Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentlélek miért nem tudja,...

Szentlélek miért nem tudja, hogy mikor lesz a világ vége?

Figyelt kérdés

Károli Biblia Máté 24:36 "Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül."


Hol van itt Szentlélek Isten??? Nem volt emberként a földön, akkor hogyhogy nem tudja? Miért csak az Atya? Nem értem ezt. Kérlek segítsetek nekem.


2017. febr. 7. 22:49
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
tegyél belátásod szerint.
2017. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:

köszönöm az érveléseket :)

szóról szóra fogom elolvasni mindent, bár úgy érzem, mindenkiében van némi igazság. Jézus is azt mondta, legyünk egyek, mint ahogy ő és az Atyja egy!

2017. febr. 8. 19:28
 43/46 imakommandós ***** válasza:
A Szentlélek személye és származása titokzatosabb mint Krisztusé. Isten Fia az Atyától született, míg a Szentlélek az Atyától és a Fiútól "származik". Harmadik a felsorolásban is amikor együtt emliti a három isteni személyt a Biblia. Mint már irtam. A pontos napot és órát csak az Atya tudja. Ez nem jelenti azt, hogy a Fiú és a Szentlélek ne tudná az évet.
2017. febr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:

Kedves Imakommandós, tényleg évről nem is írt a Biblia, arról biztosan tudhatott a Fiú és a Szentlélek.

Átolvastam az itteni érveléseket, és úgy emlékszem, az újszövetségi levelekben Jézus Krisztus Istene, Atyja szerepel, meg azt, hogy testében feltámadott, stb. ezekből következik, hogy Jézus megtartotta emberi voltát halála után, így mindig kisebb marad Atyánál. Vagy rosszul írtam ezt?

2017. febr. 9. 12:02
 45/46 imakommandós ***** válasza:
Ez egy hit-titok amit írtál. Bizonyos értelemben kissebb az Atyánál (Tőle született, és Ő a Fiú), de a jelenlegi üdvkorszakban egyenlő nem csak az Istennel hanem az Atyával is, mivel az Atya mellett ül a mennyei trónon.
2017. febr. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 imakommandós ***** válasza:

Az emberi voltáról annyit, hogy az emberi természetet emelte fel isteni szintre, azért, hogy mi akik hiszünk Benne, Isten családjába kerülhessünk.

A szentháromság dogmatikája nem teljesen egységes. Van amelyik nem ismer el semmilyen alá-fölé rendeltségi viszonyt. De már a puszta nevek, és a nevek emlitési sorrendje is jelzi, hogy van alá-fölé rendeltség. De ez a hierarchia nem az isteni természetben van közöttük, hanem tekintélyben, és abban, hogy a Fiú mindent úgy kapott az Atyától. A Szentlélek szintén Isten, és lehet nyugodtan imádni, hiszen Pál apostol írja, hogy általa kiálthatjuk Istennek azt, hogy "abba Atya", ami azt jelenti, hpgy aki veszi a Szentlelket, az már nem elveszett, hanem Isten családtagja!

2017. febr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!