Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan egyeztetik össze a...

Hogyan egyeztetik össze a Jehova Tanúi ezeket a Bibliával? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Tudom, sok ilyen kérdés van, de talán én kicsit más kategória vagyok, mint a többi kérdező. Hónapok óta tanulmányozok és beszélgetek tanúkkal, rengeteg témát átveséztünk és többször jutottunk zsákutcába, amikor nem tudtunk tovább haladni, ezért ott kénytelen voltam kisegíteni őket és úgy tenni, mintha elfogadnám, amit mondanak, ezáltal átmehettünk más témákra is. Még korántsem értünk a végére, viszont 3 nagy téma körül csoportosultak a kérdőjeleim, amiket konkrétan nem is akartam elhinni. Tudjátok, kívülről nem sok minden látszik, nagyon jól fel van építve és ki tudtak találni egy értelmezést, ami egészen jól összekapcsolódik. Viszont minden történet ha beleásunk vezet valahová sokszor sajnos a semmibe. Ezt a három problémát szeretném itt most elétek tárni, egyben kikérni a tanúk véleményét is.

1, Zsidók megítélése.

Azzal kezdeném, ami úgymond a legenyhébb dolog. Sokan még egyet is értenének a Jehova Tanúival, tehát ez nem az a probléma, amit nem lehet feldolgozni.

A tanulmányozásaim során felmerült a 144000 és nyilván én hangoztattam, hogy márpedig azok zsidók lesznek. Erre nyilván elkezdték hozni az érveket, hogy miért nincs igazam, viszont ezek után én kicsit még firtattam ezt a zsidó kérdést. Akkor most mi van velük? Beszélgettünk egy jó ideig és a végén számomra eléggé meglepő dolgok jöttek elő. A végét a beszélgetésnek összefoglalom.

Megbeszéltük, hogy Isten látja a jövőt. Ahogyan azt is, hogy Isten sosem vonja vissza a szavát, ígéretét. Isten kiválasztotta Izráel népét és megáldotta őket. Mire választotta ki őket? Jehova Tanúi válasz: arra, hogy megteremthesse a feltételeket a messiás eljövetelének.

Ez eddig logikus. Ha nincs ószövetség, ha nincsenek törvények, ha nem tudták volna elítélni Őt, akkor nem lehetett volna Ő a messiás.

A tanú folytatta: de mivel a zsidók megtagadták és megölték őt, ezért Isten is megtagadta őket és a szellemi örökségük átszállt a "lélekben Izráelre", amiről Pál beszél.

Itt álljunk meg. Isten azért választotta ki a zsidókat anno, hogy ők legyenek azok a nép, akik majd megölik később a messiást?

Idáig jutottunk, a kérdésre nem kaptam választ, másról kezdtünk el beszélgetni, nem is erőltettem tovább.

A kérdésem él a Tanúkhoz: Isten kiválasztása valójában átok volt a zsidó népre? Minden küzdelmük, szenvedésük, bukásuk, felemelkedésük hiábavaló volt? Isten miért fektetett beléjük energiát ha csak arra kellettek, hogy - idézem a Tanút - "kitermeljék a Messiást", utána meg félre lettek dobva?

2, Örök élet, örök halál.

Mindannyian tudjuk, hogy mit tanítanak a tanúk az örök életről. Feltámadás, örök élet. Azt is tudjuk, hogy a rossz emberek nem támadnak fel, hanem egyből a gyehennába kerülnek (amit nem tudtak nekem bebizonyítani a Bibliából, de most nem ez a téma).

Viszont abban is egyetértettek velem, hogy Isten igazságos és a rosszakat megbünteti, a jókat megjutalmazza. A jók büntetése elfogadható: feltámadás és örök élet. Viszont mi a rosszak büntetése? A halál. Nos, itt az a probléma, hogy a jók is meghalnak.

Nézzünk két egymás mellett futó életet, az egyik rossz, a másik jó. Az egyik próbál a tanúk elvei szerint élni, jót tenni, hirdetni az igazságot, korlátozza önmagát és a vágyait, szenved az Istene nevéért, míg a rossz ember éli világi életét, habzsolja az élvezeteket, gazdag, esetleg egy kicsit még bűnözik is, stb...

Meghalnak. Mind a kettő átéli a halál büntetését. Mindkettőnél képszakadás, eddig ugyan abban az elbánásban részesültek. A jó később feltámad, ezzel megkapja a jutalmát. A rossz viszont mikor kapja meg a büntetését? Ha viszont a rossz büntetése az, hogy nem támadhat fel, akkor mi a jó jutalma?

Logikai ellentmondás. És ez még csak a teteje. Belemehetnénk mélyebben is, de már ez az ellentmondás is elég, hogy lássuk a dolog abszurditását.

3, Antikrisztus

A legmeglepőbb felfedezésem. A tanúk szerint Jézus 1914 óta a Földön van és megkezdte uralkodását. Állítólag most még titokban tevékenykedik, de hamarosan színre lép és akkor legyőzi a sátán kezében lévő földi kormányokat, a hamis vallásokat megsemmisíti, egyesíti a földet, és a trónra ül - szentjeivel fog uralkodni 1000 évig.

Jelenleg a Jehova Tanúi sem tudják, hogy pontosan hol van Jézus és mit csinál, de várják a megjelenését.

Ez a Jehova Tanúinak a tanítása.

Nézzük az egészet egy kicsit más szempontból:

Valószínűleg egy ideje már itt van a Földön egy személy, aki készíti a megjelenését. Miután előlép a háttérből, aki csodákat, jeleket tesz. Gyógyít, prófétál és tanít. Az emberek hinni fognak neki, ezáltal világi hatalmat is szerez, egyesíti a világ nemzeteit, ezáltal békét hoz a világba, megsemmisíti az összes vallást, ezáltal megszűnnek az egyéb tanítások. A csúcsa az lesz a munkásságának, amikor az újonnan felépített jeruzsálemi templomba fog beülni, ezzel végképp deklarálva, hogy ő Isten küldötte.

Meglepően hasonló a két történet, ugye? Csakhogy az egyik a Bibliában szereplő antikrisztus, a másik pedig a Jehova Tanúi által várt Jézus.

Sokat gondolkodtam azon, hogy vajon hogyan fogja tudni megtéveszteni az antikrisztus a világot ilyen könnyen? Hiszen ha megjelenik, egyből mindenki tudni fogja a jelek által, hogy Ő nem az igazi Krisztus. Igen ám, de a Biblia beszél a hamis prófétáról is, aki elő fogja készíteni az antikrisztus eljövetelét. És valóban. Ha a mai világban megjelenne egy ilyen valaki, aki a fent leírtakat betölti, akkor a világ jelenleg 8 millió Tanúja üdvözölné, mint Jézust. És ez csak a Jehova Tanúi, azokat most nem is említem, akik a csodatételeinek hinnének. Nem a semmiből hozna létre egy új vallást. Jelenleg létezik egy vallás, ami tökéletesen betölti azt, amit az Antikrisztus hirdet. Aki az embert állítja középpontba, és nem veszi figyelembe Jézus áldozatát és mellékessé teszi azt. Nyilván, még az is bele fog illeni a képbe, hogy ki fogja jelenteni magáról, Ő nem Isten, csak az ő küldötte. Teljesen érthető és logikus, hogy mindenki hinni fog neki és rá fog jönni, hogy a Jehova Tanúi az tényleg Isten szervezete és ők hirdetik egyedül az igazságot. Ez egy iszonyatos jövőkép.

Aztán lehet, hogy tévedek. Remélem tévedek. Bár, talán jobb tudni az eljövendő rosszat és félni, mint megijedni, amikor hirtelen csap le.

A kérdésem a Tanúkhoz: ez nektek így összeállt?



2014. júl. 22. 14:23
1 2
 1/19 openyoureye ***** válasza:
76%

- Én is sokat beszélgettem, vitatkoztam tanukkal de valahogy nekem se sikerült soha logikai ellentmondásaikra rámutatni, mert egyszerűen nem értették meg őket:


Számomra a lélek nemléte, a test mindenek felett állása volt az egyik vitatott dolog. Ez is összefüggésbe hozható az antikrisztussal ahogy a kérdező a végkifejletben említi. Tagadni a halhatatlant, isteníteni az elmúlást.

Továbbá a kettősmérce rendszer volt számomra még szemet szúró dolog: A feltámadottak közt is lesznek akik nagyobb jutalomban részesülnek és Földi-kormányzati tagok lesznek a menyben Jézussal. Azt próbálják bizonygatni, hogy nem vagyunk egyenlőek még akkor sem ha csupa jót teszünk, akkor is meg leszünk különböztetve egymástól. Ugye nem kell említenem hogy a széthúzás pártfogója ki(sátán) és ki az aki egységet és egyenlőséget hírdet(Jézus). Persze a tanuk jobban tudják.

Egy másik vitánál az istenük a frigyláda megépítését rendelte el csakis arany és drágakövek felhasználásával. Mózes II. 25.

Szóval az istennek akinek mindene megvan, csakis drágakövekkel és arannyal borított láda felelt meg miközben a fia Jézus az egyszerűséget hírdette, egyszerű ruhákban járt, fényűzés helyett. Itt sem látták az ellentmondást.


Csak, hogy néhányat említsek közülük.


A kérdéseid nagyon is lényegesek és kíváncsian várom a magyarázatokat. Reméljük a félremagyarázást és a felesleges semmitmondó idézeteket a bibliából most mellőzik és saját szavaikkal fogják elmagyarázni nekünk a dolgokat, hisz ez a dolguk. Hírdetni és megmagyarázni az igét annak aki nem érti :)

2014. júl. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

1.

Azt, hogy Isten látja a jövőt, nem úgy kell érteni, hogy tudja, hogy te és te mit fogtok csinálni 19 év múlva, hanem úgy, hogy mivel mindig beteljesíti az akaratát, tudja, hogy mi fog történni globálisan (elpusztítja Sátánt, megszenteli nevét stb.)

Először is Jézus rámutatott, hogy a papi elöljárók kapzsik és képmutatók, de mindeközben a zsidó nép körében igen népszerű volt. A Máté 27:20 azonban arról ír, hogy ezek az elöljárók meggyőzik a népet arról, hogy Jézust meg kell ölni. Mivel a nép nem védte meg Jézust, hanem engedett a papoknak, ezzel a zsidók elvesztették azt a különleges helyzetüket amivel Ábrahám óta rendelkeztek. Innentől kezdve nincs különbség zsidó és nem zsidó között.

2014. júl. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%
Jézus nem a földön van..., Király az égben és hamarosan nemcsak ott, hanem a Miatyánk imával összhangban, a föld felett is elkezdi uralmát. Addig is támogatja követőit, ahogyan meg is ígérte a mennybemenetele előtt a Máté 28:19-20 szerint, hogy velük lesz. Mi tanuk ebben hiszünk.
2014. júl. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

2.

(Máté 23:29-33, Héberek 6:4-6)

Három részre kell osztani az embereket: a jók, akik örökké élhetnek, a rosszak, akik feltámadnak, és lesz idejük arra az új életükben, hogy Istennek tetszően éljenek, és a harmadik csoport, akik súlyos bűnt követtek el és nem támadnak fel, például azok, akik elvettették Jézust. Van tehát két halál. Első körben van a földi halál, amelyikben mindenki meghal, a harmadik csoport nem támad fel ebből a halálból. Majd van a második halál, ezt azok fogják megtapasztalni, akik a feltámadás után sem engedelmeskednek.

2014. júl. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%

A négyes válasz a kisujjból van, vagy más kisujjából? Mert hogy nem biblikus, az is biztos...


A kérdező kérdésére pedig jó lenne Bibliai alapokon nyugvó választ adni, nem azt, amit bár válaszadó nem ért, mégis bemagolta, csak mert a szekta vezetői, akik önmagukat kiáltották ki felkentnek, azt mondták.

2014. júl. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem szekta. De igazából nem ők magyarázzák logikátlanul, hanem ti bem értitek, és akkor egyből őket vádoljátok...
2014. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, ha nem értesz egyet velük, akkor miért tanulmányozol?
2014. júl. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Szeressük egymást ***** válasza:
100%

Minden elismerésem, hogy ennyit tanulmányoztál velük, és nem hagytad magad elhitetni ennyi hazugsággal. Gondolom próbáltak nagyon meggyőzőek lenni.


1.

- Izrael mint nép örökké fog létezni, erre Isten szavát adta. Jeremiás 31:35-37

- A nagy nyomorúságban Isten segitségére lesz Izraelnek és biztonságba menekülhet a maradék. Jelenések 12:26

- A nép maradéka pedig meg fog térni Jézus Istenünkhöz és üdvözülni fog. Róma 11:26 és Zakariás 12:10

- Ebből fakadóan a Jelenések könyvéből a 144.000-re vonatkozó próféciát sem lehet jelképesen valami hiperkegyelemre kiválasztott őrtornyos vénekre érteni, hanem az test szerint is zsidó származású emberekről szól.


2.

A halál utáni sorsról szóló tanitásuk humanista hazugság. Az ember láthatatlan része, a szelleme nem alvásban várja a feltámadást, hanem vagy a pokolban, vagy a mennyben. A rosszak testét is kihányja majd Föld és így a legvégén feltámadnak, és a teljes személyiségük az örök tűzre kerül. A jók pedig az újjá teremtett világban fognak lakni Istennel örökké, mivel semmilyen bűn és gonosz nem lesz soha többé.


3.

Jeh*va tanui ezek szerint az antikrisztusra várnak, ugyanis először az fog megjelenni. Előtte pedig a hamis próféta. :-D

2014. júl. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Azért próbáltam meg nem biblikusan írni, mert az első válaszoló megemlítette, hogy jó lenne, ha saját szavainkkal magyaráznánk el a dolgokat. Ezért írtam kicsit a köznyelvnek megfelelően, de láthatóan nem sikerült érthetővé tennem. A lényege annyi lett volna, hogy két halál van.


3.

(1János 4:3)

Az antikrisztus most már a világban van.


(2János 7)

Az ámítók és az antikrisztusok a hamis próféták, akik a hitehagyottak. (1János 2:18, 19)


Tehát sok antikrisztus van, céljuk az, hogy félrevezessék Jézus követőit. (Lehetnek szervezetek, egyének, stb.)



1914-ben létrejött Isten Királysága Jézus megkezdte uralkodását az égben.

2014. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Tanúk!

Egyvalamíről mindig megfeledkeztek.

Isten nem változik,se döntéseiben,se természetében,és se lényegében.

Ti viszont azt mondjátok,hogy fokozatosan világosodtok meg. Ez rendben is lenne csakhogy nálatok fura módon változnak a "megvilágosodás" jelei.

Jézus nem 14-ben kezdte el uralmát hanem már mennybemenetele pillanatában megkapott minden hatalmat mennyben és földön és föld alatt.

Aki szerintetek 14-től uralkodik a földön az másvalaki,az a ti uratok.

Ha Jézus úgy dönt,hogy elég volt és elkezdi uralmát a földön akkor azt minden bizonnyal látni fogjátok,és több mint valószínű,hogy érezni is.

A kérdezőnek igaza van mind 3 pontban.

Nekem is volt már alkalmam részt venni néhány beszélgetésben és azt tapasztaltam,hogy mindig ha eljutunk egy "kritikus"pontig,rögtön meg kezdődik a terelés más irányba. De viszont olyan tapasztalatom is volt már, hogy ha én állítottam le egy témát és egy következő alkalommal amikor újra jöttek,ők voltak azok akik megnyitották az "elhanyagolt"beszélgetést és érdekes módon már volt rá válaszuk. Persze nem kell hangsúlyoznom,hogy Őrtorony által gyártott válaszok.

Szóval a leggyakrabban használt módszerük a terelés,de ha itt felakadnak akkor a csalás veszi át helyét.

2014. júl. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!