Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentlélek miért nem tudja,...

Szentlélek miért nem tudja, hogy mikor lesz a világ vége?

Figyelt kérdés

Károli Biblia Máté 24:36 "Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül."


Hol van itt Szentlélek Isten??? Nem volt emberként a földön, akkor hogyhogy nem tudja? Miért csak az Atya? Nem értem ezt. Kérlek segítsetek nekem.


2017. febr. 7. 22:49
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:

Mert a szent szellem, nem személy.


Gondolj bele, hogy a szent szellem ellen való káromlás semmilyen módon nem bocsátható meg.

Még ha a Fiút bántják,is megbocsátható.


Kérdés, hogy akkor most melyik a "nagyobb" a három közül?

Az Atya, a Fiú, vagy a szellem, vagy lélek.


Vegyük a Farizeusokat, akik a Jézus által véghez vitt csodákat a Isten szelleme által vitte véghez.

Ezt a Farizeusok még is Sátánnak tulajdonították.


(Máté 12:24) . . .„Ez nem űzi ki a démonokat másként, csak Belzebub által, a démonok uralkodója által.”


Sátánnak akkora hatalma van, hogy Ő egyedül képes hatalmas dolgokat véghez vinni, Az Atyának pedig harmadolnia kell magát, hogy bizonyos dolgokat megtegyen?

Mert akkor ezzel az erővel Sátánnak is több személyisége kell hogy legyen hiszen átváltoztatja magát a világosság angyalává, nem?

Ő is azzá válik, amivé válnia kell a célja érdekében....


Közben Ő egy teremtmény, ahogy a többi angyal is.


Az írások határozottan és félre érthetetlenül leírják, hogy az Atya közvetlen maga hozta létre a Fiát, azzal a szellemmel, amit a tanítványok esetében is használt, hogy természet feletti dolgokat legyenek képesek tenni,


S maga Jézus is kapott az Atyjától szellemet, erre a célra, vagy is maga Jézus sem rendelkezik ezzel.


Nem beszélve arról, hogy Isten azt mondja a szellemről:


(Cselekedetek 2:17) 17 »‚És az utolsó napokban — ezt mondja az Isten — kitöltök az én szellememből. . .


Vagy

(Ezékiel 36:27) 27 Szellememet helyezem belétek, . . .


Soha nem úgy említi az írás, hogy Istentől külön álló független élő lény, személy lenne, hanem maga Isten

rendelkezik ezzel amiből ad másoknak. Úgy írja hogy Ő rendelkezik vele, és annak ad valamennyit ebből és nem valakiből, akit fel akar használni valamire, amit a saját képességéből nem tudna.


Az írás úgy említi, hogy erőt kapnak bizonyos dolgokra azok, akikre kiárasztja, pl.: prédikálásra, bátorságra, stb.


Ezért nem bocsátható meg szellem elleni káromlás, mert magát Isten képességét másnak tulajdonítják, vagy nem ismerik el, hogy Isten tette, hanem valaki más.


Szokták mondani, hogy ha valami olyan történik, "Isten ujja ez"

De senki nem gondol arra, hogy Isten ujja külön álló életet él.

2017. febr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
Living Witness, Iszen ujjának nevében nem is kell keresztelkedni, nincs néven nevezve és egy lapon említve az Atyával és a Fiúval...
2017. febr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:

"Soha nem úgy említi az írás, hogy Istentől külön álló független élő lény, személy lenne, hanem maga Isten"

Ez pedig amit itt írtál, pont a Szentháromság lényege. Az Atya, Fiú és Szent Lélek nem Istentől külön álló független lények, hanem elválaszthatatlan lényegi egységük maga Isten.

2017. febr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az ige annyit jelent, hogy a teremtményeknek nincs kinyilatkoztatva a világ végének dátuma, hogy ne számolgasson senki. Az Igének annyi a közölni valója, hogy "Mert igen jól tudjátok ti magatok, hogy az Úrnak napja úgy jő el, mint a tolvaj éjjel."


Vagy:

Máté

24,38 Mert a miképen az özönvíz előtt való napokban esznek és isznak vala, házasodnak és férjhez mennek vala, mind ama napig, a melyen Noé a bárkába méne.


24,39 És nem vesznek vala észre semmit, mígnem eljöve az özönvíz és mindnyájukat elragadá: akképen lesz az ember Fiának eljövetele is.


24,40 Akkor ketten lesznek a mezőn; az egyik felvétetik, [Luk. 17,35.36.] a másik ott hagyatik.


24,41 Két asszony őröl a malomban; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.


24,42 Vigyázzatok [rész 25,13. Luk. 12,39-46.] azért, mert nem tudjátok, mely órában jő el a ti Uratok.


24,43 Azt pedig jegyezzétek meg, hogy ha tudná a ház ura, hogy az éjszakának melyik szakában jő el a tolvaj: vigyázna, és nem engedné, hogy házába törjön.


24,44 Azért legyetek készen ti is; mert a mely órában nem [rész 25,13. Márk. 13,33. Luk. 12,40. Jel. 16,15.] gondoljátok, abban jő el az embernek Fia.


Ennyi a jelentősége, csak tovább kell olvasni. Jézus az Isten megtestesülése, jól tudja a dátumot, de amikor mondta, akkor megüresített állapotban volt, lehet, hogy akkor nem tudta, de ennek nincs jelentősége. Felesleges ezen gondolkodni. Azt kell megérteni, miért mondta így Jézus

2017. febr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 KZitus ***** válasza:

Szia


Az idézetedben benne van a válasz a kérdésedre:

"Károli Biblia Máté 24:36 "Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül."

Mert CSAK AZ ATYjA TUDJA EGYEDÜL. Többet nem íratott le erről, csak az azt megelőző idő jeleiről, pl. a Máté 24-ben.

2017. febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

14, nem azt kértem, hogy számolgassuk ki mikor lesz a világ vége, hanem azt, hogy a Szentlélek miért nem tudja :)

Living witness kérdésedre a válaszom: Szentlélek nagyobb Fiúnál. Ha nincs háromság, megérteném a feltett kérdésemet és azt is, amit írtál. Jézus valamiért kihagyta a Szentlelket és ez engem gondolkodásra késztetett.

2017. febr. 8. 10:34
 17/46 anonim ***** válasza:

Csatlakozom Zitushoz,


fel sem tűnt ez a lényeges kis szócska. :)


Egyedül, és nem hárman tudják....

2017. febr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:

"14, nem azt kértem, hogy számolgassuk ki mikor lesz a világ vége, hanem azt, hogy a Szentlélek miért nem tudja :) "


Szia! Tudja. Azt hittem ez kijön a válaszomból (14-es). A Szentlélek nem teremtmény. Olyan fura, hogy itt a GYAk-on nem értelmezik a válaszokat egészében:( Vagy el sem olvassák... lsd. 14-es hsz utolsó három mondata... Csak addig olvassák, amíg valami ki lehet emelni, hogy kötekedni lehessen

2017. febr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Zitus, köszi :)

Ha csak az Atya egyedül tudja ezt, akkor a Szentléleknek kisebbnek kell lennie az Atyánál.

2017. febr. 8. 10:48
 20/46 anonim ***** válasza:

Drága kérdező.

(Példabeszédek 8:22) 22 Maga Jehova hozott létre engem az ő útjának kezdetéül, legkorábbi műveként réges-régen.


Nem a szellem hozta létre Jézust, hanem maga Isten, vagy is minden élőnek az Atyja Jehova.

ellenben a vers nem így szólna.


Azért érdekes, hogy a fiúnak a kezdetéről is említést tesz, az Atya örökké valóságáról is, de a szent szellem arra sem méltó, hogy imában megemlítsük,

De nagyobb a fiúnál....

2017. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!