezheted meg

szavait, nem teheted fel a kérdést: "miért?".

Ha nem hiszel Istenben, mindegy, mit parancsol.

Kérdésed tehát alaptalan.

2017. febr. 5. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Ez ugyanaz a lény aki megtiltotta, hogy tudást szerezz (egyél a tudás fájáról), igaz?

Hát akkor meg?

Megtudnád, hogy nem ő az isten, nem igaz, amiket mondott neked, és nem engedelmeskednél neki, nem tartana hatalma alatt Téged. Ennyi az ő motivációja. A rabságban tartás.

2017. febr. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Érdekes gondolat :)
2017. febr. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Egyébként is öngól, hogy "mind" utálja, miközben Dániel, Ezékiel, stb nem tartozik a "mindbe".

2017. febr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
És nincs vízen járás,halott feltámasztás,kenyérszaporítás sem?
2017. febr. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló is érintette a választ kedves Kérdező.


Mivel Sátán és a démonai, emberi szemek számára láthatatlanok, ezért Ők ismerve pl valakinek egy elhunyt szerettének arcát hangját, csodálatosan tudják utánozni.


Ezzel Istent hazuggá nyilvánítja az a gondolat, hogy a halál után nincs élet, a halottak öntudatlanok, nem léteznek.

Már pedig a Teremtő leíratta, hogy a halál a büntetés, vagy is visszatérnek az emberek oda ahonnan vétettek.


Egyetlen ember mondhatja hogy az égbe ment, aki onnan is jött.

S mint ilyen Jézus krisztus az.

(János 3:13) 13 Továbbá e g y ember sem ment fel az égbe, csak az, aki az égből szállt le: az Emberfia.


ezért tiltja.

Gondolj bele, Éva elhitte hogy a kígyó beszélt hozzá.

Bár ez csak feltételezés, de ha mélyebben bele gondolsz, Éváék, soha ne hallottak állatokat beszélni, s az hogy azon a fán épen ott tekeredett a kígyó, és még beszél is, felkeltette a kíváncsiságát Évának.


Éva vágyott rá, hogy olyan legyen mint Isten, és így függetlenek lehetnek tőle.


Sátán, örül annak, hogy sokan nem is hiszik el a létezését, így a háttérből jól tudja irányítani a szálakat

2017. febr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Így első ránézésre úgy látom, hogy nem mindenki ért egyet azzal amit kérdeztem.

Persze ezzel abszolút semmi gond sincs hisz nagyjából az én hibám, hogy nem voltam elég világos és nem fejtettem ki bővebben azt amit tudni szerettem volna.


A kérdésem lényege tehát az lenne, hogy;-ha nincs élet a halál után akkor Isten miért tilt valami olyasmit ami nem létezik?


Én hiszek a lélek halhatatlanságában, de vannak akik nem, mint pl a Jehova Tanúi és ők úgy próbálják megmagyarázni ezt a kérdést, hogy ezt is az ördögre vonatkoztatják. Csakhogy Isten azt a fajta tevékenykedést is meg emlití külön. És ezért is hoztam fel példának Isten lényegre törő parancsolatait.

Isten nem "kertel" nem ad kétértelmü parancsokat, hanem mindig világosan és érthetően amennyire csak lehet tudatja velünk akaratát.

Egyszóval nem nekünk kell kitalálni Isten akaratát mert Ő világosan elmondja mindig, hogy mit vár el tőlünk.

És ha Ő azt mondja,hogy "ne idézz halottakat" akkor azt úgy is érti,hogy ne idézz halottakat és nem azt,hogy most vajon mi van a szó mögé elrejtve és van aki kitalálja és van aki nem, és aki nem tudta kitalálni az úgy járt mert Isten a parancsait rébuszokban adja át nekünk,nem!?



Kedves living vitness!


Gondolom ismered Saul történetét;


1Sám 28:7

"Akkor monda Saul az ő szolgáinak: Keressetek nékem egy halottidéző asszonyt, hogy elmenjek hozzá, és megkérdezzem őt. Szolgái pedig mondának néki: Ímé, Endorban van egy halottidéző asszony."


A történet a következő.

Saul áll ruhába öltözik és el is megy az asszonyhoz és ráveszi, hogy idézze meg neki Sámuelt.

Ez meg is történik, megjelenik Sámuel és a következő történik;


1Sám 28:14

És ő monda néki: Milyen ábrázata van? Ő pedig monda: Egy vén ember jő fel, és palást van rajta. És megismeré Saul, hogy az Sámuel, és meghajtá magát arczczal a föld felé, és tisztességet tőn néki.


Szóval Saul elsőre megismerte Sámuelt és még csak rá sem kellett nézzen, és még meg is hajolt neki.

De a beszélgetés a leg érdekesebb;


1Sám 28:16-19

"És monda Sámuel: Ugyan miért kérdezel engemet, ha az Úr eltávozott tőled és ellenségeddé lőn?!

És a szerint cselekedett az Úr, a mint általam megmondotta vala: elvette az Úr a királyságot a te kezedből, és adta azt a te társadnak, Dávidnak.

Mivel nem hallgattál az Úrnak szavára, és nem hajtottad végre az ő felgerjedt haragját az Amálekitákon: azért cselekszik most így veled az Úr.

És az Úr Izráelt is veled együtt a Filiszteusok kezébe adja, te pedig holnap fiaiddal együtt velem leszesz. Izráelnek táborát is a Filiszteusok kezébe adja az Úr."


Kérlek mondjátok el nekem,hogy az ördög beszélt e valaha az Isten javára?

Mondta e valaha az ördög valakinek, hogy miért nem halgtott Isten szavára?(1Móz 3:4.. Bizony nem haltok meg;)

Beszélt e valaha az ördög ilyen tisztelettel Istenről mint Sámuel szelleme?


És mit mond még el Sámuel? "holnap fiaiddal együtt velem leszesz.." vajon Isten megosztotta volna az ördöggel terveit?


Szóval a kérdésem még mindig ugyan az;

Miért tiltja Isten a halott idézést ha nem létezik semmi féle "túlvilág"?


Üdv

2017. febr. 5. 14:46
 9/19 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok Tanú, de ebben az egy dologban egyetértenek a keresztényekkel.

Azok a szellemek, akiket a halottidézők idézni tudnak, azok nem a halottak lelkei, hanem démonok, akik halottaknak adják ki magukat.

2017. febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


A kérdésedre megadtuk a választ.

Saulnak az egyik démon jelent meg mint ha Sámuel lett volna.

Ha valaki halott az nem él.

(Prédikátor 9:5, 6) 5 Mert az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak, és nincs többé fizetségük, mert nem emlékeznek rájuk többé, elfeledték őket. 6 Szeretetük, gyűlöletük és féltékenységük is elveszett már, és időtlen időkön át többé nincs részük semmiben sem, ami történik a nap alatt.


Vagy is sem ártani sem segíteni nem tud az aki meghalt, nincs része az életben történő dolgokhoz.

2017. febr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!