Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint a zsidók...

Jehova tanúi szerint a zsidók miért ölték meg Jézust?

Figyelt kérdés
Nagyon kérem, hogy más ne válaszoljon, még akkor sem, ha nagyon viszket a tenyere és erős kényszert érez. Köszönöm.
2017. febr. 7. 15:44
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
A 4-es válaszoló nem tanú?
2017. febr. 7. 21:19
 12/12 anonim ***** válasza:

"Bárki, aki azt állítja, a zsidók ölték meg Jézust, történelemhamisítást követ el! "

@dubitus

Zsidók követelték ki a megfeszítést, lsd. Biblia. Róma: "mosom kezeimet". Rómaiak csak végrehajtották a zsidók által kimondott ítéletet. Pusztán a hóhér szerepét töltötték be

Ajánlott olvasmány: Máté 27.11-26


Párat kiemelek

27,22 Monda nékik Pilátus: Mit cselekedjem hát Jézussal, a kit Krisztusnak hívnak? Mindnyájan mondának: Feszíttessék meg!


27,23 A helytartó pedig monda: Mert mi rosszat cselekedett? Azok pedig még inkább kiáltoznak vala, mondván: Feszíttessék meg!


27,24 Pilátus pedig látván, hogy semmi sem használ, hanem még nagyobb háborúság támad, vizet vévén, megmosá [5 Móz. 21,6.] kezeit a sokaság előtt, mondván: Ártatlan vagyok ez igaz embernek vérétől; ti lássátok!


27,25 És felelvén az egész nép, monda: Az [Csel. 5,28.] ő vére mi rajtunk és a mi magzatainkon.


Vagy:

János

19,10 Monda azért néki Pilátus: Nékem nem szólsz-é? Nem tudod-é hogy hatalmam van arra, hogy megfeszítselek, és hatalmam van arra, hogy szabadon bocsássalak?


19,11 Felele Jézus: Semmi hatalmad sem volna rajtam, ha felülről nem adatott volna néked: nagyobb bűne van azért annak, a ki a te kezedbe adott engem.


19,12 Ettől fogva igyekszik vala Pilátus őt szabadon bocsátani; de a zsidók kiáltozának, mondván: Ha ezt szabadon bocsátod, nem vagy a császár barátja; valaki magát királylyá teszi, ellene mond a császárnak!

2017. febr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!