Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én hivatalosan elváltam,...

Ha én hivatalosan elváltam, akkor Jehova tanúi szerint házasnak számítok?

Figyelt kérdés
Csak mert a keresztény katolikusoknál házasnak számít az ember válás után is.

2017. jan. 19. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Isten szava a Biblia szerint, nem Jehova Tanúi szerint.

Jehova Tanúi emberek, és a bibliát Isten írta, nem mi.

Ezt mondja Jézus:

(Máté 5:32) 32 Én azonban azt mondom nektek, hogy mindaz, aki elválik feleségétől, hacsak nem paráznaság miatt, házasságtörésnek teszi ki őt, és aki olyan asszonyt vesz el, akitől elváltak, házasságtörést követ el.


Magyarul, csak akkor lehet elválni, ha az egyik fél hűtlen a házastársához, a vétlen fél elválhat, és újra házasodhat, de meg is bocsáthat, és együtt maradhat a feleségével, vagy a férjével.

De ha megbocsájt, akkor soha többé nem hozhatja fel későbbiekben ezt az okot, hiszen megbocsájtott.


A vers további része:


A hűtlen félnek a büntetése, hogy nem házasodhat többé,

ám ha valaki még is elvesz egy ilyen embert, vagy együtt él, a hűtlen emberrel, akár Nő, akár Férfi, az házasságtörővel létesít kapcsolatot, ennél fogva bűnrészes, házasságtörővé válik Ő is.

2017. jan. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
#1 +1, azaz egyetértek. A válasz szerintem teljesen pontos. Én nem vagyok egyháztag, és én is így tudom
2017. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor már csak az a kérdésem, hogy miért lett lepontozva az 1 válasz minden indok nélkül?


Azért is adtam neki egy zöld kezet.

2017. jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Vidiripi



living witness!


"Jehova Tanúi emberek, és a bibliát Isten írta, nem mi."


Elképesztő ezt olvasni! De komolyan, ilyet hogy írhatsz le? Nem szoktad visszaolvasni amit írsz mielőtt elküldöd?

Nem! A Bibliát NEM ISTEN ÍRTA. A Bibliát emberek írták le isteni ihletés alatt. Nem Isten írta!

2017. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Ha hivatalosan elváltál, akkor még nem voltál tanú, feltételezhetőleg. Ha tanú voltál, és a Biblia szerinti lehetőségek miatt váltál el - paráznaság; akadályozott a társa az imádat gyakorlásában; súlyos testi sértés stb.- akkor feltehetőleg elmondták neked azt is, hogy nem vagy házas már.


Jehova tanú nem tartanak házasnak, ha hivatalosan elváltál.

2017. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!